Hozta a kötelezőt a Kaposvár

Az első félidőben nagy magabiztossággal kosárlabdázott a hazai pályán játszó Kaposvár. A fordulás után a faltproblémákkal küzdő vendégek azonban nem hagyták magukat, hozták a harmadik játékrészt és megpróbálták a lehetetlent, megfordítani a találkozó sorsát. Azonban a mélyebb rotációs lehetőségekkel rendelkező vendéglátók már nem hagyták kicsúszni kezeik közül a győzelmet és hozták a kötelezőt, mely korántsem volt olyan könnyű, mint amilyennek sokan gondolták.

Két jó formában levő együttes találkozott Kaposváron, ahol a somogyiak a ZTE-t fogadták. A zalaiak három mérkőzéses veretlenségi sorozatban érkeztek Kaposvárra, hiszen a Debrecen és a Szeged után a Pécset is legyőzték Völgyi Péterek. A KKK legutóbb látványos találkozón verték összességében magabiztosan a tavalyi ezüstérmes Szombathelyt. A hazaiak teljes kerettel fogadhatták a ZTE-t, míg a túloldalon Vertetics Ádám mellett végül Kovács Ádám ezen a mérkőzésen sem tudta vállalni a játékot.

Jól kezdett a Kaposvár, Swanston vezérletével már 8-2-re vezettek, sőt Dunn is beemelt egy távolit. Hamar a padon találta viszont magát Marko Spica, akin Teo Simovic harcolt ki egy támadóhibát - előbbi két faultot gyűjtött három perc alatt. Zárkózni kezdett a ZTE, amely Simovic gyatra büntetőzése ellenére is három pontra jött fel a fiatal Puszta kosarával. A negyed végén mégis a kaposváriak örülhettek, a Spica helyére érkező Dávid valamint Dunn kosaraival végül hat egységgel vezettek.

A második szakasz az első félidőben még keveset vállaló Gáspár hármasával indult. Igazi dobópárbajt láthattak a nézők, hiszen egy perc alatt három távoli is utat talált a gyűrűbe - Baki, Dunn és Swanston voltak az elkövetők sorrendben. A 14. percbe fordulva 35-23-ra lépett meg a Kaposvár. Fokozatosan növelte vezetését a hazai alakulat, Fekete Ádám pedig nagyon sűrűn rotálta övéit, többek között Fekete Nikola is pályára került - először hazai közönség előtt. A 17. percben úgy tűnt közelítethet a ZTE, ám Hudson triplája után (42-30) több lehetőséget is elszórakoztak a vendégek. A negyed végén a félidőben alig játszó Spica is hozzászólt a meccshez, de a tetemes kaposvári előnyhöz leginkább Drahos Gábor ponterőssége kellett. A 19. percben a zalai szurkolók haragja zúdult a játékvezetőkre, miután Drahos gyűrű pattogó (amúgy kimaradó) tripláját megadták, mivel Borszéki közben meghúzta a hálót (51-33).

A nagyszünet után jelentősen feljavult Donald Copeland játéka a ZTE-ben. Az első húsz percben csak 3 pontig jutó amerikai állt csapata élére. Egyre zárkózott a vendég csapat, a 24. percben Koma kosarát követően tíz ponton belülre tudtak jönni (60-51). Az ekkor nagyon akadozó kaposvári akciókat Hendlein törte meg egy 2+1-es akcióval. Az ezúttal halványabb napot kifogó Marko Spica (a szerb kiválóság így is 19 pontig és 6 lepattanóig jutott...) is hozzászólt ekkor a meccshez, így tudott újítani a KKK. Kellett ehhez persze az is, hogy Simovic ekkor percekre a padon fújt nagyokat, Borszéki mellett pedig rendre betaláltak a kaposváriak magasemberei (73-58).

Az utolsó negyedben azonban nagy hajrába kezdett a ZTE! Puszta lendületes 2+1-ével rég látott közelségbe, 75-67-re jöttek fel, ráadásul Copeland is ismét betalált távolról. Egészen a 35. percig kellett várni, hogy a somogyiak ritmust tudjanak váltani: Drahos csodásan szolgálta ki társait, Spica és Hendlein pedig nem hibázott. A 37. percben Copeland 86-76-nál még egyszer újra közel hozta a vendégeket, de az egyaránt nagyot játszó Dunn és Drahos pontjaival 93-76-nál érdemben eldőlni látszott a találkozó. A végén Fekete Ádám még a fiataloknak is lehetőséget adott. Összességében egy küzdős, hajtós mérkőzésen nyert a KKK úgy 17 ponttal, hogy a ZTE végig igyekezett látótávolságon belül maradni, ám végül behúzta 7. idei sikerét is a Kaposvár.

Kaposvári KK – Zalakerámia-ZTE KK 95-78 (21:15; 32:22; 20:23; 22:18)

Kaposvár, 828 néző. Vezette: Vígh P., dr. Szabó G., Balog Gy., (Kiss)

Kaposvár: Dunn 25/6, Drahos 11/9, Swanston 11/9, Hendlein 18, Spica 19  Csere: Dávid 7/3, Szőke 0, Fekete N. 0, Kiss K. 4, Fónai 0, Papp 0, Kovács S. 0

ZTE: Copeland 20/12, Gáspár 14/6, Hudson 8/6, Koma 8, Simovic 18  Csere: Puszta 5, Baki 3/3, Borszéki 2