Felállt a Jászberény és egyenlített

A JKSE kiegyenlített a Kaposvár elleni párharcban. Jobban kezdett a Kaposvár, de nagyszünetig kiegyenlítetté vált a meccs. Az utolsó negyedben is voltak még izgalmak, de Rakics vezetésével meg tudott újulni a Jászberény, és bár igen jól harcolt a Kaposvár, megnyerte a derbit. 1-1, folytatás kedden, Kaposváron.

A meccs második negyedében volt egy tíz percnyi áramszünet, ekkor elszállt minden elektronikus kütyü és szünetet kellett tartani. Utána a derbi folytatódott természetesen.

NB I A RÁJÁTSZÁS, középszakasz 4-5. ellen, 2. meccs

2013. április 26. Jászberény, Bercsényi úti csarnok

Top-Cop Security Jászberény – Kaposvári KK

92-82 (20-28, 23-16, 21-20, 28-18)

JKSE: Rakics 24/3, Soós 11/6, Markovic 28/6, Dramicanin 14/3, Djikanovic 7. Csere: Török, Szabó P., Szögi 3/3, Horti 5, Vezetőedző: Földi Sándor.

Kaposvár: Dunn 15/6, Drahos 5/3, Swanston 17/9, Hendlein 17, Spica 20. Csere: Szőke, Fekete N., Dávid 2, Kiss K. 6/6. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Kipontozódott: Djikanovic

A három győzelemig tartó párharcoknál adott a koreográfia, amikor az első meccset a hazai csapat nyeri: a másodikon az akkori pályaválasztó ellenfélnek nyernie kell, hiszen ha nem, akkor könnyen lehet, hogy utolsó alkalommal lépett fel saját közönsége előtt. A Jászberény is ennek tudatában vághatott bele a pénteki meccsbe a vendég Kaposvár ellen, hiszen a somogyiak – igaz, eléggé penge élen táncolva – behúzták az első találkozót, tehát a JKSE szeretett volna egyenlíteni a párharcban, amire saját közönsége előtt volt is esélye, hiszen nem is olyan rég, a középszakasz végén már legyűrte a Bercsényi úti csarnokban Swanstonékat.

A Kaposvár ugyanakkor bevallottan arra készült, hogy addig üsse a vasat, amíg az forró, és rögvest a hazai, nehezen összehozott siker után idegenben is legyűrje a JKSE-t, s ez esetben kedden, a harmadik összecsapáson saját szurkolói előtt akár a négy közé jutást is ünnepelhetnék. Egyébként  erre is volt már példa ebben az idényben, mivel az alapszakaszban összejött az idegenbeli bravúr, ám a Jászberény ezúttal sejthetően mindenképpen bizonyítani akart a jászsági drukkerek előtt.

TUDÓSÍTÁS
(Ezúttal rövidebben a megszokottnál.)

A meccs elején a Kaposvár igencsak bekezdett, és faképnél hagyta a JKSE-t, ami a negyed végéig megmaradó különbséget eredményezett. A meccsen alapból is több hármassal kísérletező KKK jobban is célzott messziről, s a Földi-legényeknek kellett egy negyed, hogy igazán felvegyék a kesztyűt, ami kulcsfontosságú volt, hogy ne szaladjon el nagyon a vendég gárda.

A második negyed hazai felzárkózást hozott, s a jó Markovic és Dramicanin mellett Rakics és Soós is húzóemberré lépett elő. A másik oldalon Dunn kevesebbet fickándozott, mint általában, de őt Szögi elég jól megfogta, talán azért. Swanston azonban elemében volt ismét, s ő a pontjai mellett külön kis csatát vívott Markovic „kartárssal” a hazaiaktól (sőt, már meccsek óta ezt teszik), ami egy idő után átment a somogyi légiós reklamálásaiba.

Mindenesetre mivel Spica és Hendlein jól dolgozott a palánkok alatt, a Kaposvár – ha le is adta kezdeti előnyét – teljes mértékig partiban volt a győzelemért a nagyon akaró JKSE-vel.

A záró negyednek is úgy futottak neki, hogy bármi előfordulhatott, s jó darabig együtt masíroztak a felek a végső dudaszó felé. Aztán Rakics rátett még egy lapáttal, s mivel Horti és egy triplával Szögi is besegített neki, odaát meg ezalatt Spica talált csak be (igaz, ő többször is), 85-77-nél nagy sansz volt arra, hogy a hazaiak kiegyenlítik a párharcot.

Volt még azonban két perc hátra!

Ám a JKSE bírta jobban. Markovicék először visszajöttek a meccsbe, majd kibrusztolták azt, hogy biztosan jönnek még a csapatok Jászberénybe, hiszen negyedik mérkőzés már tuti lesz. Sőt, talán egy ötödik is, ki tudja?!

A párharc állása: 1-1 (Következik: április 30. Kaposvár - JKSE 18 óra)