Körmend: édes otthon

Ellentétes előjelekkel készültek a csapatok, amíg a Körmend kaposvári vereséggel hangolt, addig a Jászberény az Atomerőmű elleni bravúros győzelmet tudhatta maga mögött. A vasiak ráadásul a kivásárolták szerződésével Zvonko Buljant, a horvát játékosra még a naptári év végig számíthatott Hencsey Tamás.

Kiegyenlített játékot hoztak a találkozó első percei, aztán Soós Gábor négy pontjával kicsit megléptek a vendégek – jókor jött a 4. percbe érkezve Buljan triplája a hazaiak számára (7-9). Ezt követően azonban Rakics és Soós is eredményes volt távolrólígy pillanatok alatt már a tízes pontkülönbség határát ostromolta a Jászberény (9-17). A hazaiak a negyed végére kapták össze magukat, Ferencz távolijával egyetlen pontra zárkóztak fel.

A folytatásban ott folytatta a Körmend, ahol az első negyed végén abbahagyta: Ferencz újabb hármasával már náluk is volt az előny a 12. percben (27-25). Jól játszott ekkor a hazai együttes, Farkas előbb középtávolról, majd Ruják labdaszerzése után egy ziccerrel növelte csapata előnyét (34-29). A JKSE-nél ekkor főleg Markovics igyekezett látóválságon belül tartani övéit. Ez olyannyira jól sikerült a szerb játékosnak, hogy a 17. percben újabb kosarával 38-36-ot mutatott az eredményjelző. Ekkor Buljan szólt hozzá kisebb szünet után a meccshez, így Földi Sándor a félidőhöz közeledve időt is kért (44-36). Így sem tudott igazán közelebb férkőzni a félidőig a Jászberény, az idő közben 15 pontig jutó Shaw révén tartotta előnyét a Körmend (47-41).

A nagyszünet után elég gyorsan sikerült ledolgoznia hátrányát a vendég együttesnek, Dramicsanin és Rakics kosaraival három perc alatt egyenlítettek. A vezetést ugyan nem tudták átvenni, ám teljesen kiegyenlítetté vált az összecsapás. A negyed derekán váltott vezetést láthattak a nézők, aztán a 27. percben Horti kosarával hosszú idő után újra Földi Sándor csapatánál volt az előny (53-55). Gyorsan fordítottak viszont a vasiak: Simpson fontos hármast dobott, így egy 9-2-es szakaszt produkáltak – érkezett is Földi mester időkérése. Ez sem tudta azonban megszakítani a körmendiek jó perceit, Simpson és Farkas révén kilenc ponttal léptek meg (66-57) a negyed végére.

A záró szakasz elején tíz pont fölé tudta növelni vezetését a Körmend, Ferencz is Shaw is egy-egy hármassal jelentkezett (72-60). A jól játszó Farkas Attila kipontozódása ellenére nem engedték közelebb a Jászberényt Ferenczék, a válogatott bedobó továbbra is remekül célozva már közben húsz egységnél járt. A támadójáték mellett védekezésben is mutattak szép dolgokat a piros-feketék: Ruják például második szép blokkját osztotta ki. Az utolsó percekre sem változott a játék képe, így a Körmend végül a rossz kezdést követően magabiztosan nyert a Jászberény ellen.

Lami-Véd Körmend – TOP COP Security Jászberény 82-72 (20-23, 27-18, 19-17, 16-14)

Körmend, vezette: Papp P., Frányó, Németh Cs.

Körmend: Ruják 2, Simpson 11/3, Ferencz 22/12, Buljan 13/3, Shaw 22/3. Csere: Fodor G. 2, Farkas 10, Kutasi, Sonyák, Csapai, Sömenek.
Jászberény: Rakics 14/6, Szabó P. 2, Soós 13/3, Markovics 13/3, Dramicsanin 18. Csere: Horti 8, László 2, Török 2.