Kőkemény meccsen nyert az ASE

Az utolsó negyedet még a Fehérvár kezdte egypontos előnyben, a végét azonban jobban bírta a hazai gárda - a két csapat így azonos mutatóval, 4 győzelemmel és 2 vereséggel áll a táblázaton hat mérkőzés után.

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 71-68 (19-24, 21-18, 14-13,17-13)

Atomerőmű: N. Williams 14/3, L. Williams 13, Vojvoda 16/3, Körtélyesi 11/3, Idlet 8. Cserék: Eilingsfeld 6, Tóth Á. 3, Kovács Á. -.

Alba Fehérvár:Wood 13, Moore 16/3, Hollis 13/6, Szabó Zs. 6/3, Keller 5/3. Cserék: Supola 4, Bódi 5/3, Lekli 6, Medve -.

Pechesen kezdődött az Alba számára a mérkőzés, a bemelegítésnél Juhos maradt lent a parketten. Történt ugyanis, hogy egy zsákolás után a fehérvári magasember bokája kibicsaklott, emiatt nem is tudta vállalni a játékot.

Több elhibázott támadással indult a rangadó, majd bő másfél perc elteltével Wood szerezte a mérkőzés első kosarát. Jól zárt a fehérvári retesz, a paksiak egy Nick Williams duplán kívül képtelenek voltak betalálni. 10-2-es Alba vezetésnél időt is kért Gutierrez edző, ám Szabó triplájával tíz pont fölé nőtt a vendégelőny. Nick Williams és Vojvoda kosaraival zárkózott az Atom, majd Körtélyesiék két pontra jöttek fel, amikor Dzunics Braniszlav időt kért. A rövid pauza jót tett a Fehérvárnak, az első negyed végén öt ponttal tartottak előrébb Bódiék.

Hollis eredményes egyéni akciójával indult a második tíz perc, majd Lekli zsákolására Nick Williams egy hármassal válaszolt. Vojvoda lendítette előre a paksi szekeret, a hazaiak kilencese továbbra is kiválóan tüzelt minden helyzetből. Pontatlanná váltak a fehérvári dobások, Tóth Ádám büntetőkkel egyenlíthetett volna, de csak az egyiket dobta be. Körtélyesi duplája következett, mellyel átvette a vezetést az ASE - de Supola betörései után ismét a kékmezesek tartottak előrébb néhány egységgel. Keller triplával jelentkezett, melynek köszönhetően húsz perc után két ponttal tartott előrébb a vendégcsapat.

A második félidő elején büntetőkkel előbb egalizált, majd a vezetést is átvette az Atomerőmű. Hollis triplája törte meg a kétperces fehérvári kosárcsendet. Bosszantó technikai hibák következtek, emiatt egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. Percekig nem találtak kosárba a csapatok, sokáig a biztosnak tűnő ziccerek is kimaradtak a nagy rohanásban. A pontszegény harmadik negyedből a fehérváriak jöttek ki jobban, és egypontos előnyre tettek szert a záró játékrész előtt.

Az utolsó tíz percben Lekli egy palánk alól begyötört kettessel növelte a vendégek előnyét, amit Moore toldott meg egy duplával. Mielőtt azonban a Fehérvár kifújhatta volna magát, Körtélyesi azonnal egy hármassal válaszolt, jelezve, hogy továbbra sem engedik el egymás kezét a csapatok. Öt perccel a mérkőzés vége előtt még mindig döntetlent - 62-62 - mutatott az eredményjelző. Látszott, hogy aki elkapja a fonalat a hajrában, az megnyerheti a mérkőzést. Moore kosaraival az Alba vezetett, de a Paks is nagyot harcolt, egy támadáson belül háromszor is megszerezték a lepattanót Williamsék. Idlet kettesével és Nick Williams duplájával az utolsó percekben megfordította a mérkőzést az ASE, miközben az Alba sorra elhibázta a büntetőit - a végén Vojvoda biztosította be a paksi győzelmet. A forduló egyik slágermeccsét a végén jobban koncentráló paksiak nyerték.