Hosszabbítás után győzött a címvédő a listavezető otthonában

Az Alba Fehérvár 10 pontos előnyt adott le a rendes játék idő végén 3 perc alatt, de a hosszabbítást így is megnyerte a Tiszaligetben.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 19. forduló

Szolnoki Olaj KK (15-3) – Alba Fehérvár (13-5) 88-89 hosszabbítás után (13-19, 19-17, 23-28, 25-16, 8-9)

Olaj: Perry 19/6, Kovács -, Vojvoda 19/6, Milosevics 12/6, Tóth Á. 13.
Csere: Browning 13/3, Ford 7, Andric 5/3.

Alba: Hill 4, Simpson 13/9, Harris 20/6, Lóránt 20/6, Keller Á. 9.
Csere: Filipovity 11/6, Keller I. -, Mohammed 3, Horton 7, Kovács 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Vojvoda kosaraival jobban kezdtek a hazaiak, de három és fél perc után (9-4) mindkét oldalon nagyot fordult a kocka - az Alba sokkal jobban védekezett, cserébe támadásba könnyebb helyzeteik is voltak, és jó csapatmunkával 6 pontos vezetésre tettek szert 10 perc játék után (13-19). A második felvonás elején Ford és Andric tripláival, majd Perry közreműködésével egalizált a Szolnok a 14. percre (24-24), és egy 5-0-s vendég szakasz után, a 18. perc elejére, Vojvoda büntetői után még a vezetését is átvette az Olaj (31-30). Újra a vendégek jöttek azonban, 6-0-val válaszoltak, és a nagyszünetben vezettek is (32-36).

A fordulás után Milosevics és Lóránt pontpárbaját hozta a meccs, Vojvoda hármasával megint csak két pont volt a különbség a 23. percben (42-44), de jött Lóránt és Keller - főleg előbb -, majd a Filipovity két triplával, és a 28. percben 16 pontos volt már a listavezető hátránya (47-63). A hazaiak új játékosa, Browning is betalált ebben a periódusban párszor, de a negyedik negyed előtt 9 ponttal az Alba vezetett (55-64). A negyedik felvonás során jó ideig semmi nem utalt arra, hogy ebből még egy szoros meccs lehet. Az utolsó szűk három percre is 10 pontos fórral fordultak a vendégek (64-74), de jött Perry, aki lényegében egymaga egyenlített több triplájának és 2+1-ének köszönhetően - az Alba nem faultolt, így a két büntetőik után a hárompontos akciókkal folyamatosan csökkent a differencia, 7 másodperccel a vége előtt pedig egalizált is a Szolnok (80-80).

Miután a hátralévő időben nem született pont, jöhetett a hosszabbítás, ahol a hét közben, Törökországban is főszereplővé váló Harris 3+1-es akciója döntött - 83-87 után már csak futott az eredmény után a Szolnok. A végén Vojvoda nehéz helyzetből engedhetett még el potenciális meccsnyerőt, de nem hullott be, így egyetlen ponttal győzött a nagy formában lévő, zsinórban nyolc mérkőzést nyerő Alba.