Fordulatos meccsen győzött a Pécs Kecskeméten

Bár az első félidőben szinte végig vezetett, a végjátékban többször is fordítania kellett a PVSK-VEOLIA csapatának a Kecskemét otthonában - a végén Simon Kristóf egy triplájával és két büntetőjével vette át végleg a vezetést a Pécs, amely 73-72-re győzött.

Magyar férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 2. forduló
KTE-Duna Aszfalt (1-1) - Pécsi VSK-VEOLIA (1-1) 72-73 (16-18, 16-20, 21-13, 19-22)

KTE: Pongó Má. 13/6, Thompson 12, Djeraszimovics 14/9, Dramicanin 7/6, Karahodzsics 5.
Csere: Molnár -, Wittmann 13/9, Pongó Ma. 8/6.

PVSK: Durham 7, Supola 11/3, Budimir 14/6, Dukics 17/6, Sarlija 10.
Csere: Simon 7/3, Harazin -, Bíró -, Demeter -, Antóni 7/3.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Sarlija és Dramicanin pontváltásával indult a meccs, előbbi két duplát és két büntetőt, utóbbi pedig két triplát szórt az első két és fél percben (6-6). A pécsiek Durham, Dukics és Antóni kosaraival már 12-0-s sorozatnál jártak a hatodik percben (6-16), a kecskemétiek több mint négy percig képtelenek voltak a kosárba találni. Wittmann a hetedik perc közepén törte meg a rossz sorozatot egy triplával, és a negyedet egy 7-0-s szakasszal, közte egy újabb Wittmann-triplával zárták a kecskemétiek, kettő pontra zárkóztak (16-18). A második felvonásban megpróbált ugyan egyenlíteni Forray Gábor csapata, de mindenre volt válasza a PVSK-nak - Dukics kifejezetten jól játszott, az ő pontjaival lépett meg megint nyolccal a vendég gárda a 14. percre (21-29). Egy újabb Dukics-dupla után volt 10 pont is a differencia a 18. percben (25-35), de egy 7-0-val zárta ezt a negyedet is a KTE, így visszajöttek 3 egységre a nagyszünetre (32-35).

A fordulás után beindult az első félidőben nagyon akadozó kecskeméti támadógépezet, három triplát is beszórtak három és fél perc alatt, Pongó Máté két hármasával pedig fordítottak a 24. percben (43-42). Egy 5-0-val visszavette a vezetést a pécsi együttes, de Wittmann és Pongó Martin révén egy 8-0-t futott a KTE, és a negyedik negyed előtt két ponttal jobban is álltak a vendéglátók (53-51). Volt tartása mindkét csapatnak - Budimir révén többször is egyenlített a Pécs, de Thompson és Djeraszimovics is 3-3 pontos akcióval reagáltak ezekre. Csirke Ferencék Sarlija és Supola kosaraival fordították meg újfent a találkozót a javukra a 23. percben (59-61). Durham kosarával öt pont volt a vendégek előnye a 34. perc végén, és bár Pongó Martin triplájával egyetlen pontra zárkózott a KTE, jött megint Dukics, aki kintről válaszolt a 37. percben (64-68).

Pongó Máté duplája és Djeraszimovics harmadik hármasa újra hazai vezetést jelentett másfél perccel a vége előtt (69-68), utóbbi duplája után azonban Simon Kristóf egyenlített egy pontos kinti dobással, majd két büntetőt is beszórt (71-73). Pongó Máté a végén még kiharcolt két büntetőt, de az első sikeres kísérlet után a másodikat kihagyta, ezzel 73-72-re győzött a Pécs.