Győzelemmel kezdett a Nyíregyháza

Ma, holnap és holnapután három napos, szlovákiai tornán vesz rész a Marso Nyíregyházi Kosárlabda Klub. Az első napon a szlovák Spisská Nová Ves volt Horváth Imréék ellenfele, és bár második negyedben megszerzett előnyüket a harmadik játékrészben jócskán faragta az ellenfél, a negyedik negyedben megint a szlovákok fölé nőtt a Nyíregyháza, 68-57 arányban nyert, így sikerrel vette az első akadályt kapitánya, a betegség miatt hiányzó Mohácsi Máté nélkül is.

Felkészülési torna, Svit
Marso-Nyíregyháza KK – AC LB Spisská Nová Ves (szlovák) 68–57 (19–18, 23–15, 10–15, 16–9)

NYKK: Simms-Edwards 13, Polyák 3, P. Jones 26/6, Cseh 4, Dixon 14.
Csere: Hall 6, Varga M. 2, Jakab P., Molnár M., Kósa T., Czura.

A szlovákiai Sviten a szlovákiai Spisská Nová Ves volt a Marso-NYKK ellenfele a háromnapos nemzetközi tornán. A nyíregyházi férficsapat nemcsak az iglóiak elleni mérkőzésen, hanem a teljes tornán nélkülözni kénytelenek csapatkapitányukat, Mohácsi Mátét, akit betegség döntött az ágynak.

Az NYKK csütörtök este vezére nélkül is nyert: a pontszegény mérkőzésen végig a magyarok vezettek, amikor pedig a hajrában közelebb került ellenfeléhez a Spisská, Paul Jones megrázta magát, és bebiztosította a győzelmet. Horváth Imre legénysége pénteken a házigazda Svit ellen játszik.

Forrás: szon.hu