Harazin kosarával nyert a Szombathely!

Mindkét oldalon akadtak hiányzók, a Nyíregyházában Boldizsár Ferenc, míg a szombathelyieknél Jancsikin Braniszlav nem tudta vállalni a játékot. A vendégeknél viszont bemutatkozhatott a Janou Rubin helyére a Factumtól érkező Brian Stafford.

Marso-Vagép Nyíregyháza KK – SZOVA-Trend Optika KC-Szombathely 75-77 (25-25, 21-16, 13-16, 16-20)

Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, vezette: Cziffra, Frányó, Tőzsér

A találkozó elején Mohácsi faulttal együtt szerzett kosarat, ezzel 6-4-re vezetett a Nyíregyháza, ám Zagorac és Simon kosarainak köszönhetően váltott vezetést láthattak a nézők. A negyed derekához közeledve Ivosev szerencsés kosara után 12-8-ra vezetett a Szombathely, de a szerb magasbedobó nem sokkal később már a padon találta magát, miután nagyon hamar két személyinél járt – fordított is 14-12-re az NYKK. A 6. percben Mohácsi kapta meg a 3. faultját, miközben Kálmán alakította 19-16-ra az állást. A negyed végén bemutatkozott Stafford is a vendégeknél, rögvest egy duplával. A dudaszó előtt Kaluha szórt egy triplát, így 25-25-el zárult a játékrész.

A folytatásban továbbra is a két amerikai, Nelson és Davis vitte hátán a Nyíregyházát, a 12. percben Kaluha ziccere után Bencze Tamás kért időt (31-27). Ezt követően Mohácsi dobott triplát dudaszóra, majd Berkis is megszerezte első pontjait. Szombathelyi szempontból jókor jött Will triplája, amellyel 36-35-re zárkóztak. A 17. percben bajba került Mohácsi Máté, miután begyűjtötte a 4. hibáját is. Berkis kapcsolt is és kosarával 40-37-re alakította az eredményt – ismét időkérésre kényszerítve Bencze Tamást. A negyed vége így is a hazaiaké volt, Polyák kosarával már 46-39-re vezettek, Ivosev ugyan előbb két büntetőt is elpuskázott, de végül egy távoli kettessel 46-41-re alakította az első félidőt.

Mindkét csapat álmosan kezdte a második félidőt, aztán a már félidőben dupla-duplánál járó Zagorac ébredt és egy pontra fel is jött a Szombathely (46-45). Kiválóan védekeztek a vendégek, a nyírségiek csaknem 6 percig nem is találtak a gyűrűbe. Nem tudták ezt igazán kihasználni Kálmánék sem, akik számtalanszor vehették volna át a vezetést, ehelyett Berkis, majd a visszatérő Mohácsi is triplát dobott (54-47). Érkezett is Bencze Tamás menetrendszerű időkérése a 28. percben. Tetézte a gondjaikat, hogy Kálmán egy technikait kapott reklamálásért, sőt Simon László kipontozódott. Ezek ellenére nem volt nagy a különbség a felek között, Mohácsi és Stafford triplaváltását követően 59-57-tel zárult a negyed.

Az utolsó negyedet Ivosev triplájával kiválóan kezdte a Szombathely: átvették a vezetést. Ettől függetlenül továbbra is kiélezett volt a meccs, a 35. percben Nelson kosarával 65-65-öt mutatott az eredményjelző. Ivosev számára is véget ért közben a mérkőzés, így Stafford gondolta úgy, hogy itt az ideje előrébb lépni, hármasával 68-67-re vezetett csapata. Talán túl is pörgött az amerikai, sportszerűtlen hibája után már ismét az NYKK-nál volt az előny (71-68). Zagorac extra teljesítményt nyújtott, triplája után 74-73-ra alakította az eredményt, Ferenczi Tamás pedig időt kért 1:53-mal a vége előtt. Fontos büntetőket rontottak a hazaiak, Nelson hibája után 75-75-nél Kálmán triplát hibázott, de szombathelyi támadólepattanó után 11 másodperce még maradt a vendégeknek.

Őrült 11 másodperc következett: Stafford eladta a labdát, Zagorac Ferenczi Tamásék által vitatott módon visszaszerezte azt és a rövid idő alatt Kálmán kiosztotta a győztes gólpasszt Harazinnak. Kettő ponttal nyert a Szombathely!

NYKK: Nelson 19, Polyák 7, Mohácsi 15/9, Berkis 14/6, Davis 16. Csere: Mondzinger, Kaluha 6/3, Siska.

Szombathely: Kálmán 7/3, Simon L. 4, Will 7/3, Ivosev 20/3, Zagorac 21/6. Csere: Váradi 4, Harazin 6, Stafford 8/6, Szanati.

Kipontozódott: Simon L. (29. perc), Ivosev (35. perc).