Gyengén kezdett, de simán nyert a Falco

16-4-gyel nyitott a Jászberény, a fordulás után azonban egyértelműen a szombathelyiek akarata érvényesült, akik 19 ponttal nyertek végül.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 3. forduló
JP Auto-JKSE (1-9) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (7-3) 71-90 (20-15, 22-25, 15-24, 14-26)

Jászberény: Nelson 15, Wallace 18/3, Rakics 6/3, Lucsics 6, Sejfic 16.
Csere: Kerpel-Fronius 2, Cseh 4, Molnár 4.

Falco: Govens 18/6, Perl 16, Váradi 11/9, Pustahvar 15/9, Zsigeranovics 11.
Csere: Norfleet 13/6, Tóth 6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Borzasztóan jól kezdtek a hazaiak, a Falco pedig pocsékul - Nelson és az eltiltása után visszatérő Sejfic vezetésével lelépte ellenfelét a Jászberény az első négy és fél percben, 12 pontos hátrányban kellett Szekulovicsnak időt kérnie az 5. perc közepén (16-4). Rendezték is a sorokat a vendégek, támadásban és védekezésben is jobban pörögtek, így előbb Zsigeranovics, majd a kisemberek vezetésével felzárkóztak 5 pontra a negyed végéig (20-15). Egyik együttesnek sem mentek a triplák, a hazaiak a támadópattanózásuknak és az ebből adódó második esélyeknek köszönhetően voltak előnyben, de a Falcónál beakadt két hármas a második felvonás elején, Perl két kosarával pedig először vezetett a sárga-fekete alakulat a 14. percben (26-27). Nem esett össze a Berény, kezdői és Molnár Marcell kosarai révén visszavették az irányítást, és bár nagyobb differencia nem alakult már ki az első félidőben, két ponttal így is Nikola Lazicsék vezettek a nagyszünetben (42-40).

A fordulás után is hullámzó volt a játék - Zsigeranovics két kosara után megint vezetett a Falco, a hazaiak újfent léptek, hat ponttal is vezettek Rakics tripláját követően (51-45), rövid időn belül azonban három újabb triplát szórtak a vendégek, 53-48 után futottak egy 9-0-t Norfleet vezetésével, így Lazicsnak időt kellett kérnie a 27. percben (53-57). Perl négy büntetőjével tovább nőtt a differencia, és bár két kosarat szerzett a JKSE, Váradi dudaszós, palánkos triplájával és 7 pontos Falco-fórral zárult a felvonás (57-64). A záró játékrészben nem nagyon voltak nyitott kérdések - Pustahvar, Govens és Tóth Norbert kosaraival 16 pontra nőtt a vendégek előnye a 34. perc közepére, ezzel eldőlt a mérkőzés (61-77). A maradék időben már nem is nagyon változott a különbség - a kezdeti 12 pontos hátrányából végül 19 pontos előnyt csinált a Falco, amely 90-71-re megnyerte a harmadik fordulóból elhalasztott összecsapást. A Berény a jó kezdés után nem bírta el a 2/15-ös triplamutatót, illetve a 13 eladott labda is soknak bizonyult az oldalukról a szombathelyiek 7-jével szemben.