Három vereséggel zárt az Alba Szlovákiában

Péntektől kezdve szlovákiai felkészülési tornán vett részt az Alba Fehérvár együttese a német BG Göttingennel, a szlovén KK Rogaskával, illetve a rendező BC Prievidzával. Lássuk, mi történt a három nap alatt a fehérváriakkal, hogyan alakultak mérkőzéseik!

2014.09.19., Felkészülési torna, Szlovákia, 1. játéknap
BG Göttingen (német) - Alba Fehérvár 85-78 (22-24, 18-22, 20-13, 25-19)

A Göttingen legjobb dobói: El-Amin 22/12, Kamp 17, Clark 11/6.

Alba Fehérvár: Tóth 4, Kovács 15/6, Melvin 13, Kromah 22, Djapa 9/6.
Cserék: Supola 9/3, Juhos -, Csorvási 6, Blaskovits -, Luhovtsov -.

Teljes statisztika!

A fehérváriak jól kezdtek, hiszen Lasan Kromah-t leszámítva minden kezdőjük betalált, és Kovács Ádám vezetésével 6 pontos előnyre tettek szert az első negyed közepére (6-12). Itt háromperces kosárcsend következett számukra, a németek fordítottak is, de Kromah ekkor indult be, a negyed utolsó harmadában szinte egyedül tartotta a Fehérvárt lőtávolon belül, és a negyed utolsó kosarával az Alba vonulhatott kétpontos előnnyel egy kisebb szünetre 10 perc játék után (22-24). A második felvonásban már 8 ponttal is vezetett az Alba, de Khalid El-Amin vezetésével visszakapaszkodtak a németek a negyed közepére (32-33). Djapa pontjaival újra nőni kezdett a különbség, a 20. perc kezdetén 10 pont volt Marcel Tenterék előnye (36-46), amelyből a félidőig 6 egység maradt (40-46).

Fordulás után aztán Cleveland Melvin és Kromah segítségével tartotta, sőt, újra 10 pontosra növelte előnyét a magyar csapat, míg a 27. percben el nem indult újra El-Amin, és Jermaine Mallett-vel karöltve meg nem fordították az állást, gyakorlatilag pillanatok alatt (46-56 -> 60-57). Supola kettesével is a németeknél volt már az előny az utolsó 10 perc előtt (60-59). Az utolsó játékrészben Kovács és Csorvási révén meg visszavette a vezetést az Alba, 67-66-os vezetésük után azonban kaptak egy 7-0-s futást alig több mint másfél perc alatt (73-67). Innen még mindig volt visszaút számukra, Kromah büntetői után még ők fordultak előnnyel az utolsó két percre előnnyel egy 8-0-s rohamot követően (73-75). David Godbold viszont szinte egymaga rendezte le az utolsó perceket, 9 pontot szerzett az utolsó két minutumban, ezzel nyert 85-78-ra a Göttingen.

2014.09.20., Felkészülési torna, Szlovákia, 2. játéknap
Alba Fehérvár - KK Rogaska (szlovén) 75-78 (22-15, 16-14, 18-29, 19-20)

Alba Fehérvár: Tóth 5, Kovács 2, Melvin 16, Kromah 12, Djapa 12/3.
Cserék: Supola 13/6, Brbaklics -, Csrovási 12, Juhos 3/3, Blaskovits -, Luhovtsov -.

A Rogaska legjobb dobói: Cebular 24/12, Kostomaj 11, Boban 9/9.

Ahogy egy nappal korábban, úgy tegnap is az Alba kezdett jobban ellenfelénél, mindenki kivette a részét a ponttermelésből, Kromah és Melvin mellett Tóth Péter volt a legjobb a negyed első felében, ő azonban lesérült egy kosara közben, így le kellett cserélni, így már nem tudott visszamenni a pályára - nélküle is 22-15 volt az első negyed az Albának. A második negyed elején Csorvási, majd a végén Djapa volt a fő pontszerző a fehéváriaknál, a szlovének pedig képtelenek voltak feltörni Marcel Tenterék jó védekezését, 9 ponttal vezettek a magyarok 20 perc játék után (38-29).

A második félidőben aztán nagyot fordult a játék képe, a harmadik negyed elején pillanatok alatt felzárkózott a Rogaska, és innentől kezdve nyoma sem volt már magabiztos fehérvári előnynek. Ideig-óráig tudták tartani a vezetést Supoláék, de a felvonás második felében már a szlovének játszottak fölényben - igaz, nem túl nagyban -, és ők is vezettek 10 perccel a vége előtt (56-58). A záró felvonásban Melvin nagyot játszott, és három perccel a vége előtt Kromah is csatlakozott hozzá, pontjaiknak köszönhetően fordított az Alba (69-68), de az utolsó két percben borzasztóan büntetőztek a székesfehérváriak. Megtette ugyanezt a Rogaska is, ám minimális előnyük így meg is maradt a végéig, három ponttal győztek egy olyan találkozón, amelyet mindkét csapat simán megnyerhetett volna (75-78).

2014.09.21., Felkészülési torna, Szlovákia, 3. játéknap
BC Prievidza (szlovák) - Alba Fehérvár 75-50 (20-10, 22-12, 17-22, 16-6)

A Prievidza legjobb dobói: Hovanak 15/9, Klaric 15/3, Batina 13/9, Maric 13/6.

Alba Fehérvár: Supola 6/3, Kovács -, Kromah 11, Juhos -, Csorvási 7.
Cserék: Melvin 12, Brbaklics 9/3, Djapa 5/3, Blaskovits -.

Messze a leggyengébb meccse volt ez a fehérváriaknak, alig hat és fél percig voltak partiban az ellenféllel - ekkor még 14-10 volt az állás, és bár eddig is folyamatosan hátrányban játszottak, az utolsó 3 és fél minutumban nem tudtak a kosárba találni, így egy 6-0-s sorozattal 10 pontos előnyre tettek szert a hazaiak (20-10). A második felvonás első öt percében is csak 2 pontot szereztek Marcel Tenterék, tovább nőtt a differencia a két fél között, már 20 pont volt 20 perc játék után a magyarok hátránya (42-22).

A harmadik negyedben összekapta magát a Fehérvár, 5 pontot lecsíptek ebből a különbségből Brbaklics, Supola és Djapa segítségével, ám az utolsó felvonásra elfogyott minden erejük, mindössze 6 egységet termeltek a 10 perc alatt, így végül 25 pontos zakóba futottak bele (75-50) - Tóth Péter ezen a mérkőzésen sem tudott pályára lépni már.