Hullámzó meccs végén simán nyert a Pécs

Nagyon hullámzó mérkőzésen a második és a negyedik negyedben kiütötte a Falcót a Pécs, végül 81-61-re nyert Csirke Ferenc alakulata.

Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntő, 3. negyeddöntő
PVSK-PANNONPOWER - Falco-Trend Optika KC Szombathely 81-61 (16-22, 23-8, 17-20, 25-11)

Pécs: Walker 11/3, Popadics 23/9, Bíró 18/9, Budimir 4, Horti 8.
Csere: Nelson 4/3, Harazin 12, Antóni -, Popgyákunik -, Demeter 1, Kővágő-Laska -, Czukor -.

Falco: Rundles 9/3, Butorac 6/3, Váradi 8/6, Comagic 14/6, Wright 9.
Csere: Rakics 2, Bognár 13/3, Hódi -, Kovács -, Bagó -, Durázi -, Kozma -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Butorac duplájára ugyan Bíró Olivér még válaszolt, ez volt azonban a Pécs egyetlen kosara az első negyed első felében, így Váradi Benedek és Rundles triplái, valamint Wright zsákolása után 7 ponttal lépett meg a Falco (3-10). Horti, majd Popadics talált be a 6. percben, kettejük révén jött fel három pontra a Pécs, de büntetőkkel és gyűrű közeli kosarakkal tartotta előnyét a szombathelyi gárda (9-16). A negyed utolsó két percében rengeteg kosár született, a védekezéssel nem nagyon törődtek a csapatok, de a differencia nem nagyon változott, 6 ponttal vezettek Kálmán Lászlóék az első 10 perc után (16-22).

Óriási fordulat állt be a második felvonásban. A Falco nagyon sok hibát vétett támadásban, védekezésben pedig az előző negyed végét hozták, így a 13. percre már csak egyetlen pont volt az előnyük (21-22). Wright két büntetője sem ért sokat, Bíró 2+1-ével megvolt az egyenlítés, Popadics triplájával pedig a vezetés a 14. perc végén (27-24). Kálmán hiába kért időt, Bíró távolról, Harazin pedig közelről volt eredményes, a 17. percben már 10-zel a Pécs ment, egy 18-2-es futást produkáltak ekkor (34-24). Bognár törte meg a Szombathely rossz sorozatát, Rakics duplája után pedig már csak 4 volt közte (34-30), de az utolsó perc Csirke Ferencéknek sikerült jobban, Nelson és Walker 5 pontjával 9 pontos fórral vonulhattak a nagyszünetre (39-30).

A fordulás után megint a Falco játszott jobban, főleg támadásban pörögtek fel újra Váradiék - Popadics és Harazin pontjai is csak ideiglenesen tudták feltartóztatni felzárkózásukat, a 23. perc végére 2 pontra csökkentették a hátrányt (43-41). Csirke Ferenc időkérése után Rundles egyenlített, Comagic triplájával pedig a negyed feléhez már Falco-vezetéssel érkeztek a felek, ezúttal ők futottak egy 16-4-et (43-46). Itt kicsit ki is fulladtak a sárga-feketék, Popadics vezetésével visszavette előnyét a Pécs, és bár Kálmán időkérése után tudták rendezni a sorokat, a játékrészt Horti és Bíró kosaraival, valamint 6 pontos előnnyel a PVSK zárta.

Bognár Kristóf szerezte ugyan a záró felvonás első kosarát, de Popadics 4 büntetőt is értékesített, közte egy technikaiért megítélt egypontost, Horti kosara után pedig megint megvolt a közte 10 a mecsekaljaiak javára, időt is kért Kálmán (62-52). Comagic szinte egyedül próbálta törölni vagy legalább csökkenteni a differenciát, de Harazin és Popadics révén csak tovább nőtt a távolság a két fél között. Két perccel a vége előtt Walker is beemelt egy hármast, ezzel 17 pontra nőtt a két csapat közötti különbség (76-59) - eldőlt a találkozó, amelyet végül 81-61 arányban nyert a Pécs.