Könnyedén nyert az Alba

A II. Nyíregyháza Nagydíj első napjának második meccsén az Alba Fehérvár együttese a szlovák BK Iskra Svittel csapott össze. Marcel Tenter legénysége az első félidőben komoly előnyt alakított ki. A második félidőben egy ideig próbálkoztak a szlovákok, 11 pontra is visszajöttek, de nem forgott veszélyben az Alba győzelme egy pillanatig sem, végeredményben 97-70 arányban győztek!

II. Nyíregyháza Nagydíj, 1. játéknap
Alba Fehérvár - BK Iskra Svit (szlovák) 97-70 (28-18, 20-14, 20-24, 29-14)

Alba: Tóth P. 5/3, Supola 6, Kromah 11, Melvin 18, Djapa 15/9.
Csere: Brbaklics 4, Juhos 15, Kovács 18/9, Csorvási M. 5, Kusonics -, Blaskovits -, Molnár M. -.

Svit: Coley 21/6, Dratva 8, Vojtek 10/3, Berkis 4, Fodor 12/6.
Csere: Bachan 8, Micka -, Jugo 7/3.

Az albakosar.hu beszámolója:

A nyíregyházi felkészülési torna első játéknapján a szlovák Iskra Svittel játszott csapatunk. A mérkőzést végig irányítva, nagyszerű védekezéssel és rengeteg labdaszerzéssel végül 97-70 arányban nyert együttesünk.

Marcel Tenter: "Amikor kellő agresszivitással játszottunk, akkor nem volt semmi probléma. Ahogy kicsit kiengedtünk, rögtön feljött az ellenfél. Ezt nem szabad hagynunk a jövőben. Egyébként jó volt a mérkőzés, mert több dolgot is gyakorolhattunk."