Kikapott a szlovák ezüstérmestől a magyar bajnok

Az Alba Fehérvár a szlovák ezüstérmes MBK Rieker Komarno vendége volt ma este, s a felkészülési találkozót szoros végjáték után a hazaiak nyerték.

Supola labdaszerzésére és Kemp kihagyott dobására 5-0-val válaszolt a hazai csapat. Carlos Frade nem is hagyta annyiban a dolgot, kérésére szigorított védekezésén az Alba és 7-7-nél utolérte ellenfelét. Ezután mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, jó három percig nem esett újabb kosár. A Fehérvár vegyes védekezésével nem tudott mit kezdeni a Komarno, ám hiába a jó védőmunka és a szerzett labdák, elől pontatlanok voltak Juhosék. Ez a negyed második felében sem változott, míg a hazaiak újítani tudtak és több mint tíz pontos, 21-10-es előnnyel zárták az első játékrészt.

Hobbs duplájával kezdődött a második etap, de ezzel sem állt be érdemi változás a fehérvári támadójátékban - újabb háromperces kosárcsend következett, melyet Painter büntetői törtek meg. A negyed közepére felpörgött az Alba, az addig pontot sem szerző Kemp vezérletével 12-2-t repesztettek a kékek, öt pontra csökkentve a korábbi tetemes, 15 pontos különbséget. Lehetett volna ez kevesebb is, de Kemp büntetői sorra kimaradtak. A játékrész végén Moore is hozzászólt a mérkőzéshez, gyors hét pontjával egyetlen kosárra hozta fel csapatát. Most a hazaiak zavarodtak meg, a szerzett labdákkal pedig ezúttal már éltek a kékek, így 43-43-as állásnál mehettek pihenőre a felek.

A Tóth P., Moore, Kemp, Tóth N., Somogyi ötössel kezdte a második félidőt a magyar bajnok, de 48-48 után ismét a pirosak percei következtek - az eladott fehérvári labdákból rohant és 8 ponttal meglépett a Komarno. Carlos Frade időkéréssel próbálta jobb játékra ösztönözni csapatát, hiába, a fehérvári támadójáték az első negyedet idézte és a sok pontatlanság miatt 67-57-es állásról indult az utolsó játékrész.

A záró tíz perc elején sem változott a játék képe, az Alba nem tudta könnyű kosarakkal lendületbe hozni magát, felállt védelem ellen pedig erősen dadogott Kempék játéka, így állandósult a tíz pont körüli hazai előny. Ekkor Hobbs állt a fehérvári sereg élére, az irányító zsinórban nyolc pontot szórt, két egységnyire hozva fel csapatát. A mérkőzés vége izgalmasan alakult, az utolsó percekben Painter mellett Szanati, Supola és a két Tóth alkotta fehérvári ötös védekezésben megoldhatatlan feladatot jelentett a Komarnónak. Elől már nem ment ilyen fényesen, egy pontos hátrányban négy támadása is volt az Albának, de nem sikerült átvenni a vezetést. Egy elrontott haza büntető után még egy esélyt kaptak Juhosék, de ez a lehetőség is kimaradt, így nagy csatában 75-73-ra a házigazda nyerte a mérkőzést.

MBK Rieker Komarno-Alba Fehérvár 75-73 (21-10, 22-33, 24-14, 8-16)

Alba Fehérvár: Hobbs 12/6, Supola 6, Kemp 11/3, Tóth N. 9, Somogyi 3. Cserék: Tóth P., Painter 14, Moore 15/6, Oláh 3/3, Juhos, Szanati.