Kikapott a fiatal Kecskemét

A Morgen Ferdinánd Emléktorna második napjának első mérkőzésén a sok hiányzóval felálló KTE Duna Aszfalt 73-67-es vereséget szenvedett a cseh Ostrava ellen.

BK NH Ostrava – KTE Duna Aszfalt 73-67 (23-16, 10-9, 17-17, 23-25)

Paks, Morgen Ferdinánd Emléktorna

Mindkét együttes vereséggel kezdett a pénteki nyitónapon. A kecskemétieknél Sztojan Ivkovics jó szokásához hűen ezúttal is több változtatással állt ki csapatával, Wittmann Krisztiánt nem is nevezte a csehek elleni mérkőzésre, akárcsak Djeraszimovicsot és Jovanovicsot.

Karahodzsics hatékony játékával kezdett jól a Kecskemét, de a folytatásban nem véletlenül kért időt igen hamar Sztojan Ivkovics, hiszen 13-9-re vezetett a rutinosabb Ostrava. A honosításra váró magasemberrel nem nagyon bírtak, ennek ellenére biztosan vezettek a csehek, ráadásul Cíz is beemelt egy távolit a dudaszóra (23-16).

A második játékrész nem volt éppen közönségcsalogató, hat perc elteltével 2-5 volt a negyed „állása”. Hatékonyan védekezett a Kecskemét, de támadásban sok hibával játszottak, ráadásul több büntető is leperdült. A félidőben 33-25-re vezetett az Ostrava.

A térfélcserét követően sokkal jobban pörögve jött ki a pályára a Kecskemét. Hegedűs zsákolása és Mészáros kosara után 35-32-re zárkóztak rövid idő alatt. A negyed igazi triplaparádéval zárult, szerencsére Pongó Máté hármasaival tartotta a félidei különbséget a KTE (50-42).

A záró negyedben tartotta előnyét a rutinosabb Ostrava, aztán Mészáros vezetésével igyekezett közelíteni a Kecskemét. Cíz rázta meg magát ismét a cseheknél, de nem adta fel a Kecskemét. Az utolsó percbe fordulva Pongó Martin hármasával 69-65-re jött fel a KTE, de az Ostrava végül behúzta a lelkesen játszó fiatal kecskemétiek ellen a győzelmet.

Ostrava, ld.: Cíz 15/6, Folker 14, Alics 12/3.

Kecskemét: Kuntics 11/3, Pongó Ma. 11/3, Mészáros 13, Hegedűs 10/3, Karahodzsics 10. Csere: Brenner, Jakab P., Kovács B., Pongó Má. 11/6, Kővágó 1.