Hatalmas küzdelem soproni diadallal

Amit vártunk, megkaptuk: végsőkig kiélezett meccs Zalaegerszegen, a nem teljes kerettel érkező Sopron vendégjátékával. Hol a hazaiak voltak nyeregben, hol a látogatók, a legvége aztán egy nagy SKC hajrával a Soproné lett, s így a siker is. A vendégek a második félidőben nagyon feljavultak támadásban (48 pont ekkor), s többek között ezért is győztek. Tóth Gergely kiválóan kosarazott egykori együttese ellen.

NB I A 11. forduló

2012. december 8. Paks

Vezette: Kapitány, Bognár, Gelencsér (Várhalmi)

Zalakerámi-ZTE KK – Soproni KC
73-75 (21-14, 15-13, 17-24, 20-24)

ZTE: Copeland 29/6 Gáspár 10/3, Hudson 12/6, Koma, Simovic 15. Csere: Baki, Puszta 4, Borszéki 3/3.  Vezetőedző: Völgyi Péter.

Sopron: Thomas 20/6, Wise 3, Vesztergom 4/3, Tóth G. 25/6, Barovic 4. Csere: Gombás 5/3, Takács N. 14/9. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Tóth "köszönt be" gyorsan egy hármassal volt csapatának, Gáspár felelt duplával. Kettejük pontpárbajának jegyében teltek el az első pecek, majd amikor a Sopron légiósai is bemutatkoztak egy-egy kosárral, pár ponttal megugrott az SKC. Gáspár azonban tarthatatlan volt, csapata első 12 pontjából 10 az ő nevéhez fűződött, remeklése révén a negyed közepén visszaszerezte a vezetést a hazai csapat. A szakasz második felében soproni részről Takács kihagyta büntetőit, ám Thomas kosaraival visszaszerezte a vezetést a Sopron. A negyed hajrájában aztán Copeland megrázta magát, betörésekből rendre eredményes volt, megugrott a ZTE.

Tóth duplájával 3 pontra jött föl a Sopron, de a vendégek éledező reményeit Borszéki hűtötte le egy triplával. Újra villant Copeland, majd két csereember, Gombás és Puszta "váltott" kosarat. A hazai zóna ellen a vendégek több labdát eladtak, légiósaik passzívak voltak, s a negyed közepén egy újabb Puszta-kosár 10 pontos hazai vezetést eredményezett. A ZTE úgy is tudta növelni előnyét, hogy 3 cserejátékosa, Puszta, Baki és Borszéki is játszott. A félidő hajrájában Simovic vette széles vállaira az egerszegi együttest. A Sopront Tóth és Thomas - előbbi duplával, utóbbi hármassal - próbálta versenyben tartani.

A második félidőt Tóth kosarával, majd Wise első pontjaival (kosár plusz büntető) 5-0-lal indította a Sopron, Hudson állította meg a vendégek felzárkózási kísérletét. Nagy dobópárbaj alakult ki Copeland és Hudson, illetve Tóth és Thomas révén. Ennek közepette tartotta néhány (3-6) pontos előnyét a ZTE.  A szakasz közepén aztán Simovic is megvillant, s ismét 10-zel "ment" a hazai együttes. Takács hármasa után azonban Tóth és Gombás villanásaival, azaz magyar játékosai remek megmozdulásai révén 53-42 után egy 9-0-s szakaszt bemutatva 2-re jött föl az SKC.

A negyedik negyed elején lendületben maradt, s átvette a vezetést a Sopron, Takács majd Vesztergom is beemelt egy hármast. Copeland duplájára Tóth is dobott egy triplát. A szakasz közepén jöttek a hazai "nehéztüzérek", Hudson és Copeland is triplával jelentkezett s újra a hazaiaknál volt az előny. A hajrában az addig észrevétlen Barovics szólt hozzá a meccshez. Hudson és Copeland 5 pontos előnyhöz juttatta a ZTE-t. Az SKC-nak is kellett azonban a győzelem, a volt csapata ellen extrát játszó Tóth és Thomas révén az utolsó perc előtt egyenlitett. Sőt, az SKC amerikai játékmestere egy hármassal a vezetést is megszerezte a vendégeknek. A drámai utolsó fél percben a nagy büntetőpárbajban a meccs végén Vesztergom egyet értékesitett, s a ZTE-nek már nem volt ideje válaszra igy hatalmas, fordulatos csatában nyert a Sopron.