Hatalmas csatában nyert a Szolnok Zalaegerszegen

A hazaiak végig ott loholtak az Olaj nyakán, de a mérkőzés nagy részében jobban álló szolnokiak húzták be végül a szoros végjátékot.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 13. forduló
Zalakerámia ZTE KK (7-6) - Szolnoki Olaj KK (11-2) 85-88 (17-18, 23-26, 21-20, 24-24)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 7/3, Vaughn 19/6, Benke 9, Szabó 10/6, Radic 21/9.
Csere: Horváth 8/6, Mohácsi 6, Jeffers 2.

Szolnoki Olaj KK: Perry 17/6, Kovács -, Vojvoda 19/3, Milosevics 14/6, Andric 14.
Csere: Tóth Á. 7, Ford 15, Phillip 2, Polyák -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jóval jobban kezdett az Olaj, Andric és Perry vezetésével kezdtek meglépni a szolnoki alakulat, és az első bő hat és fél percben az amerikai irányító és Vojvoda kosaraival kezükben tartották a mérkőzés alakulását (7-14). Nagyot fordult a kocka, két percig pontképtelen volt Dragan Alekszics együttese, így Horváth, Benke és Mohácsi pontjaival, egy 8-0-lal fordított a ZTE (15-14). Kosárra kosár volt a válasz, egy szép összjáték után Tóth Ádám ziccerével zárult az első negyed egyetlen pontos szolnoki vezetéssel (17-18). A második játékrészt is jobban indította az Olaj - a zalaegerszegieket Radic kosarai tartották versenyben, de Milosevics 2+1-e után megint elhúzott 6 pontra a vendég gárda a 13. perc végén (23-29). Radic ellenállhatatlan volt ezúttal is, az ezt követő 8-0-s hazai rohamból is 5 ponttal vette ki a részét, fordított is csapata. Egy-két kosárváltás után Perry állt a Szolnok élére, neki köszönhetően megint a vendégek kezdeményeztek (34-42), de az itteni különbséget is lefelezte a ZTE a nagyszünetre (40-44).

Az első félidőben a Szolnok többször is meglépni látszott a hazaiaktól, de Bencze Tamásék mindig visszakapaszkodtak - a hazaiak jelentősen jobban tripláztak (5/13 - 1/7), a Szolnoknak viszont a triplavonalon belülről nagyon ment (16/24 dupla, 9/9 büntető), igaz, a ZTE sem panaszkodhatott (10/17 dupla, 5/7 büntető). A hazaiak jobban pattanóztak (17-12), de több volt az eladott labdájuk is (10-7), ebből jött ki egy szoros első 20 perc. A zalaegerszegieknél Radic kiemelkedett (14 pont, 7 pattanó), a túloldalon Perry (14 pont) és Vojvoda (10 pont, 3-3 gólpassz, szerzett labda és pattanó) voltak a vezérek.

A fordulás után nem lett egyszerűbb a helyzet egyik csapat számára sem - még a negyed elején meglépett az Olaj hét ponttal (42-49), de a Radic és Vaughn vezette vendéglátó gárda tapadt ellenfelére, és az egész felvonás során végig üldözte Dragan Alekszicséket. Egyszer ebben a szakaszban is sikerült egyenlítenie a ZTE-nek, a 28. percben 58-58-nál, de ahogy a mérkőzés korábbi szakaszaiban, ezután is a szolnokiaknál volt egy minimális fór, a záró felvonás előtt éppen 3 ponttal álltak jobban a vendégek (61-64). Az utolsó negyed elején Kinney állt a hazaiak élére, az ő két duplájával megint sikerült a kék-fehéreknek az egyenlítés (65-65), majd megint meglépett a Szolnok, Szabó Zsolt pedig a 36. percben megint egyenlített (72-72). A forgatókönyv ezúttal sem változott, Vojvoda és Ford révén az Olaj tudott újítani egál után, Milosevics hármasa után pedig úgy tűnt, hogy el is dől az összecsapás a 38. perc elején (72-79), egy időkérés után azonban Radic duplájának és Szabó triplájának köszönhetően még felcsillant a remény a hazaiak előtt (77-79). Három szolnoki büntetőre egy jó hazai tripla, majd még két vendég egypontosra még egy ZTE-hármas érkezett, így már csak egyetlen pont volt a különbség a felek között (83-84). Perry azonban 16.1 másodperccel a vége előtt beszórt egy hármast, ez pedig eldöntötte az összecsapást, amelyet végül 88-85-re nyert meg a Szolnok.

A vendégek legnagyobb erénye mutatkozott meg ezen az összecsapáson - öten értek el 14 és 19 pont közötti teljesítményt, mindig volt valaki, aki átlendítette az együttest a holtponton, mikor a ZTE közeledett vagy éppen egyenlített. A hazaiaknál Radic kiváló formája tovább tart (21 pont, 8 pattanó), Vaughn is hasznosan kosarazott (19 pont, 8 gólpassz), és bár nagy csatára kényszerítette az egyik bajnokesélyest a zalaegerszegi alakulat, ez most nem ért győzelmet.