Hihetetlenül szoros mérkőzést nyert a Pécs!

A PVSK otthonában elszenvedett vereség után fűtötte a bizonyítási vágy a szombathelyieket, hogy a dupla légióscsere után visszavágjanak a fehér-fekete együttesnek, illetve megszilárdítsák helyüket a bajnokság élcsapatai között. A Pécs pedig annak érdekében szállt harcba, hogy felzárkózzon a szombathelyiekre a tabellán. Hiába jött vissza többször is a meccsbe légiósai vezérletével a Szombathely, a végjátékban Legion klasszisa győzelmet hozott a PVSK-nak.

Férfi NB I A-csoport, 15. forduló - 2013. január 5.

SZOVA - Trend Optika KC Szombathely - PVSK - PannonPower 94-95 (25-26; 19-20; 22-24; 28-25)

Aréna Savaria 2100 néző    Vezette: Papp P., Györffy P. A., Frányó P., (Benczur)

Szombathely: Kálmán 8, Simon L. 5/3, Rubin 21/6, Ivosev 15, Zagorac 23 Csere: Szanati 3, Harazin 4, Will 0, Váradi 0, Jancsikin 12/6

PVSK: Loesing 17/3, Kovács P. 17/6, Legion 29/3, Tóth N. 12/3, Hendley 8   Csere: Bödör 4, Csabay 2, Nagy K. 6/6

Kipontozódott: Hendley a 39., Ivosev a 40. percben.

Ivosev nagyon korán, mondhatni a feldobástól kezdve magas fordulatszámon pörgött, így hiába játszott ponterősen a vendég gárda, nem tudtak ellépni a sárga - feketéktől, akiknek első 7 pontját a szerb légiós szerezte. (7-8) Csirke Ferenc tanítványai hiába céloztak elképesztően pontosan, mivel több második esélyt engedtek a Kálmánéknak, mellyel éltek is, így a negyed derekánál már a hazaiak birtokában volt az előny. (21-18) Kálmán László hiába kapta meg második személyi hibáját, Bencze mester kockáztatott és pályán hagyta a rutinos karmestert. Bödör és Csabay beállítása jót tett a pécsieknek, s az első játékrész utolsó percében visszavették a vezetést, hála Loesing hárompontosának. (25-26)

Pontszerzés szempontjából Hendley kosara nyitotta a második negyedet, de pár perc elteltével már ismét a vendéglátók vezetését jelezte az eredményjelző. Rubin középtávolija és Harazin zsákolása után már nekik állt a zászló, persze még nagyon távolinak látszott a lefújás pillanata. (29-28) Kovács Péter elképesztő magabiztossággal kosarazott, melyet mi sem mutat jobban, mint az a tény, hogy kb. fél perc leforgása alatt két sikeres büntetővel, majd egy triplával jelentkezett, mellyel már 11 egységnél járt a második játékrész közepén. (29-33) Kálmán technikai hibát kapott, mely után sikeresen büntetőzött, sőt kosarat is szerzett a PVSK, így addig nem látott, 7 pontos előnybe kerültek! (32-39) Jancsikin és Zagorac révén zárkózott a hazai csapat, de akkor éppen Loesing találta meg a "pontjait", így beállt a 7 egységes differencia. Kovács behulló középtávolija már 9 pontra hizlalta a vendég előnyt, de Zagorac és Rubin bő egy perc alatt 5 pontra hozták vissza a hazai gárdát. (41-46) A félidő utolsó percét Jancsikin triplája nyitotta, s pontok szempontjából zárta is, mivel sem egyik, sem a másik együttes nem tudott betalálni a hátralévő időben. Hiába adódott sokkal több lehetősége a szombathelyieknek, a Pécs bőven 50% felett dobott mezőnyből, melynek köszönhetően vezettek, igaz csak 2 ponttal. (44-46)

