Hendlein örülhetett, Hendley nem

A Kaposvár már az első negyedben belehúzott rendesen, s gyakorlatilag végig tartotta a tempót a távolról rendkívül rosszul dobó Pécs ellen. Érdekes, hogy mindkét oldalon gyengébben teljesített egy-egy légiós (Loesing és Swanston), ám a jobban védekező KKK a vártnál sokkal simábban gyűrte le a legutóbb a Szombathely ellen bravúr sikert elérő PVSK-t.

NB I A 5. forduló, Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
2012. október 25.
Vezette: Papp, Török, Németh (Szabó)

PVSK-Pannonpower – Kaposvári KK
56-79 (14-21, 10-16, 15-22, 17-20)

Pécs: Loesing 2, Kovács P. 4, Legion 19/3, Tóth N. 12/3, Hendley 16. Csere: Nagy K 3/3, Bíró O., Halász, Csabay, Bödör. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Kaposvár: Dunn 23, Drahos 3/3, Swanston 12, Hendlein 16, Spica 20. Csere: Szőke 2, Fekete N. 3/3., Kiss K. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Kipontozódott: Spica

TELJES STATISZTIKA ITT.

ELSŐ NEGYED

Az első negyedben Dunn hármasával rajtolt a Kaposvár, de hamar átvette a vezetést a hazai Pécs. Loesing egyenlített 6-6-nál, majd Hendley közelről tett róla, hogy ne fickándozzon annyit a látogató. Utána szorosan alakult a dél-nyugati rangadó, ám a végén a KKK jobban figyelt, és leginkább az egyelőre tarthatatlan Marco Spica 12. pontjának köszönhetően talán nem várt vezetésre tett szert a negyed lefújásáig (14-21).

MÁSODIK NEGYED

A folytatásban is a vendégek domináltak, Szőke és a triplát szóró Swanston révén a 12. percben már 14-26-ra vezettek, ami még akkor is meglepetésként hatott vélhetően mindenkire, ha tudjuk, hogy a Kaposvár jól választott légiósokat ebben az idényben is, és eddigi meccsein markáns teljesítményt nyújtott. A Pécs ugyanakkor kereste azt az énjét, amellyel legyőzte a  SZOVA együttesét egy hete. Loesing nem mutatott sokat, és a hármasokat elképesztően rosszul dobta mindenki a baranyaiak közül. Ez ilyenkor idegőrlő lehet egy trénernek, mert gyakorlatilag mindegy volt, kire "bízza" a tripla befejezését, mert mindenki kihagyja...

Persze vannak olyan meccsek, amikor semmi sem sikerül. Vélhetően ez ilyen volt a PVSK számára. Állandósult a 10 pont feletti kaposvári előny, ami kétszer a 15 egységet is elérte. Tóth Norbert pécsi csapatkapitány negyedet lezáró kosara arra volt jó, hogy felcsillantsa a reményt a hazaiakban, egy gyökeresen más második félidőt futva lehet sansz a fordításra.

HARMADIK NEGYED

Swanston, aki olyan bődületes nagy produkcióval nem rukkolt elő, azért fontos kosarakat szerzett, ezt el kell ismerni. A nagyszünet után ugyanis egy hármassal piszkált a reménykedő hazaiak orra alá. Dunn, a másik somogyi mezőnyember is betalált, így 24-42-nél vészesen közeledtek a felek a közte 20-hoz, ami gyaníthatóan sokkolta a pécsieket. Sőt, ez be is következett, csak picit később. Tóth Norbert ugyan igyekezett valamelyest tartani csapatát, de a kaposvári légiósok gyakorlatilag magukra vállaltak minden kosarat, s 26-50-nél (a 25. percben jártunk még csak) gyakorlatilag kiütötték a PVSK-t. Nehezen hihető, hogy erre akár maguk a vendégek számítottak volna. Amikor egy picit megindulhatott volna a Pécs, jött egy kaposvári külföldi, vagy olykor Hendlein Roland (Roli például hármast szórva), vagyis a közte húszról sem igazán tudott elmozdulni a vendéglátó.

NEGYEDIK NEGYED

Legion és Nagy Krisztián révén 49-63-nál még egy apró reménysugár feltűnt arra, hogy a PVSK netán valami csodát tehet, ám jött megint Spica és Hendlein, a meccs pedig ment - el a hazaiak számára. A végén még kicsit megsorozta vetélytársát a KKK, és ahogy az már lenni szokott, ha fut a szekér, minden szuper: Fekete Nikola beállt, majd dobott egy hármast. Biztosan nagy élmény lesz a nem rég magyarrá lett fiúnak, hogy egy ilyen nagy rangadót idegenben több mint 20 ponttal megnyerő csapatban szerepelhetett.