Kikapott az Olaj a lengyel feljutótól

A Szolnoki Olaj KK tegnap este Szerbiában játszott felkészülési mérkőzést a BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski ellen és 76-68-ra kikapott.

Felkészülési mérkőzés, Szerbia, Belgrád
Szolnoki Olaj KK – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (lengyel) 68:76
(11:26, 19:11, 15:19, 23:20)

A találkozó magyar pontszerzői nem ismertek, az azonban igen, hogy az előző idényben a lengyel másodosztályt megnyerő, tehát az első osztályba most fel-, illetve inkább visszakerülő együttes gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, 10-0-val kezdték a találkozót és több mint 5 perc telt el, mire az Olaj pontot tudott elérni. Az első negyed 15 pontos hátrányából ugyan 8 egységet leszedett Dragan Alekszics csapata a félidőre, ám a harmadik negyedben megint jobban játszott a már egy hete Szerbiában készülő Ostrów, 56-40-nél kialakult a legnagyobb különbség a találkozón, és 11 pontos hátrányban kezdte a Szolnok a záró felvonást. Itt megint a magyar klub volt a jobb, de fordítani nem tudott, a végeredmény 76-68 lett. A tudósítások alapján az Olaj új, ukrán centere, Kyryl Natyazhko már játszott, de a szolnokiak teljesítményét nem nagyon részletezik.