Hullámzó meccsen, 106 pontot dobva verte a Pécs a ZTE-t

A harmadik negyedet 16 ponttal nyerte a ZTE, a két páros negyedben azonban a mecsekaljaiak irányítottak, és végül 106-95-re győztek.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, középház, 3. forduló
Pécsi VSK-VEOLIA (15-14) - Zalakerámia ZTE KK (14-14) 106-95 (23-26, 34-22, 16-30, 33-17)

Pécs: Durham 20/3, Brooks 33/12, Budimir 22/12, Antóni 8/6, Sarlija 7.
Csere: Supola 7, Simon 1, Harazin 8, Bíró -.

ZTE: Kinney 9/3, Vaughn 22/9, Benke 13/3, Szabó 14/12, Radic 11.
Csere: Horváth 9/9, Mohácsi 5/3, Kis 3/3, Mikovic 9.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Brooks kosara után triplapárbaj indult a két együttes között, de ebből a vendégek jöttek ki jobban, Szabó második hármasát követően 5 ponttal vezettek a 4. perc végén (8-13). A hazaiak összekapták magukat, főleg támadásban, és 13-18 után fordítottak is (22-20). A negyed végén azonban Kis Raul és Horváth Ákos is betaláltak kintről a vendégek részéről, így a ZTE állt jobban 10 perc játékot követően (23-26). A második felvonást Horváth triplája nyitotta, de a Brooks vezette Pécs megint egalizált, és fej-fej mellett haladtak a felek - a zalaegerszegiek továbbra is leginkább kintről voltak eredményesek (37-38). A Pécs Budimir vezetésével kezdett egyre jobban ellépni a 18. perc elejére (49-41), és bár Bencze Tamás csapata támadásban megint elkezdett pörögni, Kinney-ék nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal védekezésben, 9 pont volt a lemaradásuk a félidőben (57-48).

A nagyszünetet követően Antóni kosarával 10 pont fölé kúszott Csirke Ferenc alakulatának előnye, de a vendégek egy gyors 7-0-val visszajöttek a meccsbe (59-55). A Pécs a 26. perc végéig tudta tartani előnyét (68-60), itt jött azonban Vaughn és Mikovic, az ő kosaraikkal csinált egy 12-1-et a zalaegerszegi klub, amely ezzel át is vette az irányítást két és fél perc leforgása alatt (68-72). A ZTE két újabb jó triplának köszönhetően 5 pontos előnnyel futott neki a záró játékrésznek (73-78), Brooks azonban egymaga fordított a 32. perc közepére, időt is kért Bencze Tamás (81-80). A Brooks-Durham-Budimir hármassal nem nagyon tudott mit kezdeni a ZTE a végjátékban, míg Benkéék támadójátéka teljesen leállt (azt követően, hogy a harmadik 10 percben 30 pontot szórt a vendég gárda). A Pécs végül 106-94-re győzött, ezzel 15-14-es mérleggel rendelkezik, és megelőzte az 50%-ra, 14-14-re visszacsúszó vendégeket a tabellán.