Körmendi gála és triplaeső a Sopron ellen

Pár hete nagy verést mért az SKC a vasi piros-feketékre, most fordult a kocka - 39 pontos győzelmet arattak Ferencz Csabáék.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 16. forduló
Egis Körmend (12-4) - Sopron KC (3-13) 96-57 (31-13, 23-9, 21-19, 21-16)

Egis Körmend: Dillard 11/9, Hollins 20/18, Ferencz 12/12, Tuoyo 12/6, Horti 8.
Csere: Csorvási 15, Bán 4, Halász -, Fanning 7/6, Davis 7, Németh -.

Sopron KC: Parker 8/3, Duvnjak 6/6, El-Amin 8, Takács 3/3, Watkins 6.
Csere: Dénes 8/6, Mészáros 13, Bagó -, Kántor 3, Polgárdy 2

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Egészen parádésan kezdett a Körmend, öt hármast szórtak be a hazaiak három perc alatt, így meg is adták a meccsnek az alaphangot (15-4). A Sopron nem tudott felocsúdni ebből a szőnyegbombázásból - a következő négy percben ugyan mindössze 7 pontot kaptak, dobni azonban nem dobtak egyet sem (22-4), és az itt kialakult 18 pontos differencia megmaradt a negyed végére is (31-13). A második negyed első két kosarát a Sopron szerezte, de 31-17 után egy újabb 18-2 következett az új irányító, Dillard és Hollins vezetésével a Körmendtől, a 17. perc végére már a 30 pontot is elérte a különbség (49-19). Mészáros volt az egyetlen üde színfolt a vendégek játékában, de a félidő Ferencz triplájával és 32 pontos hazai vezetéssel zárul (54-22).

Nem meglepő ekkora különbségnél, de nem sok mindenben volt egy súlycsoportban a két csapat - érdekesség, hogy a Körmend egyetlen egyszer sem állhatott oda a vonalra (a Sopron 7/8 volt ebben a szegmensben), viszont 12/18 triplát szórtak a piros-feketék, míg a túloldal 1/15-öt, ez magyarázza is rögtön a 23-11-es pattanózási arányt.

A fordulás utánra lényegében semmilyen kérdés nem maradt már, rég eldőlt ez az összecsapás. A Sopron jelentősen jobb támadójátékot mutatott be a térfélcserét követően, de ez 30-35 pontos differenciánál nem volt annyira meglepő, és összességében túl sokat nem is ért. A Körmend tartotta előnyét végig, az utolsó 10 percre 34 pontos fórral fordultak (75-41). A végjátékban már tényleg csak az volt a kérdés, hogy meddig húzzák a csapatok, illetve hogy a Körmend mennyire szolgálja még ki közönségét. 40 pont végül épphogy nem lett közte, de 96-57-re, nagyon magabiztosan, látványos játékkal győzött Gasper Potocnik együttese, amely rég nem látott jó játékkal és egy 17/30-as triplamutatóval rukkolt elő Kevin Dillard bemutatkozó mérkőzésén.