Jancsikin ott folytatta, ahol a félidő végén befejezte. Ivosev szerzett labdájából ziccerezett, kiegyenlített. Pár másodperc elteltével ismét Ivosev csente el a játékszert, de most már saját maga fejezte be az akciót, zsákolással. De nem kellett sok, hogy Legion vezérletével felocsúdjon a vendég együttes. Ivosev, Rubin labdavesztései visszaállították a 2 egységnyi vendég fórt. (50-52) Nem igazán akarták elengedni egymást a felek, szinte mindig jött válasz az egyik, illetve másik oldaltól egy-egy kosárra, pontszerzésre. A hazai oldalon Rubin és Zagorac, míg a PVSK részéről Legion szállította a pontokat ez időtájt. Bő másfél perces kosárcsend után Csabay iratkozott fel a pontszerzők közé, sikeres középtávolijával lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a PVSK. (56-60) Rubin újabb eladott labdáját Loesing váltotta pontokra, mely időkérésre késztette Bencze Tamást. Harazin kosarával rögtön faragni kezdte a hátrányt az egy perces szünet után, de Nagy Krisztián triplája és Loesing kettese újból 9 pontos vendég vezetést jelentett. (58-67) Zagorac rendíthetetlenül küzdött tovább, de nagyon egyedül maradt támadásban, s Nagy második hármasa már azt jelentette, hogy a PVSK tízet számol a "Falcora". (60-70) Loesing azonban két eladott labdával és begyűjtött negyedik faltjával szertefoszlatta a nagy vezetést. Pontosabban Rubin, aki egy perc alatt 6 pontot írt a táblára és 4 egységnyire zárkóztatta a hazaiakat. (66-70)

Jancsikin hárompontosa, majd Hendley eladott labdáját követően Rubin ziccere jelentett fontos pontokat a Szombathely számára, mivel ezekkel a kosarakkal az egyenlítést vívták ki, közeledve a negyed feléhez. (71-71) Kovács Péter triplája vendég szempontból a lehető legjobbkor érkezett, viszont Jancsikin és Zagorac sem maradtak tétlenek, így már a sárga - feketék vezetését mutatta az eredményjelző. (75-74) Az utolsó 5 percre fordultak a csapatok, Kálmán László pedig hosszú idő után jelentkezett pontokkal, így három egységre nőtt a vendéglátók fórja, Csirke Ferenc azonnal időkéréssel igyekezett megmenteni a meccset. Legion és Loesing büntetőinek köszönhetően egyenlíteni tudott a Pécs, de az ekkor már négy személyi hibával játszó Ivosev ismét lendületet adott együttesének egy 2+1-es akcióval. (82-79) Legion az mérkőzés hajrájára fordulva egyenlített, majd egy triplával visszavette a vezetést a fekete mezesek számára. Ez a fordulat ismételten időkérést eredményezett, Bencze mester megpróbálta rendezni sorait az utolsó másfél percre. (83-86) Azonban az időkérés után rögtön eladott labdát vétett Simon, melyből Legion robogott végig a pályán és hatalmas zsákolással ugrasztotta talpra a pécsi kispadot. Óriása pontpárbaj alakult ki, melyben volt ziccer, tripla itt is, ott is, s végül Ivosev kipontozódása hozott némi megálljt a játékba. (88-91) Legion két sikeres, majd Zagorac egy jó büntetőt jegyzett, így 4 pontos vendég előnynél kért időt Csirke mester az utolsó percen belül. (89-93) A játék Legion eladott labdájával, szabálytalanságával folytatódott, a hazai támadást pedig Will fejezte be triplával így egy pontra faragta csapata hátrányát. (92-93) Tóth Norbert keze nem remegett meg a büntetővonalon, ahogy Zagorac is be tudta dobni a mérkőzést lezáró kosarat, egy ponttal nyert a PVSK!

Bencze Tamás, a Szombathely vezetőedzője a lefújás után: "Szomorú vagyok, mert nyilván nyerni akartunk és elég sokat tettünk érte ahhoz, hogy sikerüljön - első sorban az első negyedben. A végén még volt lehetőségünk arra, hogy magunk javára fordítsuk a meccset mikor 2-3 pontnál kimarattak a ziccerek, de ha bedobjuk akkor 5 ponttal mehettünk volna. Az utolsó egy percben is megnyerhettük volna a meccset. Én azt gondolom hogy az első negyedben hibáztunk védekezésben olyan ritmust adtunk a zóna védekezésünkkel a jó dobóiknak hogy jó százalékkal dobtak végig a mérkőzésen és emiatt nem nyertünk. Azt kell mondanom, hogy a győzelmük nem értelmetlen. De ha ez "tanuló vereség" volt akkor tanulnunk kell belőle és ha ezután nyerjük a meccseket, kiegyezek vele."

Csirke Ferenc a Pécs vezetőedzője a lefújás után: "Kifogytam a jelzőkből, ami a csapatomat illeti, úgy érzem hogy fantasztikus csapatmunkával tudtunk nyerni. Kellettek azért az extra dobások, de nem vagyunk mi az a csapat aki idegenben egyénieskedik, ám most csapatként nyertünk és fontos hogy megvan az első idegenbeli győzelmünk, ez talán feldob minket, hiszen pont a Szombathely otthonában értük el, ahol nagyon nehéz nyerni. Még egyszer gratulálok a csapatomnak."