Ray Turner nélkül álltak ki a szombathelyiek, a Révkomárom visszavágott a Horváth Zoltán Emléktornáért.

MBK Rieker Komarno – Falco KC Szombathely 83–76  (24–22, 18–19, 23–10, 18–25)

Komarno: Halada 8, Babineaux 13/3, Vido 2, Bilic 12/6, Langston 18.
Csere: Marchyn 12/12, Petrovsky -, Kuffa 16/15, Maslik 2.

Falco: Medford 10/6, Govens 16/6, Váradi 8, Pustahvar 15/6, Tóth N. 11.
Csere: Kovács P. 5/3, Bognár 7, Simon K. -, Hódi 3/3.

Kipontozódott: Medford.

Rossz hírrel kezdődött az edzőmérkőzés számunkra, Ray Turner sérülés miatt nem tudott pályára lépni, így helyette Tóth Norbert került a kezdő ötösbe. A túloldalon is volt azért sérült, a Horváth Zoltán Emléktornán jól teljesítő irányító, Boban Tomic, aki a Falconál is megfordult, szintén nem tudott játszani.

A rossz hírek után a mérkőzést is rosszul kezdte a csapat, 9-2-es rohammal indítottak a hazaiak. A negyed közepére is 13-7 volt még az állás, amikor kezdtünk magunkhoz térni, végül 24-22-re tudtunk felzárkózni a negyed végére.

A 2. negyedben Medford triplájával a vezetést is átvettük, ezúttal mi rohantuk le az ellenfelet, 0-8-cal indítottunk. Sajnos a folytatásban nem ment ilyen jól, a Komarno is rendezte sorait, és nem csak egyenltettek, de kezdtek elhúzni, 40-33-nál Sekulovic mesternek kellett időt kérnie a 9. percben. Használt a fejmosás, a végére ismét feljöttünk, Pustahvar hárompontosával mindössze 1 pontos előnye maradt a félidőre a hazaiaknak, 42-41-gyel mehettünk az öltözőbe.

A mérkőzés továbbra is hullámzó volt, mindkét csapaton látszik a szezon eleji forma, ezúttal ismét a Révkomárom rázta meg magát, 7-0-ás indításukat követően kellett Srecko Sekulovicnak ismét az asztalhoz lépnie. Innen azonban már nem tudott közelebb kerülni a csapat, az 5. percben 9 ponttal vezetetta hazai gárda 53-44-re. Jó dobóformát fogott ki a komarnoi csapat, így a negyed végére még növelni is tudták előnyüket, 15 pontos előnnyel vágtunk neki az utolsó játékrésznek 66-51-nél.

Az utolsó negyedben kicsit ugyan fel tudtunk zárkózni, de a győzelmet már nem engedte ki a kezéből a Komarno, így végül 83-76-ra győzte le csapatunkat. Az eredményhez hozzátartozik, hogy a Komarno 52 %-kal dobta a triplákat, míg mi csak 29-cel, megnyerték a lepattanó csatát is Turner hiányában 39-30-ra, ami el is döntötte a mérkőzést.