Ismét Vojvoda parádé: ASE győzelem

Hihetetlen izgalmas mérkőzésen az Atomerőmű hosszabbítást követően 95-93-ra győzött a TOP COP Security Jászberény otthonában. A végig kiélezett, fordulatos meccsen sokáig, még a hosszabbításban is a házigazda Jászberény vezetett, ám a végén ismét jött Vojvoda Dávid és eldöntötte a meccset a Paks javára!

TOP COP Security Jászberény – Atomerőmű SE 93-95, h.u. (24-18, 20-28, 23-18, 17-20, 9-11)

Jászberény, középszakasz, felsőház, 8. forduló. V.: Kapitány, Benczur, Fodor A.

Jászberény: Rakics 22/12, Soós 10/3, Markovics 7, Dramicsanin 24/12, Djikanovics 14. Csere: Horti 10, Mladenovics 2, Török 4, Szabó P.

Atomerőmű: L. Williams 17/9, Levy 2, Vojvoda 33/6, Kámán 2, Tóth Á. 15. Csere: Körtélyesi 11/3, Idlet 5, Kovács Á. 10/3.

A vendég Atomomerőmű kezdte jobban a mérkőzést mégpedig Tóth Ádám és Kámán Tamás közreműködésével de hamar eszmélt Farkas Sándor csapata és négy perc játék után egalizált is Rakic és Dramicanin két palánk közeli akcióval. Bele is lendült a hazai csapat pontosabban Dramicanin, aki a negyed derekán már hét pontot szerzett, így négy pontos előnyt harcolt ki csapatának. Az ASE számlájára viszont pár támadási hibát lehetett felírni ekkortájt leginkább a festékből és a tábla alatt maradtak ki könnyű dobások. Horti eladott labdája után Lorenzo Williams ziccerezett tökéletesen a leindításból, de nem ő, hanem Rakic zárta az első tíz percet egy tiszta három pontossal 24-18.

Markovic is beszállt a JKSE tüzérei közé és egy jól irányzott hármassal vétette magát észre a 11. percben. A másik oldalon Idlet mutatta meg magát, bár ő csak büntetőből, nem úgy Dramicanin, aki ma ismét tarthatatlanak bizonyult és 13 perc leforgása alatt a 17. pontját szerezte. Záporoztak tehát a kosarak, szép megoldások, de a berényiek összeszedtek 5-6 pontos előnyt és kisebb nagyobb megingásokkal tartani is tudták. Mindez tartott a 16. percig, ugyanis az idén nagyon jó szezont futó Vojvoda triplájával egálra hozta az állást. Nem kért időt a JKSE csapata, hogy rendezzék a gondolatokat, de nem is volt rá szükség mert Rakic triplája gondoskodott a nyugalomról... egy percig, hiszen Kovács Ákos három büntetőjével már csak egy pontos előnyben volt a hazai gárda. Ezzel még nem volt vége az ASE hengernek. Horti ugyan nagyon jó ütemben szerzett egy duplát a palánk alatt birkózva, de az utolsó másodpercben Lorenzo Williams hárompontossal megfordította az állást, így két pontos vendég vezetést mutatott az eredményjelző húsz perc játék után 44-46.

A harmadik etap elején Djikanovic rögtön faultal nyitott Tóth Ádám pedig büntetett mégpedig mind a két labdát a helyére küldve. A negyed kezdetekor kicsit el is húzott az ASE, 7-8 pontos előnyben volt már a 26. percben, de Soós betörése után könnyű ziccert értékesített majd a "nagy lövő" Dramicanin emelte rá a gyűrűre a körte széléről halál pontosan, így oda lett a nyolc pontos vendég előny. Nagy harc indult el ismét, estek keltek a csapatok. Vojvoda zsákolása után ismét egyenlő volt a differencia, Dramicanin pedig szokás szerint és védő híján nem így gondolta, nemes egyszerűséggel hintett egy hármast. Ki is kérte idejét Schmidt mester egy rövid fejmosás erejéig, de az eredmény nem változott. A mérkőzés kimenetele továbbra is teljesen nyitott volt, ennek ellenére három pontos előnyben zárt a Jászberény harminc perc játék után 67-64.

Rakic, aki már magyarként játszik ragadta meg az első lehetőséget és büntetővel növelte az előnyt, de csak a másodikat értékesítette. Vojvoda büntetett, Markovic válaszolt, ez volt a sorrend, majd Soós is megmutatta magát és folytatta a sort kétpontosával. Öt perccel a vége előtt ezen a találkozón soknak mondható hét pontos hátrányba került a vendég Paks. Vészesen fogyott az idő, de több védekezésbeli és támadásbeli hibát is elkövettek Kovács Ákosék, amit a Berény könyörtelenül ki is használt. Szerencséjükre van egy Vojvodájuk, így az Ő segítsége mindig garanciát jelentett arra, hogy a JKSE ne kerüljön megnyugtató előnybe. A végére olyannyira kiélezett küzdelem kerekedett, hogy 45 másodperccel a vége előtt szintén egyenlő volt az állás Körtélyesi tempójának köszönhetően ezért Földi Sándor időt is kért egy mindent eldöntő támadás kifundálására. A játék elkezdődött, de elszórakoztak ebből 30 másodpercet érvényes kosár nélkül, így ismét időkérés lett a vége 15-tel a vége előtt. Eredmény nélkül. Az idő letelt és következhetett az öt perces hosszabbítás 84-84.

Egy védelmi hiba után Kovács Ákos tört be és szerzett egy duplát, amire Rakic triplával Horti négy ponttal felelt. Egy perccel a vége előtt Vojvoda megszerezte a 30. pontját Horti pedig a tizediket a lefújás előtt 45 szekundummal. Tóth Ádám is sokadjára volt ma jókor jó helyen, így ziccerével egyetlen pontra közelítette meg a házigazda berényieket. Ám, ami ez után jött arra aligha emlékeznek majd szívesen a jászsági szimpatizánsok. Említeni sem kell, hogy ki más mint Vojvoda Dávid emelte fel a meccsnyerő triplát és küldte azt helyére hajszál pontosan. Ezzel a végtelenül izgalmas, maratoni küzdelmet lejátszva hosszabbítás után diadalmaskodott az Atomerőmű SE csapata 93-95.