Kínkeservesen nyert az Olaj a KTE ellen

Megkezdődött Pakson a I. Morgen Ferdinánd Emléktorna, méghozzá az Adria Ligában induló Szolnoki Olaj KK, illetve a KTE-Duna Aszfalt összecsapásával. A találkozó első félidejében a szolnokiak borzasztóan játszottak - a dobásaik sem ültek, és csapatjátékban sem mutattak túl sokat -, így a Kecskemét végig vezetett az első 20 percben. A második félidő első öt perce az Olajé volt, átvették a vezetést a szolnokiak, de elhúzniuk nem sikerült. Az utolsó negyedben a KTE visszavette a vezetést, jobban is játszottak Ivkovicsék, a végjátékba viszont egállal mentek be a felek. Végig előnyben volt a Kecskemét, de 1.4 másodperccel a vége előtt fordított a Szolnok, és 74-73-ra nyert úgy, hogy Hegedűs a legvégén egy üres ziccert hibázott az oldalbedobást követően.

I. Morgen Ferdinánd Emléktorna
Szolnoki Olaj KK - KTE-Duna Aszfalt 74-73 (10-17, 16-16, 22-12, 26-28)

Szolnoki Olaj KK: Warren 15/9, Horváth 8/6, Vojvoda 14/6, Oliver 7, Lóránt 15.
Csere: Simon -, Keller 6, Ivosev -, Rakics 9/3, Markovics -.

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 8/3, Mészáros 3/3, Djeraszimovics 9/3, Jovanovics 20/9, Karahodzsics 16.
Csere: Hegedűs 5/3, Pongó Má. 4/3, Pongó Ma. 6, Bencze 2.

A sérült Báder Mártont leszámítva mindenki rendelkezésére állt Neno Ascserics vezetőedzőnek, míg a túloldalon újra ott voltak a kerettel a Nyíregyháza Nagydíj utolsó meccsét kihagyó húzóemberek. Az első negyed első fele Karahodzsics és az Olaj külön csatájáról szólt - a kecskeméti center 8 pontot tett a közösbe kevesebb mint 5 perc alatt, amit Lóránt, Warren és Oliver kosaraival nagyjából egálban tartott az Olaj, a 6. percben azonban két triplát is elsüllyesztettek Sztojan Ivkovics tanítványai, jött is az első időkérés Ascsericstől (7-14). A negyed második fele abszolút felejthetőre sikeredett, az Olaj továbbra is képtelen volt folyamatos csapatjátékra, nem sok figurát láthatott tőlük a helyszínen megjelenő vagy éppen a Digi Sport elé leülő nagyérdemű, a Kecskemét pedig többször belehibázott saját támadásszövésébe - elég statikussá váltak ők is, így nem is nagyon jutottak el dobóhelyzetig. A következő három percben összesen 1-1 büntetőt értékesített a két fél, míg az utolsó percben még 2-2-t, ezzel kialakult az első negyed végén a 10-17-es állás.

A második negyed elején megpróbált feljebb jönni az Olaj, 14-20-ra közelítették meg a Kecskemétet Warren és Rakics két duplájával, de Djeraszimovics tarthatatlanná vált a negyed közepére, zsinórban szállított csapatának 7 pontot, és vezetésével kialakult a legnagyobb különbség, 12 ponttal álltak jobban a kecskemétiek a 16. percben (15-27). Lóránt Péter vette kezébe a stafétabotot, az ő jó játékának köszönhetően indult meg az eddig a pontig teljesen indiszponáltan, pontatlanul és ötlettelenül is játszó szolnoki együttes, a Rómából hazatérő válogatott magasember pontjainak és mezőnybeli hasznos kosárlabdázásának köszönhetően azonban egészen négy pontra közelítette meg ellenfelét az Olaj a félidő utolsó percére (26-30). A negyed végén újra Karahodzsics kapott magához, öt pontot szorgoskodott össze az utolsó két percben, és 2+1-es akciójával zárta le az első 20 percet, 7 ponttal vezetett a Kecskemét a félidőben (26-33).

A fordulást követően szinte pillanatok alatt törölte el hátrányát a Szolnok - főként a kettes-hármas pozícióból jöttek a pontok, Horváth és Vojvoda mindent bedobtak középtávolról és távolról is, 10 pontjukat Oliver fejelte meg még kettővel, és ezzel a 25. percben az első negyed legeleje után először vezetett az Olaj (39-37). Amennyire könnyedén, pontosan ment azonban a játék eddig, annyira szétesett hátul a negyed második részére Ascserics mester legénysége. A fiatal Pongó Martin betöréseivel nem nagyon tudott mit kezdeni a szolnoki gárda, és bármennyire könnyen szerezték is a pontokat az Olaj játékosa támadásban, nem tudtak elszakadni ellenfelüktől. A Kecskemét nem esett össze az első félidőben gondosan felépített előnye gyors elvesztésétől - igaz, folyamatosan hátrányban kosaraztak, de minimális különbségen tartották a differenciát, így az utolsó játékrészre 3 pontos Olaj-előnnyel fordultak a felek (48-45).

A szolnokiak 5 perces, második félidei dominanciájából a negyedik felvonásra nem maradt semmi - ennek a kecskemétiek szívóssága mellett Jovanovics volt a legfőbb oka. A jó kezű játékos három perc alatt 3 triplát süllyesztett el a szolnokiak gyűrűjébe, és ezzel már újra a KTE vezetett a 33. perc végén (53-54). A büntetőzés egész meccsen gyenge pontja volt mindkét együttesnek, és ezt ebben a periódusban is bizonyították. A Kecskemét elhúzhatott volna ellenfelétől, az Olaj pedig visszavehette volna a vezetést, de egyik sem jött össze, négy és fél perccel a vége előtt azonban Karahodzsics duplája és Mészáros triplája azt jelentette, hogy a 38. percre hat pontos KTE előnnyel fordultak a csapatok (57-63).

Az időkérés után Jovanovics továbbra is kifejezetten ponterős maradt, de a túloldalon minden összejött - Vojvoda öt, Lóránt kettő, Warren pedig három pontot szerzett összesen 4 támadás alatt, így egalizált az Olaj az utolsó perc előtt (67-67). Wittman triplájával hárommal ment az utolsó 50 másodpercre a Kecskemét, majd az újabb időkérés után Warren figura nélkül dobott egy hármast, ezzel újra egál lett (70-70). Jovanovics két büntetőjére Warren egy duplával válaszolt (72-72), Pongó Máté viszont csak egy büntetőt dobott be - Warren direkt faultolt, hogy az utolsó támadás a Szolnoké legyen -, a túloldalon pedig Warren rossz kísérletét Lóránt 1.4 másodperccel a vége előtt összeszedte, feltette, így átvették a vezetést is. A hátralévő idő még elég volt a Kecskemétnek, hogy üres ziccerük legyen, de az oldalbedobás után Hegedűs azonnal akarta feltenni a labdát, elhibázta a lehetőséget, így 74-73-ra nyert az Olaj, egy izgalmas, fordulatos végjátékot követően.