Itt az első Factum-siker!

Első sikeréért hajtott a Factum a PVSK ellen, igaz a túloldalon is a maguk „elsőjére” készültek, hiszen a baranyaiak eddig még nem nyertek mérkőzést idegenben.

Ebből az akarásból eleinte a pécsiek jöttek ki sokkal jobban. Csirke Ferenc csapata kiváló vett, 2-2 után egy 9-0-ás rohamot lehetett feljegyezni, erről pedig Legion gondoskodott: az amerikai két perc alatt szórt három triplát (2-11). Aztán a sokkoló kezdésből lassan, de felébredtek a hazaiak. Stafford nyolc egységet pakolt be a közösbe, így a 9. percben 17-14-re zárkózott a Factum.

A második negyed elején Mladenovics hármasával be is fogta ellenfelét a debreceni csapat, sőt a honosított irányító újabb távolijával a 13. percben már a vezetés is náluk volt (22-19). A nem sokkal előtte pályára lépő fiatal Halász Ákos volt az, aki bátor hármasával megszakította a hazaiak jó szakaszát. Kellett ehhez persze Todd Hendley eredményes játéka is, hiszen az amerikai center 9 pontot szerzett a negyed derekán, így 34-26-nál ismét ellépett a PVSK. Hiába próbálkozott időkéréssel Jason Okrzesik, a félidőre sem sikerült közelebb jönnie csapatának nyolc pontnál.

Nagyon nem kezdte jól a második félidőt a Pécs. Közel öt percen át képtelenek voltak a gyűrűbe találni a vendégek, így törvényszerű volt, hogy a hazaiak – bár támadásban ők sem jeleskedtek – ledolgozzák hátrányukat. Helmeczi kosara, illetve Hendley támadóhibája után unta meg csapata játékát Csirke Ferenc (40-42). Legion rögvest egy ziccerrel próbálta nyugtatni edzőjét, ám Izzo és Stafford is hármast dobott, így 46-46 egyenlített a Factum. Sőt, hazai szempontból talán a legjobbkor, a negyed végéhez közeledve Helmeczi távolijával a vezetést is sikerült átvenniük (52-50).

A pécsi szempontból gyatrán sikerült harmadik negyed (20-10) után sem alakult túl jól a vendégeknek a folytatás. Helmeczi hárompontosával már-már jelentősnek mondható, hét pontos vezetést dolgozott ki a Factum (59-52). Ismét Halász „mentette meg” a vendégeket – négy perces pécsi gólcsendet tört meg a fiatal irányító. Ettől függetlenül egyértelműen a hazaiak kedves szerint alakult a negyed, ahogy maga a második félidő is. Az egyaránt 16-16 pontos Stafford és Smith révén 63-54-re vezettek, amikor a 36. percben ismét időt kellett kérnie Csirke Ferencnek. Úgy tűnt azonban ez sem segített csapata játékán – nem véletlen, hogy mindössze két perccel később megint magához hívta csapatát, miután Smith hármasával már 12 ponttal ment a Factum (68-56)! Sőt, Stafford sem akart lemaradni társától, így a 38. percben az addigi legnagyobb, 16 pontos különbség alakult ki. Loesing hat gyors ponttal próbált még egy utolsó nagy rohamot vezetni, ám ez már nagyon későinek bizonyult. A hazaiak ráadásul még tudtak újítani is az utolsó percekre, így egy kiváló második félidővel szerezték meg szezonbeli első győzelmüket.

Factum Sport Debrecen – Pécsi VSK-Pannonpower 82-66 (14-19, 20-23, 20-10, 28-14)
Debrecen, vezette: Cziffra, Jakab, Tőzsér

Factum: Helmeczi 11/6, Stafford 25/15, K. Smith 21/3, Cseh 7, Izzo 3/3. Csere: Kovács I. 5/3, Mladenovics 10/9, Vas.

PVSK: Loesing 15/3, Kovács P. 3, Legion 18/9, Tóth N. 8, Hendley 15. Csere: Nagy K., Csabay, Halász 7/3.

Jason Okrzesik, a Debrecen vezetőedzője a lefújás után: "Nagyon boldog vagyok! Első győzelmünket szereztük, amiben az a különösen szép, hogy CSAPATKÉNT tettük. A védekezésünk volt a kulcsa a sikernek."

Csirke Ferenc, a Pécs vezetőedzője a lefújás után: Szégyen és gyalázat a csapatom teljesítménye. Bebizonyosodott, hogy nincs elég nyerő típusú játékos a csapatomban. Ki lehet kapni a Factumtól, de nem úgy, hogy félidőben 8 ponttal vezetünk, és így játszunk utána.