Feszült meccsen nyert az ASE

Az Atomerőmű SE mintha kifelé tartana a pár fordulóval ezelőtt tapasztalt gödörből, ráadásul a védekezést is sikerült rendbe tenni a csapatnál. Legalábbis erről beszélgettek a paksi hívek mérkőzés előtt amikor is szóba került a legutóbbi két találkozó, amelyeken előbb 69 ponton tartották az Alba Fehérvárt, majd mindössze 49-t kaptak idegenben a Debrecentől. Ami az ellenfelet illeti, a Nyíregyháza több skalpot is begyűjtött már az idén, legutóbb például az EuroChallenge-ben érdekelt Körmendet fektették két vállra, mondhatni meglepően magabiztosan. Jó meccsre volt tehát kilátás, lássuk ezek után hogyan is alakult a találkozó!

Atomerőmű SE -Marso-Vagép Nyíregyházi KK  83-72 (22-21,26-15,8-23,27-13)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 1000 néző.

Vezette: Pálla, Balog, Jurák

ASE: L. Williams 14/3, Vojvoda 19/9, Körtélyesi 21/3, Eilingsfeld 2, Idlet 2. Csere: Tóth Á. 12, Kámán 6/6, Kovács 7/3, Kerpel-Fronius -.

Nyíregyháza: Nelson 20/3, Mohácsi 13, Berkis 12/6, Boldizsár 2, Davis 13. Csere: Polyák 6, Kaluha 5/3, Varga -.

A meccs kezdetén a hazai drukkereknek rögtön azzal a nem túl jó hírrel kellett szembesülniük, hogy bár Vojvoda Dávid és Tóth Ádám felépült, mégsem léphet teljes létszámban pályára a csapatuk. Nick Williams keddi edzőmeccsen beszedett sérülése ugyanis nem javult, így a bedobó civilben ücsörgött a kispadon. Az ASE hozta el a labdát a feldobásnál, ám az első kosarat Nelson révén a vendégek jegyezték. Nem volt azonban tartós az előnyük, Vojvoda és Lorenzo Williams kettesei révén  fél perc alatt fordított az ASE, majd újabb fél perc múlva megtette ezt a Nyíregyháza is. A védekezés, az a bizonyos javuló védekezés nem igazán működött a hazai oldalon, legalábbis a beszedett könnyű kosarak erről tanúskodtak. Nagyon nem találta a fogást az ASE, így többször is csak a megremegő nyíregyházi kezeknek köszönhették, hogy nem  nőtt az előny. Nem sokkal később azonban már nem remegett az a bizonyos kéz, ugyanis Berkis kíméletlenül értékesített előbb egy, majd még egy hármast. Közben Kámán Tamás is betalált a vonalon túlról, majd Tóth Ádám ziccerével ismét egál volt az állás. Az utolsó másodpercekben az első negyedben 10 pontig jutó Bennet Davis még a helyére küldte a javára megítélt két büntetőt, ám a csattanó a hazaiaké volt: Zo Willams a dudaszó pillanatában engedte el a hármast, és nem is hibázott! 22-21

Nyögvenyelősen indult a második felvonás, mindkét csapat hibázott a befejezéseknél, aztán az ASE elkapta a fonalat. Előbb a csereirányító, Kovács Ákos ziccerezett, majd Tóth Ádám okos passzából Körtélyesi érte él 10. pontját. Zavar volt az erőben nyíregyházi oldalon, a hazaiak pedig ki is használták ezt, és szép lassan elkezdték építeni az előnyüket. Kovács Ákos remekül játszott, szépen fejezte be a helyzeteket, és a társakat is igyekezett megtalálni. Persze azért az a hazai "előny-építés" sem ment zavartalanul, ugyanis a nyírségi fiatalok, azaz Polyák és Mohácsi igyekeztek tartani a lépést a vendéglátókkal. Hogy mégis időt kelljen kérnie Ferenczi Tamásnak, arról Vojvoda Dávid gondoskodott, mégpedig egy triplával, amellyel hét pontra növelte a hazai előnyt. Nem volt ellenszer a válogatott játékosra, azonban ha már megfogni nem is tudta, legalább a támadóoldalon beszórt egy triplát Kaluha Csaba is, amely Vojvodáéhoz hasonlóan időkérést ért. Ezek a triplák úgy látszik, már csak ilyenek. Az időkérés után hamar 10 pontra növelte a fórt a hazai csapat, amely az ekkor már hét gólpassznál járó Williams és a 16 pontos Vojvoda vezérletével helyenként szép játékkal örvendeztette meg a nézőket, és a félidőre magabiztos előny épített ki. 48-36

