Könnyed szolnoki siker a Szombathely ellen

A mai napon három meccsel elkezdődött az NBI A-csoportjának rájátszása. A címvédő és alapszakaszt második helyen záró Szolnoki Olaj KK a Tiszaligetben fogadta a Szova-Trend Optika KC Szombathely gárdáját. Mint az tudott volt, a vendégek egyik, ha nem a legjobb játékosa, a szlovén center, Zeljko Zagorac nem léphetett pályára az alsóházi középszakasz utolsó meccsén, Sopronban elszenvedett bokasérülése miatt. Az összecsapás nagy részében aztán a hazaiak akarata érvényesült, a második negyed második felétől eltekintve végig jobban játszottak a vendégeknél, és végül magabiztosan, 95-68-ra nyertek, ezzel 1-0 arányban vezetik a párharcot.

Szolnoki Olaj KK (2.) - Szova-Trend Optika KC Szombathely (7.) 95-68 (26-16, 22-23, 27-17, 20-12)

Szolnoki Olaj KK: Florence 2, Németh 5/3, Sehovics 12, Bell 13/3, Báder 2.
Csere: Simon B. 4, Gay 12/6, Horváth 14/6, Szabó 17, Markovics 7/3, Fodor 5, Trepák 2.

Szova-Trend Optika KC Szombathely: Kálmán 8/6, Simon L. 7, Will 8/3, Ivosev 10/3, Harazin 15.
Csere: Stafford 4, Szanati 2, Jancsikin 3/3, Váradi 3/3, Jarosevits -, Bognár 4, Perl 4.

A párharc állása: 1-0 a Szolnoki Olaj KK javára

A négy légiós közül ezúttal Ernests Kalve maradt ki a hazaiaknál. A meccs egy Szead Sehovics kosárral indult, majd pár elrontott akciót követően Rashad Bell hatalmas egy perce következett. A honosított amerikai kosaras hét pontot szerzett zsinórban, így a harmadik perc elején máris időt kellett kérnie Bencze Tamásnak, ugyanis együttese ez idő alatt egyetlen pontot sem tudott szerezni, rendbe kellett tennie a dolgokat a fejekben a szombathelyiek mesterének (9-0). Will Tamás be is talált kintről, de Németh István azonnal válaszolt, Bell újabb kosarával pedig már 10 pont fölé nőtt a különbség a negyedik perc végén (14-3). A következő percekben nagyon megállt a hazai együttes, a vendégek pedig Kálmán László és Harazin Tamás segítségével fel is zárkóztak hat egységre (14-8), sőt, a hatodik percben még közelebb értek ellenfelükhöz, újra Kálmán és Harazin volt pontos és már csak háromra voltak a szombathelyiek az Olajtól (16-13). A negyed végén aztán kicsit kipukkadtak Kálmánék, leginkább védekezésben estek vissza, sorozatban kapták a kosarakat, így az első 10 perc végén tíz egységgel vezettek a hazaiak (26-16).

A második negyed elején eldőlt a meccs, és kezdett nagyon komoly lenni a távolság. A szolnokiak centere, Szabó Miklós egymaga 9 pontot szerzett három és fél perc alatt, Horváth Ákos és Fodor Márton dupláira pedig összesen csak egy Branislav Jancsikin tripla érkezett, így a 14. perc közepén 20 pontosra dagadt a különbség (39-19). Mintha kicsit az Olaj játékosai is megnyugodtak volna ezt követően. Harazin 2+1-ére ugyan még Brandon Gay válaszolt egy triplával, de ezek után nagyon sokszor ütöttek oda Neno Ascserics fiai, a büntetőknek köszönhetően pedig kezdett éledezni az egyszer már kiütött vendég alakulat. Előbb Tomislav Ivosev helyezett el négy egypontost a gyűrűbe, majd Simon László jött egy 2+1-gyel, és két büntetővel, így a 18. perc vége felé 14-re zárkóztak a szombathelyiek (46-32). Hiába próbált egyszer-egyszer közbeszólni James Florence és Bell, a Falco kezdett talajt fogni és elindulni felfelé. Ivosev triplája után a fiatal Bognár Kristóf és Simon László is betalált - utóbbi kitűnő második negyedet futott -, ennek a 7-0-ás szakasznak köszönhetően pedig már csak kilenc egységre voltak ellenfelüktől Benczéék a félidőben (48-39).

Fordulás után még jobban meg tudta közelíteni ellenfelét a Szombathely, még a 22. perc közepén is hét egység volt a differencia a két fél között (52-45), ám innentől kezdve két és fél percig kosárképtelenek voltak Kálmánék, az Olaj pedig Horváth Ákos vezetésével kezdett elhúzni, a 25. perc végén újra 15 pont volt a fórja a szolnokiaknak. Harazin ugyan bedobott egy duplát, de a plusz egyet nem sikerült értékesítenie, ezután pedig technikait kapott. Horváth Ákos mindkét büntetőt értékesítette, majd egy duplát is bevágott - igaz, a plusz egyet ő sem tudta a helyére rakni, Sehovics és Szabó 2-2 büntetőjét követően azonban a közte 20 is megvolt az Olajnak a 26. perc közepén (68-47). A negyed hátralévő részében kosárra kosár volt a válasz mindkét oldalon, nem nagyon mozgott a távolság. Simon Balázs kettese zárta a felvonást, amelynek végén 19 pont volt a különbség a Tiszapartiak számára (75-56).

A záró játékrész eleje is a szolnokiaké volt, hiszen Luka Markovics triplája után Gay és Németh is be tudott találni, így a 32. percben 26 ponttal állt jobban a Szolnok a Szombathelynél - Bencze Tamás újra időt is kért, hátha meg tudja állítani a szolnokiakat, és kicsit kozmetikázni tudja a különbséget (82-56), nem nagyon sikerültek azonban törekvései. Harazin ugyan be-betalált, és ezzel ideig-óráig szinten tartotta csapata hátrányát, ám egy újabb szombathelyi technikait követően a 36. perc végére már 30-nál is nagyobb volt a két együttes közötti távolság (93-62). A kiemelkedően tehetséges fiatalok közül Perl Zoltán is betalált a végjátékban, ám lényegében már nem változott a különbség, végeredményben 95-68-ra nyert a címvédő, és ezzel 1-0-ára vezet a három nyert meccsig tartó párharcban.

A meccs teljes statisztikáját itt megtaláljátok!