Gálázott a Körmend Debrecenben

110 pontot dobtak a vasi piros-feketék, Steven Davis vezetésével kiütötték a DEAC-ot a második félidőben, kereken 40 pontos sikert arattak.

Magyar féri A-csoport, alapszakasz, 6. forduló
DEAC (2-4) - Egis Körmend (4-1) 70-110 (20-27, 21-23, 12-30, 17-30)

DEAC: Jones 7, Lilov 15/3, Molnár 10, Farkas 6, Armwood 24/6.
Csere: Velkey 5/3, Fazekas -, Lajsz -, Opre -, Tóth 3/3.

Egis Körmend: Halász 11/6, Hollins 10/6, Fanning 19/9, Davis 21, Horti 6.
Csere: Ferencz 10/3, Tuoyo 8, Csorvási 8/3, Koch 3/3, Németh 3, Bán 11/9, Oroszi -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Hollins és Fanning révén vezetett a mérkőzés elején a Körmend, de a DEAC Lilov vezetésével tapadt ellenfelére, még a 6. perc végén is csak két pont volt a két fél közötti differencia (11-13). A vendégek kifejezetten jó támadójátékot mutattak be, Ferencz Csaba is betalált többször is, az ő vezetésével lépett meg 9 ponttal a vasi együttes (14-23). Armwood két kettő plusz egyes akciójával zárkóztak a hajdúságiak (20-24), de Ferencz triplája zárta a negyedet (20-27). Davis volt a második felvonás elejének főszereplője, 12 pontra nőtt a távolság a két csapat között (20-32), és innentől kezdve egy adok-kapok alakult ki, egyik oldal sem nagyon tudott kivédekezni támadást. Bán Tibor hármasa és duplája, majd Davis kosara után 15 pont lett a vendégek előnye a 18. percben (33-48), de a félidő végére Armwood és Velkey János vezetésével visszajött 10-en belülre a DEAC (41-50).

A fordulás után folytatódott a körmendi henger támadásban - két percig válaszolgatott Davis dupláira a hazai alakulat (46-54), itt viszont jött egy 16-1-es négy perc a vendégektől, amiből a teljes kezdőcsapatuk és Tuoyo vette ki a részét a pontszerzést tekintve. Berényi Sándor 47-70-nél kért időt a 27. percben, de lényegében eldőlt az összecsapás ebben a szakaszban. Tuoyo és Davis révén 20-1-esre nőtt ez a szakasz, és 27 pont volt a távolság a két fél között a záró 10 perc előtt (53-80). Az utolsó negyedben lényegében semmi más nem számított, csak hogy ne sérüljön meg senki, a Körmendnek pedig hogy a lehető legfrissebbek maradjanak a jövő heti FIBA Europe Cup meccsük előtt, hiszen a legfontosabb kérdések eldőltek. Horti és Halász révén növelte tovább az előnyét Gasper Potocnik alakulata, Csorvási büntetőjével pedig a 100 pontos is elérték a 37. percben. Bán hármasaival 40 pontra nőtt a vendégek fórja, és ennyi lett a végén is a különbség, 110-70-re nyert idegenben a Körmend.

A hazaiaknál ezúttal Isaiah Armwood magára maradt (24 pont, 8 pattanó, 12 kiharcolt fault), míg a túloldalon hatan jutottak 10 pont fölé, még ketten értek el 8 egységet, Steven Davis pedig közel hibátlan produkciót mutatott be (21 pont, 13 pattanó). A vendégek a triplákban (5/27 - 13/29) múlták felül leginkább a debrecenieket, de a kétpontosokban is jóval pontosabbak volt (19/36 - 27/40), így nem is meglepő, hogy a pattanózást 47-30-ra nyerték meg - ugyanannyi támadópattanót szedtek, mint ahány védőpattanót ellenfelük.