A félidőben minden bizonnyal megkapta a fejmosást a Nyíregyháza, ugyanis roppant agilisen érkeztek vissza a pályára. Sorozatban szedték le a támadólepattanókat, és a faultok kiharcolásában is jeleskedtek. Gyorsan le is faragtak három pontot a hátrányukból, ami intő jel kellett hogy legyen a hazaiak számára. A figyelmeztetés mondhatni hatott is, mert az hazai előny nem csökkent tovább, ám a befejezésekkel még akadtak problémák a hazai piros-kékeknél. Nem sokkal később azonban már a védekezés sem stimmelt, így a remek megmozdulásokkal operáló Anthony Nelson és Mohácsi Máté újfent látótávolságon belülre, azaz hat pontra hozta fel az övéit. Jött is a paksi időkérés, ám a helyzeten ez sem segített, és újabb fél perc elteltével már csak kettő volt a differencia. Okosan és lelkesen kosarazott a vendégcsapat, ennek pedig meg is lett az eredménye, ugyanis nem sokkal később Boldizsár kosarával már náluk volt az előny! Sőt, a negyed slusszpoénja is az övék volt, Polyák ugyanis egy szép alapvonali befutás után három pontra növelte a különbséget. 56-59

A zárófelvonásban szinte tapintani lehetett a feszültséget a csarnokban, és ez a játékosokon is meglátszott. Egymást érték az eladott labdák és a kihagyott dobások, egészen addig, amíg Vojvoda Dávid meg nem elégelte a tétlenséget, és a egy gyönyörű hármast küldött a helyére. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, kosárra kosár volt a válasz. Zo Williams volt az ASE vezére ebben a szakaszban, szinte minden támadást ő igyekezett befejezni. A túloldalon inkább a munkamegosztásban hittek a játékosok, Nelson, Mohácsi és Polyák is eredményes volt, így a Nyíregyháza továbbra is az ASE nyakában lihegett. Ferenczi Tamás 67-65-ös ASE vezetésnél, Körtélyesi brutális zsákolása után kért időt, és volt is mit mondania, hiszen egyik legjobbja, Bennet Davis nem sokkal ezt megelőzően pontozódott ki. Zo Williams továbbra is erőszakos volt, ami előbb egy dupla formájában realizálódott, majd Tóth Ádámnak is leosztott egy zsugát zsákolásra. És mivel a kettő között Kovács Ákos is bevert egy triplát, Ferenczi Tamás kénytelen volt ismét időt kérni. Az indulatok is kezdtek elszabadulni, Berkis nyúlt oda Körtélyesinek, amit a játékvezetők technikaival honoráltak. Körtélyesi ezt követően hintett egy triplát, amellyel 10 pontra növelte az előnyt, és a szakadék szélére lökte a Nyíregyházát, ahonnan már nem volt visszaút. Összességében megérdemelten nyert a hazai csapat.

Erique Gutiérrez Garcia: Nyertünk, ez az egyetlen pozitívuma a meccsnek. Ismét sok problémánk volt a sérülésekkel és a betegségekkel, amik a csapatot sújtották, de ez a nem mentség arra, hogy helyenként nem küzdöttünk megfelelően. Ha harcolunk nyerünk, ha nem, akkor veszítünk.

Ferenczi Tamás: Nem védekeztünk kellően agresszívan az első félidőben, sok pontot kaptunk. A szünetben rendeztük a sorokat, és a vezetést is sikerült átvennünk. Davis kipontozódása azonban megpecsételte a sorsunkat, utána már nem bírtuk ellensúlyozni a hazaiak magasság és súlyfölényét.