Komoly verést kapott Pakson a Falco

Az első negyedtől kezdve irányított a Paks - egyelőre nagyon nem működött a Falco - magas posztokon dominált az ASE.

Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, alapszakasz, első forduló

Atomerőmű SE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-68 (27-20, 24-18, 22-13, 11-17)

Paks: Hinds 17/3, Allen 17/6, Medve 6/6, Eilingsfeld 10/3, Ogunyemi 11.
cserék: Ruják 7/3, Barnies 11/6, Gulyás 5/3.

Falco: Govens 18/6, Perl 13/3, Váradi 9/3, Boriszov 11/6, Zsigeranovics 4.
cserék: Pustahvar 4, Tóth N. -, Norfleet 9/3.

A statisztika ide kattintva megtekinthető!

Ugyan jobban kezdett a Falco, de az ASE hamar összekapta magát és az érkező cserejátékosok vezérletével meg is fordította a meccset - remekül szállt be Barnies, Gulyás, Ruják, de az Eilingsfeld-Ogunyemi páros is nagyon hatékonyan dolgozott a palánk alatt. A 15-15 után produkált 9-2-es paksi futás után kapaszkodniuk kellett a vendégeknek, de egyáltalán nem működött a játékuk, pontatlanok voltak, sem Govens, sem Perl nem tudta igazán összefogni a társaságot. A második negyedben tovább nyílt az olló, öt perccel a szünet előtt már tizenöt volt közte és már azért kapart a Falco, hogy életben maradjon - Perl szórt be hét pontot, így ez sikerült, de közelebb zárkózni már nem: Jabarie Hinds eljutott 12 egységig, vezérletével pedig 51-38-cal mentek pihenni a felek.

A fordulás után is a Paks diktálta a tempót, a Falco pedig egyre inkább csak asszisztált a hazai játékhoz - hat perc alatt négy pontot szedett össze a vendégcsapat, a különbség pedig elkerülte a húsz egységet. Itt el is dőlt az összecsapás, a Szombathely egyáltalán nem találta meg a támadójátékát, védekezésben pedig rendszeresen komoly hibákat követett el, a nagy elánnal játszó, Hinds (17 pont, 3 labdaszerzés), Ogunyemi (11 pont, 10 pattanó, 2 blokk) és Eilingsfeld (10 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) által húzott Paks pedig megérdemelten aratott kiütéses győzelmet a tavalyi ezüstérmes ellen. Érdekesség, hogy milyen különbségek rajzolódtak ki a magasemberek között, hiszen a vendégeknél a Zsigeranovics-Tóth-Pustahvar trió összesen nyolc pontot és hét lepattanót tett a közösbe...

fotó: Atomerőmű SE