Földbe döngölte a Kaposvárt a Paks

Esélytelen volt a Kaposvár - gálaelőadást tartott az ASE - már félidőben húsz pont felett járt a különbség.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 13. forduló
Atomerőmű SE - Kaposvári KK 97-67 (26-21, 29-11,  22-11, 20-22)

Paks: Hinds 14/3, Allen 18/12, Barnies 10/6, Eilingsfeld 15/6, Guinn 20/9.
cserék: Medve 3/3, Garamvölgyi -, Ruják 6, Ogunyemi 6, Gulyás 5/3, Pajor -, Kalmár -.

Kaposvár: Dunn 24/15, Evans -, Baki 4, Ivosev 23/3, Spica 3.
cserék: Hock 6/6, Hendlein 7, Tóth P. -, Bogdán -, Kocsis -.

A statisztika ezen a linken található!

Komoly dobópárbajjal kezdődött a találkozó, Ivosev alig három perc alatt beszórt nyolc pontot, de a Paks is tartotta a lépést, a hatalmas rohanásban pedig a somogyiak fulladtak ki jobban - 10-13 után egy 12-0-t produkáltah Hindsék, ezúttal is rendkívül pontosan tüzelt az ASE. A KKK igyekezett lelassítani a tempót és a második negyed elején fel is jött három pontra, de a Cizmic-legénység kiváló dobóformája kitartott és hamar visszaszerezték a gyeplőt a hazaiak - ezúttal egy 15-5-öt repesztettek és ismét magabiztos fölénybe kerültek. Fekete Ádám még időt kért, de a vendégcsapat teljesen szétesett, védekezésben képtelenek voltak odaérni a kinti dobásokra, támadásban pedig jöttek az eladott labdák, a rossz vállalások, a kihagyott büntetők és közeli kísérletek. A nagyszünet előtti percekben már gálázott a Paks, Eilingsfeld egy óriási zsákolással és két triplával ugrasztotta talpra a tolnai közönséget, a különbség pedig itt már elkerülte a húsz pontot - az említett Eilingsfeld szerint "brutálisat mentek" a második negyedben és itt gyakorlatilag el is döntötték a győzelem sorsát. Az ASE félidei 8/13 triplája önmagáért beszélt, a somogyiak pedig elöl-hátul rengeteg hibával játszottak, ráadásul a félidő végére mentálisan is padlóra kerültek.

Ebből pedig a szünet sem tudta őket kirángatni, az ASE a fordulás után könnyedén kézben tartotta az összecsapást, a harmadik negyed során elérte a különbség a harminc pontot, nem volt miről beszélni. A hazaiak gáláztak, Cizmic sokat játszatta a cseréket, míg a Kaposvár nagyjából ugyanazat folytatta, mint addig, annyi különbséggel, hogy a fiatal Hock Gergő szinte végigjátszotta a harmadik negyedet. Hat perccel a mérkőzés vége előtt aztán már a negyvenet is elkerülte a két csapat közötti távolság, tulajdonképpen a második negyed közepétől kezdve gálameccset láthattunk, így a körmendi siker után újabb nagy győzelmet aratott a Paks, a KKK pedig hiába törte meg a negatív szériáját, egy iszonyatosan nagy pofonnal zárta a 2017-es évet.

fotó: Atomerőmű SE Kosárlabda