Hiába kapaszkodott az ASE, nyert az Olaj

26 ponttal is vezetett az Olaj a második negyedben, a Paks pedig hiába kapaszkodott vissza 3-ra, fordítani nem tudott.

Magyar Férfi NBI A-csoport, Felsőházi Középszakasz, 3. forduló
Szolnoki Olaj KK (3-0) - Atomerőmű SE (0-2) 80-67
(27-10, 19-18, 13-22, 21-17)

Szolnoki Olaj KK: Gipson 9/3, Wittmann 8, Vojvoda 11/3, Lee 21/12, Keller 3.
Csere: Jones 13/12, Rakics 8/3, Báder 7, Somogyi -, Csákvári -.

Atomerőmű SE: Dugat 17, Markovics 7/3, Evans 6, Szabó 4/3, Eilingsfeld 1.
Csere: Körtélyesi 12/9, Medve 6/6, Baki -, Kovács 14/6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A címvédő úgy kezdte a találkozót, hogy gyorsan el is akarja dönteni: Vojvoda triplája indította a találkozót, és megállíthatatlan volt a Szolnok a paksiak számára. Az ASE ráadásul nemcsak védekezésben, de támadásban is szenvedett, összesen egyetlen büntetőt tudtak értékesíteni a vendégek a negyed első öt percében, így 15-1-re vezetett a vendéglátó gárda 5 perc játék után. Dzunics Braniszlav időt kért, ami támadásban kicsit rendezettebbé tette a Paksot, de védekezésben továbbra sem találták a szolnokiak ellenszerét, a már ekkor is 9 pontos Vojvoda mellé felnőtt az első 10 percben 5 pontig, 2 gólpasszig és 2 pattanóig jutó Rakics is, vezetésükkel nagyon megnyugtató, 17 pontos fórt szedett össze az Olaj (27-10). Kintről is jobban dobott a Szolnok (3/6 vs. 1/5) és a palánk alól is (10 pont vs. 0 pont a festékből).

A második felvonás elején megpróbált felzárkózni a paksi együttes, az első percekben sokkal jobban is játszottak Körtélyesi vezetésével a túlságosan megnyugvó hazaiaknál, így 29-19-re felkapaszkodtak. Mielőtt azonban még szorossá vált volna a találkozó, a Szolnok megrázta magát, és egy, az első negyed elejéhez fogható rohamba kezdett Lee és Jones vezetésével, csináltak is egy 13-1-es szakaszt, így megint eldőlni látszott a mérkőzés, ideje korán (42-20). Az ASE újabb mélyrepülését Kovács Ákos állította meg egy középtávoli tempóval, és sikerült 20 pont környékén tartania lemaradását a Paksnak - a félidő végén Dugat ziccerével 18 pontos volt az Olaj fórja (46-28).

A nagyszünet után is jobban kezdett az ASE, akárcsak a második negyedben: gyors 7-0-s szakaszt produkáltak, a 22. percben már időt is kellett kérnie Dragan Alekszicsnek, megint 11 pont volt már "csak" a szolnokiak előnye (46-35). A játékmegszakítás ugyan a hazaiak támadójátékát nem rakta rendbe, a vendégeket azonban kizökkentette jó ritmusukból. Lee hatalmasat zsákolt a 25. perc elején, ezzel volt meg közte 15 (50-35), másfél perc alatt azonban az ekkor már 16 pontos Dugat vezetésével 8 pontot faragott hátrányából a Paks (50-43). Szabó triplája a 11-0-s szakaszt jelentette a vendégeknek, de Lee megakasztotta ezt a sorozatot egy hármassal (53-46). A negyed hátralévő részében állandósodott a 6-9 pont közötti különbség, a szakaszt Rakics triplája zárta (59-50).

A záró felvonásban megint a Paks indult jobban, Medve és Kovács egy-egy triplájával már látótávolságon belül voltak (59-56), mielőtt Wittmann dobott volna egy kettest faulttal együtt. Jones, Vojvoda és Báder is pontokat szereztek, kezdett megint ellépni az Olaj a támadásban kicsit ötlettelenné váló Pakstól, egy 10-1-s szakasszal újra 14 egységyi előnyük volt 6 perccel a vége előtt (71-57). A tolnai megyeiek nagyot küzdöttek a harmadik negyedben és a negyedik elején, de ez a roham már túl sok volt nekik, nem tudtak újra felpörögni és nem tudták még egyszer megszorongatni a Szolnokot. Dragan Alekszics együttese végül 80-67 arányban diadalmaskodott, így továbbra is veretlen a középszakaszban.