Fehérvár - ZTE: Osztálykülönbség

A mérkőzés előtt a Magyar Kosárlabda Halhatatlanjai közé beválasztott Demeter Vilmost köszöntötték, így kisebb késéssel indult a találkozó. A hazaiak teljes kerettel várták ellenfelüket, a ZTE-nél viszont Vertetics és Borszéki is kihagyta a meccset.

Erősen kezdett a Fehérvár, Wood gyors egymásutánban hat pontot is berámolt a Zalaegerszegiek kosarába. Dzunics mester korán elkezdte rotálni csapatát, Supola és Lekli is játékra jelentkezett. Éppen utóbbi nyomta vissza Simovicsot, az ellentámadásból pedig Moore dobott hármast. Időt is kért Völgyi Péter, de ez nem sokat segített. Hollis folytatta a fehérvári pontgyártást, majd Keller Ákos saját elrontott dobása után kétszer szedte vissza a lepattanót, majd harmadszorra a gyűrűbe gyömöszölte a labdát. Rohant tovább az Alba, Supola labdaszerzés után dobott ziccert, majd Moore újabb hármast értékesített, így 22-7-nél ismét időt kellett kérni a vendégek edzőjének. Hudson törte meg az egerszegi kosárcsendet, a negyedet pedig Keller Ákos dudaszóra visszapöcizett kosara zárta.

A második tízpercben sem változott a játék képe. Wood könnyű ziccerekből - a mezőnyből először - érte el a tíz dobott pontot. A túloldalon továbbra is sok volt az elrontott támadás, így nem sok öröme volt a közel 100 fős ZTE-tábornak. Ez a játékrész Juhos Levente jutalomjátékát hozta, a fiatal hazai center 11 pontot, közte három triplát jegyzett. A 18. percben - 52-21-nél - harminc pont fölé nőtt a különbség a két csapat között. A vendégek a büntetőkkel is hadilábon álltak, az első félidőben mindössze 22 százalékkal tüzeltek a vonalról. A félidő végére Gáspár és Simovics kosaraival kozmetikáztak valamennyit az eredményen a zalaiak.

Hiába a biztos előny, a második félidőt is a legerősebb ötösével kezdte a Fehérvár. Továbbra is azt csinált a pályán az Alba amit akart. Szabó Zsolt Gáspárt takarta be, majd a másik palánknál dobott ziccert. Közel három perc telt el vendégkosár nélkül. Simovics büntetője törte meg a jeget, de újra a Fehérvár percei következtek. Moore megoldásai ugrasztották talpra a csarnokot. Az apró amerikai játékmester előbb zsákolásra adta fel a labdát Hollisnak, majd egy "no look" passzal lepte meg a fehérváriak 11-esét. A vendégek nem csak a távoli dobásokkal és büntetőkkel álltak hadilábon, de a könnyű ziccereket is elhibázták ekkor.

A záró játékrészre nem sok nyitott kérdés maradt. A hazaiak továbbra is adtak a szépségre. Medve utánozta le Moore passzát, ismét Hollis volt a befejező ember. Ezzel 40 pontra hízott a fehérvári előny. Gáspár dudaszóra behullott triplája ragadtatta tapsra a zalaiakat. Majd egy labdáért folyó harcban Medve és Kertész lába akadt össze, mindketten a földön maradtak, de szerencsére komolyabb baj nem történt. Ekkor már minden sikerült a Fehérvárnak. Wood a palánknak háttal, estében is betalált. A századik pontot, a mezőny legjobbja Ronald Moore szerezte. A vendégeknek csak annyi öröme maradt, hogy negyven ponton belül tartották a különbséget. Az Alba Fehérvár végül 102-63 arányban diadalmaskodott.

Alba Fehérvár-Zalakerámia ZTE KK 102-63 (27-10, 27-23, 29-14, 19-16)