Ha nehezen is, de legyűrtük Ausztriát

A magyar felnőtt férfi válogatott a rengeteg kimaradt büntető ellenére is nyerni tudott az egyébként végig kiélezett edzőmeccsen Ausztria ellen a szombathelyi felkészülési tornán. Trotter nélkül, ám néhány új emberrel a fedélzeten játszott Sztojan Ivkovics kapitány gárdája, s bár voltak gyengébb periódusai csapatunknak, gyakorlásnak igencsak megfelelt a kissé szokatlan összetételű magyar együttes és Ausztria találkozója.

Válogatott felkészülési mérkőzés

XVIII. Pannon Nemzetközi Férfi Kosárlabda Torna, 2. meccs

2013. július 28. Savaria Aréna, Szombathely

MAGYARORSZÁG – AUSZTRIA

68-66 (16-20, 20-17, 18-15, 14-14)

Magyarország: Simon 9, Vojvoda 6, Kovács P. 8/3, Tóth N. 4, Tóth Á. 2. Csere: Keller Á. 7, Wittmann 13/9, Lekli 6, Ferencz 9/9, Pongó Ma. 1, Tóth G. 3/3, Allen, Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics.

Ausztria: Danek 2, Schreiner 7/3, Detrick 3/3, Lamesic 8, Mahalbasic 20. Csere: Payton 2, Poiger 7/3, Maresch 6, Kleipeisz 5/3, Vieider 3/3, Hopfgartner 2, Lanegger 1. Szövetségi kapitány: Werner Sallomon.

STATISZTIKA!

Sztojan Ivkovics: - Trotter és Szabó nem játszott ma, inkább a fiatalok kerültek be. Ráadásul Vojvoda is elég hamar kiesett a meccsből (kisebb sérülés miatt), de a kiválasztás megfelelő volt, úgy érzem, mert a többiek megoldották a feladatot, hogy legyőzzék Ausztriát. A fiúk egymásért játszva keményen küzdöttek. Nem biztos, hogy nagyobb sztárokkal többet értünk volna el, a fiatalok és az egész csapat mentalitása remek volt, örülök a győzelemnek.

Werner Sallomon: - A srácok tegnap nagyon motiváltak voltak Montenegró ellen, hogy megpróbáljuk legyőzni (igaz, bár szoros meccsen, de kikaptak - a szerk.), ez sok erőt kivett belőlünk. Két nap alatt a második meccsünk volt a mai, s a végén néhány rossz döntést hoztunk. A magyarok viszont nagyon jól játszottak.

A szombathelyi torna első napján éppen csak alulmaradtunk Montenegró ellen (72-76), majd szombaton a délszlávok Ausztriát is legyőzték. Vasárnap pedig az osztrákok ellen egy előzetesen U20-as és felnőtt vegyes csapatként beharangozott magyar válogatott volt hivatott játszani. Ezt ígérte legalábbis Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány, s igaz ami igaz, az U20-as nemzeti együttesből „átemelt” Rosco Allen ezúttal nem csak a kispadig jutott a felnőtteknél, mint Montenegró ellen, hanem a pályára is bekerült három perc erejéig…

A magyar gárda ugyanúgy rosszabb első negyedet ment, mint Montenegró ellen, s ugyanúgy a második etapban javított az eredményen, mint két nappal ezelőtt. Igaz, az ellenfél nem Montenegró volt ezúttal, hanem a közelmúltat tekintve a mieink orra alá már egyszer nagyon csípős borsot törő (emlékezhetünk az Eb-selejtezőbeli fájó vereségünkre ellenük) Ausztria.

A MECCSRŐL...

Az elején Mahalbasic vagy éppen az amerikaiból honosított Detrick révén 4-10-re elment Ausztria. (Nálunk egyébként Trotter nem került be a keretbe: előző meccsünkön kisebb sérülést szenvedett, s pihentette őt Ivkovics.)

Wittmann triplával üzent, hogy nem szeretnénk elengedni ellenfelünket nagyon, majd Tóth Gergely is messziről volt eredményes (10-10). Ám a hármas-parádé következő momentuma ismét osztrák kosaras nevéhez fűződött, így nem tudtuk visszavenni a vezetést.

Sőt, amikor a másik színes bőrű osztrák, Payton is bevetette magát, már 10-17 volt az állás. Az, hogy nem lett csúfos az első negyed, Ferencz Csaba két fontos triplájának köszönhető (16-20).

A második negyedben is rögtön elsült egy magyar keze messziről (Wittmann volt a tettes), de Poiger vezetésével mindig tudott újítani Ausztria, vagyis mi szaladtunk az eredmény után. A már 8 ponttal is vezető ellenfelet ekkor Kovács Péter, majd Lekli József mozzanataival fogtuk meg kicsit, tehát folytatódott a húzd meg, ereszd el típusú koreográfia. Ők sosem tudtak végleg elszakadni tőlünk, mi viszont mindig csak felzárkózni voltunk képesek 2-3 pontra, de fordítani ekkor még nem.

A folytatásban aztán már hol mi, hol az osztrákok vezettek néhány ponttal. Mivel nekünk egészen jól mentek a hármasok, ezekkel jól tudtunk operálni, míg vetélytársunk egyértelműen ütősebb volt a lepattanók világában.

A véghajrában Simon Balázs két jó megmozdulása után előnyt regisztrálhattunk ismét, ám Mahalbasicék 64-66-ra visszavették a fórt. Ám érkezett Ferencz a lefújás előtti percben, és egy hármassal ismét minket juttatott közelebb a sikerhez. Aztán még volt egy Simon-büntetőt, ami bement, az osztrákoknak viszont csak kísérletek jutottak. Nyertünk tehát ezen a fordulatos, szoros mérkőzésen.

Ivkovics kapitány kipróbálhatott újabb szituációkat és embereket, és még a sikerélmény is megvolt a végén, ami bárki is az ellenfél, fontos a mentális fejlődés szempontjából.