Hosszabbításos thrillert nyert a JKSE

A hazai pályán játszó Jászberény előbb hosszabbításra mentette a Nyíregyháza elleni derbit, majd ott a 39 pontos Rakits vezetésével be is húzta a győzelmet, így hiába Anthony Nelson (53 VAL!!!) elképesztő teljesítménye, a szabolcsiak nem értek célba.

Sejthető volt, hogy nagy csata lesz a győzelemért ezen a derbin, de ilyen fordulatokat, s ennyire szoros végjátékot nehéz lett volna elképzelni előzetesen. Az első negyedben mindkét fél kinyilvánította, hogy itt elsősorban egy dobópárbajban szeretné legyőzni az ellenfelét, a fonalat korán elkapó Rakits - Markovics duó nagyon bekezdett, ám a második etapban támadásban visszaesett a JKSE - hozzá kell tenni, hogy igen szépen tördelte a játékot a szabályok adta kereteken belül a szabolcsi alakulat, de ez is döntő faktor volt a végén, ugyanis három nyíregyházi, Mohácsi, Kaluha és Boldizsár is kipontozódott, ez pedig egy ennyire rövid kispaddal rendelkező gárdánál sokat jelentett.

Félidőben eggyel ment a Ferenczi-legénység, s még rá tudott tenni egy lapáttal az élete meccsét játszó Anthony Nelson húzta vendég gárda, az 53-as VAL értékkel záró amerikai rengeteget küzdött idén az egészségével, de amikor össze tudják drótozni, mindig extra, viszont a mai produkciójára talán már jelzők sem nagyon vannak, a 36-ot szóró amerikai 11 faultot harcolt ki, 6 labdát szerzett, kiosztott 8 gólpasszt és játékszervezőként még 9 lepattanót is elhozott - úgyhogy végigjátszotta mind a 45 percet, s még csak faultja sem volt, igaz 5 labdát eladott. Az már egy másik kérdés, hogy a vele szemben álló Rakits még őt is felülmúlta pontszerzésben - talán mondani sem kell, hogy a legkiélezettebb szituációkban a két légiós dobópárbaja kápráztatta el a jászberényi szurkolósereget.

A találkozó krónikájához visszakanyarodva elmondhatjuk, hogy a negyedik etapot 8 egységnyi előnyről kezdő Nyíregyháza már talán zsebben is érezhette a győzelmet, hiszen a második félidőben végig csak futott ellenfele után a JKSE, de megremegtek a szabolcsi kezek a hajrában, s ahogy már utaltunk rá, a faultokkal is meggyűlt a bajuk a vendégeknek, Rakits pedig csak nem akart leállni a ponttermeléssel, s a sokáig csak mezőnymunkát végző Soós Gábor a legjobbkor szólt hozzá a tánchoz hazai szemszögből, bár egy büntetőt elhibázott, amikor nagyon kellett volna mindkettő a berényieknek, Berkis büntetett is egy tripla formájában, kettővel ment ekkor az NYKK, s már csak alig több, mint 1 perc volt vissza. A fiatal Kaluha le is zárhatta volna a mérkőzést a negyedik negyed vége előtt utolsó minutumban, de csak egyszer talált be a vonalról, az extázisban dobó Rakits pedig bátran beleállt egy triplába és egalizált!

A lett Berkis még megnyerhette volna a meccset övéinek, de célt tévesztett, jöhetett a ráadás! Itt is jobban kezdett a Nyíregyháza, mentek már három ponttal is Nelsonék, ám onnantól mintha elvágták volna a fimet, egy újabb Rakits-féle távolival egyenlített a JKSE és hazai gárda az extra percekben összesen 20(!) pontot termelve simán lehajrázta a mentálisan megtörő Ferenczi-legénységet és nagyon értékes diadalt aratott!

TOP COP Security Jászberény - Marso-Vagép Nyíregyházi KK 103 - 93 (29-21, 16-25, 15-22, 23-15, 20-10) - hosszabbítás után

NB I, A-csoport, alapszakasz, 14. forduló, Jászberény

Vezette: Kapitány G. Farkas G. Söjtöry T. (Kiss)

Jászberény: Rakits 39/21, Soós 13/9, Markovics 17/3, Dramicsanyin 18/3, Horti 9. Csere: Szabó P. 3/3, Török 2, Szögi -, Varga I. -, László 2.

Nyíregyháza: Nelson 36/6, Berkis 19/12, Mohácsi 10, Boldizsár -, Davis 19. Csere: Polyák -, Mondzinger 3/3, Kaluha 6/3.

Kipontozódott: Szabó P. (41. perc), Soós (44. perc) illetve Boldizsár (31. perc), Mohácsi (44. perc), Kaluha (44. perc), Berkis (44. perc)

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Örülök, hogy győzelemmel örvendeztettük meg az ünnepek előtt nagyszerű közönségünket. A második és a harmadik negyedben volt egy komolyabb hullámvölgyünk, de a negyedik etapban, s majd a hosszabbításban ismét összeállt a támadójátékunk."

Ferenczi Tamás, a Nyíregyháza vezetőedzője a lefújás után: "Tisztességgel harcoltunk és reális esélyünk volt a győzelemre, de nyolc ember ellen nem tudtunk nyerni a végjátékban."