Hátvédsora vezetésével nyert a Kaposvár

A harmadik negyedben feljött a MAFC, de ezt leszámítva végig irányították a meccset a somogyiak

Magyar férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 3. forduló
MAFC - Kaposvári KK 81-91 (12-23, 18-21, 25-18, 26-29)

MAFC: Hot (18/9), Fodor M. (6), Lakits (3), Cvetkovics (-), Davis (19/3).
Csere: Neighbour (18/15), Misek (15/6), Szanyi (-), Debreceni (2). Vezetőedző: Jovica Arsics. Edző: Bors Miklós.

Kaposvári KK: Dunn (24/9), Evans (27/12), Ivosev (5), Hendlein (13), Spica (12).
Csere: Papp P. (10/6), Hock (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

A mérkőzés elején a Kaposvár diktálta a tempót, Chris Dunn kiválóan mozgatta a somogyiakat, de Mo Evans is hozzászólt - ők ketten tizenöt pontot szórtak az első negyedben és hamar tíz egységnyi előnyhöz jutottak a vendégek. A fővárosi alakulatnál Will Neighbour lépett elő támadásban, pozícióból és kintről is betalált, hamar beszórt kilenc pontot, a második játékrészben közelebb is kapaszkodott a MAFC, de Dunn egymás után két hármast süllyesztett el, így ismét stabilizálta magát Fekete Ádám alakulata. Fodorék elég sok jó dobóhelyzetet alakítottak ki a sarokból, rendszeresen onnan fejezték be a támadásaikat, de nem dobtak jól, a büntetőiket sem értékesítették elég magabiztosan, így a KKK tartotta tíz pont körüli, inkább feletti előnyét.

A fordulás után Davis öt pontjával és főleg rendkívül agresszív, fegyelmezett védekezéssel próbált feljebb kapaszkodni a MAFC, ez nem is ízlett igazán a Kaposvárnak, de ahhoz, hogy tényleg közelítsenek a "hazaiak", két saroktripla kellett egymás után. 45-51-nél már egyértelmű volt, hogy átvette az irányítást a fővárosi gárda, de még a harmadik játékrész vége előtt megrázta magát a somogyiak két légiós hátvédje, így Neighbour újabb két hármasa (18 pontnál járt már ekkor) ellenére hétpontos fórral fordulhatott rá a záró tíz percre. Ez viszont már Mo Evansről szólt, pillanatok alatt eldöntötte a szorosnak tűnő találkozót: bevert egy hármast, dobálta a közelieket, a MAFC-tól pedig nem érkezett válasz - hamar ismét 15-20 pont közé hízott a távolság. A végén még Dunn is hozzászólt, ő 24, Evans 27 egységgel zárt, a Kaposvár pedig tízpontos győzelmet aratott - 2-0-s mérleggel várhatja a Körmend elleni derbit, a MAFC pedig két jó mérkőzés után a somogyiakat is megizzasztotta.

slide: Rónási Márton
fotó: delfinek.hu