Fölényes Kecskemét-győzelem a Kaposvár ellen

Végig magabiztosan vezettek a hazaiak, a somogyiaknak villanásaik is alig-alig voltak.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 24. forduló
KTE-Duna Aszfalt - Kaposvári KK 82-68 (22-15, 25-17, 20-23, 15-13)

Kecskemét: Pongó 7, Thompson 12/3, Djeraszimovics 20, Dramicsanyin 12/6, Karahodzsics 18.
cserék: Wittmann 5/3, Molnár M. 8, Horváth K. -

Kaposvár: Gibbs 23/3, Baki 4/3, Ivosev 24/6, Hendlein 11, Spica 4.
cserék: Tóth P. -, Papp P. 2

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Nem egészen két perc után már 9-0 állt az eredményjelzőn, Thompson egymaga berámolt hét egységet, vele nem tudott mit kezdeni a Kaposvár, így villámrajtot vett a KTE. Innen ugyan 13-9-ig zárkózott a somogyi alakulat, de a kiegyensúlyozottan és gyorsabban kosarazó Kecskemét még az első negyed során tíz pont feletti előnybe került, majd hiába kapaszkodott ismét kicsit feljebb a KKK, a második negyedet egy 11-2-es rohammal nyitotta a Forray-legénység - itt már nagyon komoly különbség volt a csapatok között, nagy fölényben játszottak a hazaiak. Amíg Djeraszimovicsék sokkal könnyebben szerezték a pontokat és alakítottak ki jó helyzeteket, addig a Kaposvár erőlködött és ahogy azt az elmúlt bő két hónap során megszokhattuk, ismét csak Ivosev volt igazán dicsérhető a somogyiaknál. A nagyszünetig nem is történt már változás, húsz perc játék után 15 ponttal vezetett a festékben nagyon hatékony Kecskemét az 1/8-as triplamutató ellenére, míg a túloldalon 2/14-et dobtak távolról a vendégek és eladtak már kilenc labdát. Egyénileg Djeraszimovics (12 pont, három labdaszerzés, 18 VAL), Karahodzsics (10 pont, 4/4 mezőnyből, 6 lepattanó), Thompson (10 pont, 3 gólpassz) és a sokoldalú Pongó is dicsérhető volt a hazaiaknál, míg kaposvári oldalon az említett Ivosev (12 pont, 9 lepattanó, 20 VAL) mellé Gibbs (13 pont, 3 gólpassz) próbált felnőni pontszerzés terén.

A fordulás után harcosabbá vált a Kaposvár és főleg a lepattanózás terén vette át az irányítást, Hendleinék sorra húzták le a támadókat, de a Kecskemét mindig talált megoldást támadásban, így a különbség jelentősen nem csökkent. A harmadik negyed során kipontozódott Molnár és Wittmann is beütötte a negyedik faultját, de ez sem állította meg a KTE-t, hiába jött fel egyszer hét pontig a vendégcsapat, a legjobbkor tudott válaszolni a hazai együttes és a záró etap már megint közte 12-ről indult. Jó hat perccel a vége előtt aztán végleg eldőlt a küzdelem, Wittmann tempója után ismét 16 pontra hízott a távolság és innentől nem volt több kérdés: Forray Gábor csapata az első perctől magabiztosan, fölényesen vezetve aratott nagyon sima győzelmet és tett egy lépést az esetleges felsőház felé, míg a KKK újabb vereségel tovább zuhan az alsóház irányába.

fotó: kosarsport.hu