Hozta a papírformát az ASE

Az első negyedben még jól tartotta magát a tartalékos Falco, ám a későbbiekben felőrölte őket az ASE. A hazaiak több embert tudtak forgatni, így nem meglepő, hogy a végére elfáradt a vasi alakulat, és nem volt esélye a felzárkózásra.

Magyar férfi bajnokság, NB I, A-csoport, alapszakasz, 15. forduló
Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok
Vezette: dr. Vígh, Török, Kovács N. (Nagy J.)

Atomerőmű SE (13-4) - Falco KC Szombathely (5-10) 84-61  (22-16, 26-12, 19-17, 17-16)

ASE: Vaughn 6/6, Medve -, Körtélyesi 9/6, Szabó 21/6, Jones 12.
Csere: Tóth 9, McGruder 10/6, Kerpel-Fronius 1, Kovács 8/3, Eilingsfeld 2, Baki 3/3, Illés 3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Falco: Robinson 11/3, Timberlake 6, Will 2, Zagorac 15/6, Szabó M. 2.
Csere: Bognár 1, Harazin 12, Váradi B. -, Bazsó 6/6, Simon K. 6/3, Bakk -. Vezetőedző: Andelko Mandic.

Kipontozódott: - ill. Szabó (28.)

Szabó duplája indította útjára a találkozót, majd egy-egy elrontott dobás után Robinson egalizált, sőt Zagorac találatával a vezetést is átvette a Falco. Ahogy az már a szombathelyiek év végi meccsein is megmutatkozott, az edzőváltással teljesen megváltozott a csapat játéka, délszláv mesterükhöz habitusának megfelelően agresszívan és harciasan játszanak, ami eredményességgel is párosul. A meccs jó iramban zajlott, hiszen az ASE sem véletlenül vezeti a tabellát, így hamar vissza is vették a vezetést, bár a sok kihagyott büntető miatt komolyabban meglépniük nem sikerült. A nyolcadik percig kellett várni az első cserékre, ekkor az addigra újra hátrányba került paksiak mestere küldte pályára McGrudert és Tóth Ádámot, a friss erőkkel pedig pillanatok alatt megfordította az állást csapata. Mandic mester gyorsan időt is kért, ám mivel a már korábban megsérült Simon László mellé a mai napin még Perl Zoltánt is elveszítették betegség miatt, sok variálási lehetősége nem maradt, így csak lassítani tudta a paksi rohanást. 22-16

A második negyed is paksi kosarakkal indult, különösen Kovács Ákos volt elemében, aki rendre szép labdákkal szolgálta ki társait, akik ugyan nem mindig tudták ezeket kosárra váltani, de az előny tartásához ez is elég volt. Aztán szép lassan Rodney McGruder is kezdett bemelegedni, pillanatok alatt beszórt hét pontot, így mikor ismét időt kért a Falco, már 13 pont volt közte. Szép lassan azért a vendégek is elkezdtek cserélgetni, az első negyed végén pályára került Bognárhoz csatlakozott Harazin és Váradi is, ám a vezér továbbra is Zagorac volt, aki a 18. percben 38-26-os állásnál csapata pontjaiból 15-öt jegyzett. Igaz abból hatot nagyjából 20 másodperc alatt tett be a közösbe, időt is kért a hazai csapat. Az utolsó két és fél percet aztán megint megnyomta a Paks, 10-2-re nyerték ezt az etapot, húsz pontra növelve előnyüket a nagyszünetre. 48-28

A szünet után Baki Gergely és Bazsó Brúnó személyében új emberekkel próbálkoztak a csapatok, ám nagyon nem mindegy, hogy míg a hazaiaknál Baki a 11., addig a vendégeknél Bazsó a kilencedik bevetett játékos volt ezen az estén. Előbbinek sikerült jobban a debütálás, egy perc elteltével már landolt is a gyűrűben a triplája. Továbbra is dominált a hazai csapat, egyre-másra vezették a szép támadásokat, ám a befejezésbe több alkalommal is hiba csúszott. Aztán a negyed derekához érve megrázta magát a vendéggárda, Szabó duplájával és Bazsó triplájával feljöttek egy kicsit, ám ekkor a vendégek válogatott centere kipontozódott, már sokadjára az idei szezonban. Érdekes módon ez mintha jótékony hatással lett volna a sárga-feketékre, felgyorsult a játékuk, és ha a hazaiak hibáiból élve is, de feljöttek húsz pontra. A negyed végét aztán megint megnyomta az ASE, ám a slusszpoén Bazsóé volt: a saját nevelésű fiatal játékos ismét a triplavonalon túlról köszönt be. 67-45

A záró felvonásra gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, ám természetesen a vendégek nem adták fel, és minden erejükkel törekedtek a tisztességes helytállásra, ami tekintve a sérülésektől tizedelt csapatuk helyzetét, összességében meg is valósult. Az ASE hozta a papírformát, helyenként jól és szépen játszva, a Falco pedig készülhet a Pécs ellen, amelyet hazai pályán meg kell vernie, ha oda akar majd érni a rájátszást jelentő helyek egyikére.

Dzunics Braniszlav: Az első félidőben jól játszottunk, próbáltunk szigorítani a védekezésünkön, és ez sikerült is. A második félidőben ennek a játéknak nyoma sem volt.
Andelko Mandic: Egy darabig egész jól tartottuk magunkat, ám az első negyedóra után szétestünk, és elemi hibákat vétettünk. A Paks egy jó csapat, amely kegyetlenül kihasználta a hibáinkat, és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Fotók: Fekete Zsuzsanna