Jó rajt után végig vezetett a Szeged

A Szeged bajnoki rajtja sikerült jobban. A Factum végig szaladt az eredmény után, de a hazaiak összeszedettebbek voltak, s csapatként is jobban muzsikáltak ezen a napon. A rengeteg lepattanót hozó, igen sok dobás rontással tarkított mérkőzés nem úgy vonul be a kosárlabda történelmébe, mint a legszínvonalasabb meccsek egyike.

Jó kezdett a Szedeák, ám a Factum magára talált, ám nem sikerült a vezetést megszereznie (21-18). A hazaiaknál Gurley nehezen lendült bele, de ez igaz volt a vendégeknél Pettisre is. Dukics viszont nagyon elemében volt, és Csorvási Milán is hasznosan játszott. A Factumnál a Carter ezúttal gyengébb napot fogott ki és igazából sokszor az új fiú Fekete eredményességén múlt, hogy nem tudott a bűvös 10 pontos határon átlépni a Szeged.

Közelített a Factum, majd megint 7-9 pontra ellépett a hazai alakulat, ez ment félidőig.

A harmadik negyed elejét megnyomta a Szedeák, ekkor tízen felülre kerültek, de nem adták fel a vendégek, így megnyugvásra nem volt oka Molnár József legénységének. A negyedik játékrészben a csapatok sokáig alul múlták egymást támadás befejezésekben, így 5 perc elteltével 6 hazai és 2 vendég pontot jegyezhettünk fel.

Végül nyert a magabiztosabb csapat, de mindkét félnek fejlődnie kell még, ha többet akar elérni ebben a bajnokságban.