Kétszeri hosszabbítás után pécsi továbbjutás!

Mire elég a hat pontos előny? Ez volt a legfontosabb kérdés a Magyar Kupa negyeddöntőjének kecskeméti visszavágója előtt. A párharcból továbbjutó együttes a sorozatban is címvédő Szolnoki Olajjal küzd majd meg a kupa elődöntőjében. A hazaiak ezúttal is Marko Djeraszimovicsot nevezték a mérkőzésre légiósaik közül.

KTE Duna Aszfalt – Pécsi VSK-Pannonpower 86-87 (17-12, 16-29, 18-11, 18-11, 7-7, 10-17)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, Magyar Kupa negyeddöntő, 2. mérkőzés. Vezette: dr. Vígh, Papp, Gál

Nem hozott kosáresőt a két csapat első mérkőzése és ezúttal is inkább kemény védekezést hoztak az első percek. Wittmann dupláival 6-2-re vezetett a KTE, a vendégek pedig a 6. perchez közeledve is csupán 3 pontnál tartottak… Jókor jött a szempontjukból Csabay triplája, a kecskemétiek pedig néhány eladott labdájuknak köszönhetően nem tudtak komolyabb előnybe kerülni. A negyed végén viszont Djeraszimovics nagyon összekapta magát, zsinórban dobott hét pontot (17-10), de Tóth Norbert bravúros duplája még időben esett be a dudaszó előtt.

A második játékrész az első meccsen „jegelt” ex-kecskeméti Csabay újabb hármasával indult. A túloldalon viszont Djeraszimovics hibázott kétszer is távolról, majd Legion szerezte meg első pontjait büntetőből. Az amerikai egy gyors egy-egyet követően is betalált, így átvette a vezetést a PVSK (19-21) – időt is kért Stojan Ivkovic. Aki eddig hiányolta a pontokat, az ezekben a percekben már nem panaszkodhatott, Tóth, Hegedűs, Wittmann és Legion is triplát hintett. Ritmust vesztett a KTE, a vendégek csapatkapitánya Tóth Norbert pedig ismét eredményes volt, így 36-27-re húztak el. A negyed végén aztán Wittmann és Hegedűs is hármast szórt, de Loesing ellen rosszkor ütött oda Pongó, aki 2+1-gyel büntetett. Volt még ideje a hazaiaknak, de 8 másodpercük alatt nem született kosár (33-41).

Összesen 14 pontot kellett volna ledolgoznia a második félidőben a Kecskemétnek a továbbjutáshoz. A 23. percben Djeraszimovics villant kétszer, 44-39-re felhozva csapatát, Csirke Ferenc azonnal egy időkéréssel reagált. Ennek ellenére a hazaiak főleg a szerb légiós révén egy 12-0-s szakaszt repítettek (45-44). Jó ritmusban játszott a KTE, de a vezetésüket követően nem sáfárkodtak jól előnyükkel. Loesing gyorsan berámolt öt pontot, majd Pongó Martin hármasával egyenlővel érkeztek a csapatok a 30. percbe (49-49). A pécsiek végül minimális előnnyel várhatták a folytatást.

A záró szakasz kezdetén ismét előnybe került a KTE, Dénes első kosarát szerezte – triplájával 56-52-re vezettek. Wittmann ugyan begyűjtötte 4. hibáját, de a pécsiek több mint négy percig nem találtak a gyűrűbe. A negyed első pécsi pontjait Csabay szerezte, akit hármas közben faultoltak. Wittmann hármasát követőn összesítésben csupán egy pont volt a különbség (59-54), így pécsi szempontból jókor jött Halász betörésből szerzett kosara, amely az első mezőnykosara volt csapatának a negyedben. A 37. percben Wittmann negyedik távolija eltüntette a különbséget (62-56)! Loesing ugyan gyorsan válaszolt, de a hazaiak irányítója véleményes eset után dobhatott három büntetőt. Az utolsó percben hét ponttal ment a Kecskemét (67-60), 19.3 másodperccel a vége előtt pedig Djeraszimovics szedett hihetetlen fontos támadólepattanót és dobhatott két büntetőt – a helyére. Mindez azonban elegendő volt Legionnak egy brutális hármasra, így kiegyenlített összesítésben a PVSK! Akárcsak az első meccsen 69-63 állt a táblán, de volt még 8 másodperce a KTE-nek. Ivkovic időkérést követően Wittmann már nem találta el a gyűrűt, így jöhetett a hosszabbítás!

A ráadás a mérkőzés két legjobbjának tripláival indult, Wittmann és Tóth Norbert kosara után Pongó Martin csent el labdát Legiontól és ziccerezhetett (74-66). A 45. percbe fordulva Bencze hibázott el fontos két büntetőt és mindössze 16.5 másodperc volt hátra, amikor Tóth is két büntetőt dobhatott. A pécsi kapitány mindegyiket bedobta és mivel kecskeméti kosár már nem született, ismét hosszabbítás következett (72-66)!

Az újabb öt perc elején megint Bencze rontott egy büntetőt, amelyet Nagy Krisztián egy triplával büntetett (77-73). A szintén jól játszó Loesing betörésével négy pontra nőtt összesítésben a PVSK előnye, időt is kért Stojan Ivkovic. A pécsiek amerikai játékmestere is kiszállt a 47. percben öt faulttal, de Legion bravúros kosarával 78-77-et mutatott a tábla. Horváth Balázs után Dénes is extra triplát dobott, de 40 másodperccel a vége előtt Wittmann hatodik távolija is csak mínusz négyet jelentett összesítésben. A pécsiek pedig ezt már meg is őrizték és végül kettős győzelemmel, egy elképesztően idegőrlő párharc után jutottak a kupa legjobb négy csapata közé!

Kecskemét: Wittmann 29/18, Mészáros M. 7, Djeraszimovics 20/3, Dénes 9/6, Bencze 3. Csere: Pongó Ma. 7/3, Hegedűs G. 8/6, Pongó Má. 3.

Pécsi VSK: Loesing 17/3, Kovács P., Legion 18/6, Tóth N. 23/12, Hendley 6. Csere: Bödör, Csabay 8/6, Horváth B. 3/3, Nagy K. 9/3, Halász 2, Csernák.

Kipontozódott: Hegedűs (50. perc), ill.: Halász (36. perc), Hendley (39. perc), Loesing (47. perc).

Továbbjutott: a PVSK-Pannonpower (kettős győzelemmel)