Kiütés Alba Fehérvár módra!

A hazai pályán játszó Alba Fehévár szemernyi esélyt sem adott a szerdai után ismét nagy különbségű vereséget szenvedő Lami-Véd Körmend csapatának. A kék-fehérek a játék minden elemében felülmúlták a vasi alakulatot, mely érthetetlen módon a Pakstól elszenvedett vereség után ismételten semmit nem mutatott abból a játékból, mellyel legyőzte a Kaposvárt. Ráadásul elvesztették Ferencz Csabát, akit a 28. percen sérülés miatt le kellett cserélni.

Férfi NB I A-csoport, Felsőházi középszakasz, 6. forduló – 2013. április 6.

Alba Fehérvár (5-1) – Lami-Véd Körmend (1-5)  91:43 (28-15, 28-8, 20-6, 15-14)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum  1200 néző       Vezette: Földházi T., Pozsonyi L., Gál J., (Pázsitka)

Alba Fehérvár: Wood 17/3, Smith 6, Szabó Zs. 9/3, Jones 18, Keller Á. 7  Csere: Hollis 5/3, Juhos 18/12, Supola 8, Lekli 4, Bódi 1, Keller V.

Körmend: Ruják 0, Fodor G. 1, Ferencz 3/3, Austin 22, Shaw 9/3   Csere: Sonyák 2, Kutasi 1, Grebenár 0, Farkas 2, Kocsis 3/3, Sömenek 0

A mérkőzés előtt, ünnepélyes keretek között felhúzták a fehérvári csarnok légterébe az Alba 2013-as kupagyőzelmét hirdető zászlót. A hazaiak vezetőedzője, Dzunics Braniszlav, a jól bevált rotációnál maradva, légiósai közül ezúttal Ronald Moore-nak adott pihenőt.

Elsőszámú irányítójának hiánya nem zavarta meg a Fehérvárt - Keller duplájára Austin még megfelelt, de Jones két zsákolása demonstrálta a kék-fehérek palánk alatti fölényét. Megpörgette az elejét, és ezáltal villámgyorsan ellépett ellenfelétől az Alba, 13-3-nál időt is kellett kérnie Hencsey Tamásnak. A rövid pauza után Shaw és Ferencz is beszórt egy-egy hármast, de jelentősen nem tudott faragni hátrányán a Körmend. Tovább rohant az Alba, feltűnő volt a két csapat közötti sebességkülönbség, ami hamarosan a pontarányban is megmutatkozott. A könnyedén begyűjtött lepattanókból és szerzett labdákból szebbnél szebb kosarakat dobtak Smith-ék, Keller a gyűrűnek háttal zsákolt, míg a negyedet Hollis dudaszóra behulló hármasa zárta (28-15).

A második tíz percben sem lassított a házigazda, sőt még növelték is a tempót Hollisék. Juhos triplával kezdett, majd zsinórban nyolc pontot szerezve hizlalta a fehérvári előnyt. Eközben a piros-feketék közelről és távolról sem voltak képesek a gyűrűbe találni. Woodék egy 17-0-ás futást bemutatva a második negyed közepére végleg eldöntötték a mérkőzést. A körmendi rémálomnak - majd hét percnyi kosárcsend után - Austin vetett véget, de az amerikai Shaw-n kívül nem talált magának társat, míg a Fehérvár a legcsekélyebb ellenállásba sem ütközve, könnyedén dobálta a kosarakat. A félidő így magabiztos, 33 pontos hazai előnnyel ért véget (56-23).

A harmadik negyed elején megpróbált kozmetikázni az eredményen a Körmend, de csak néhány percig tudták tartani magukat a vasiak. A palánk alatt eleve esélytelen volt a vendégcsapat, ráadásul távolról is pocsék dobóformát fogtak ki Rujákék. A hazaiak koncentrációja is csökkent ekkor, sokszor a jobbnál is jobb helyzeteket kerestek Hollisék, mégis nőtt az Alba előnye. Rövid ideig két sérülés miatt is állt a játék. Előbb Fodor Gergely taglózta le Smitht egy szabad labdáért folyó harcban, majd Ferencz kapott fájdalmasan a lábához. A hazaiak amerikaija később tudta folytatni a játékot, a körmendi bedobó azonban végleg kiszállt a meccsből. A piros-feketék a negyed utolsó öt percében képtelenek voltak betalálni, így harminc perc után 76-29-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó tíz percet már csak kötelességből játszották le a csapatok, mindkét együttes játékosai a végső sípszót várták. Ez a negyed sok technikai hibát hozott mindkét oldalról. A meccs végét még egyszer meghajtotta az Alba - Jones zsákolása és Juhos újabb triplája után már ötven pont volt a fehérvári előny. A Körmend továbbra is pocsékul célzott, a vasiaknak csak annyi örömük maradt a végére, hogy nagy nehezen elérték a negyven dobott pontot és a különbséget is ötven alatt tartották, ám a kiütéses vereséget így sem tudták elkerülni. A végén még Smith zsákolásainak örülhetett a hazai publikum, no meg annak, hogy ilyen arányban is megérdemelten diadalmaskodtak Juhosék.