Körmendi siker a kiélezett meccsen

A Körmendben ismét extra hármasokkal jelentkezett Ferencz Csaba mellette Kyle Austin jól védekezett és elöl is nagyot játszott. A ZTE ezzel együtt is hatalmas harcra késztette a hazaiakat, de a végén picit a vasiak felé billent a mérleg nyelve.

NB I A 15. forduló (elmaradt meccs pótlása)

2013. január 29. Körmend

Vezette: Kapitány, Boros T., Surányi (Várhalmi)

Lami-Véd Körmend – Zalakerámia-ZTE KK

94-89 (18-19, 27-23, 23-23, 26-24)

Körmend: Ruják, Krayem 19, Ferencz 28/18, Austin 26/6, Shaw 15/9. Csere: Fodor G. 3, Sonyák, Kutasi, Farkas 3. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

ZTE: Copeland 25/6, Gáspár 9, Hudson 18/3, Baki 4, Simovic 16. Csere: Kovács Á. 13/6, Puszta 4, Vertetics, Borszéki, Vezetőedző: Völgyi Péter.

Kiállították: Farkas (32. perc)

STATISZTIKA ITT!

ELSŐ NEGYED

A Körmend villámrajtot vett, és Austin hármasával, illetve Krayem duplájával megugrott. Ezután sem adta alább a hazai gárda, a fenti páros tovább szerezte a pontokat. Shaw zsákolása már a 11-2-t jelentette. A ZTE azonban nem esett össze, s megkezdte felzárkózását. Ahogy elszaladtak a hazaiak (közben beszállt Fodor Gergely is a táncba Ferencz helyén, a vendégek azonban érdekes módon nem cseréltek), úgy jöttek vissza a meccsbe az egerszegiek percek alatt. Simovicot nehéz volt tartani, vagy kosarat szerzett vagy büntetőket dobhatott, Hudson pedig már az egyenlítő kosarakat szerezte meg büntetőkből (15-15). Sőt, Simovic a vezetést is átvette, ezt azonban a közben visszatérő Ferencz Csaba egy hármassal annullálta. A vége mégis a teljesen magára találó Zetéé lett, s újra Hudson büntetői jelentették az egypontos vezetést számukra.

MÁSODIK NEGYED

Hudson továbbra is büntetőkből volt csak eredményes (6/6 állt már a neve mellett), de ezekből, illetve Kovács Ádám kosarából tovább növelte előnyét a zalai alakulat (18-23). A vasiak kapaszkodhattak, amit Shaw révén, egy hármassal meg is tettek. Farkas meg már egyenlített is, izgalmakban nem volt hiány. A vendégek leginkább Copeland és Hudson akcióiban, illetve Simovic centerezésében bízhattak, nekik ment a leginkább a pontgyártás. A hazaiaknál viszont Ferencz ismét húzóemberré lépett elő, de mellette Austin és az egy félidő alatt 15 pontig jutó Omar Krayem is kiemelkedett támadásban. A zalaiaknak távolról nem igazán sült a keze, de ezt közelebbről pótolták. Az is érdemi információ, hogy húsz perc játék alatt nem hibázott senki sem büntetőt (a Körmend 7/7-nél, a ZTE 9/9-nél járt).

A ZTE egyébként majdnem végig egy-egy lépéssel előrébb járt a Körmendnél, de Krayem a hajrában visszavette a vezetést, majd később Ferencz egy sikeres hármassal ismét a vasiakat juttatta fórhoz. A nagyszünetben a gólgazdag meccsen három egységgel vezetett az MTE, de ez semmit nem jelentett ezen a mérkőzésen.

HARMADIK NEGYED

Ferencz Csaba percei következtek. Gyakorlatilag egymaga lökdöste előre a Körmend szekerét, mert a vendég ZTE nem akart leszakadni, és mindig volt valaki, aki utat talált a hazai gyűrűig, ám Ferencz cirka 3 percen belül 3 hármast vágott be, amit naná, hogy nagyon honorált a vasi publikum. Ezzel együtt is a 24. percben 54-54 állt az eredményjelzőn.

Mindkét csapatban a légiósok vállalták magukra a főszerepet a kosártermelésben, de a hazaiaknak volt egy Ferenczük is, aki szenzációsan dobálta a hármasokat (5/7-nél járt). Austin is messziről volt pontos a 27. percben, s elhúzott picit a Körmend a ZTE-től (58-54). Kovács Ádám, a vendégek egyik legjobb magyarja azonban hasonló módon válaszolt, tehát csak nem sikerült meglógnia a hazaiaknak. Pedig később is megvolt erre az esély, hiszen Fodor, majd Shaw révén 68-61-nél ismét a Körmend került jelentősebb előnybe. A negyed végén azonban Simovic bedobott egy büntetőt, majd Copeland triplával zárta le ezt a szakaszt (68-65).

NEGYEDIK NEGYED

A vasiaknál Shaw kicsit visszafogottabb volt támadásban, de Austin helyette is dobálta a kosarakat, illetve szedte a lepattanókat. A vendégnél Simovic azonban komoly erőt jelentett a gyűrűk közelében, ráadásul Copeland is jó napot fogott ki, ezért nem dőlt el semmi a rangadón, főleg, hogy Dorenzo Hudson is jól teljesített a palánk alatt.

A pár pontos hazai fór akkor változott, amikor Farkas Attila ziccere közben szerinte elmaradt a fújás az ellene talán szabálytalankodó egerszegi ellen. Ezt nehezményezte Farkas, és technikai hibát fújak a sporik, majd a játékos tovább mondta a magáét, s ekkor kiállították. A büntetők végrehajtásában mester Copeland pedig a megítélt "vonalas dobások" után 71-72-nél visszavette a vezetést a ZTE számára. Mindez a meccs 32. percében történt. Mindenesetre Farkas ezzel kiszállt a meccsből - a hazaiak szerint nem volt jogos a fújás 8ezt azonban nekünk nem tisztünk eldönteni). A ZTE-ben egyébként Baki és Kovács is 4-4 személyivel rendelkezett ekkor.

A Körmend jól fel is cukkolta magát az eseten, de jól jött ki a hazai alakulat ebből a helyzetből. Austin volt pontos, majd Shaw és Ferencz is triplát dobott, minek eredményeként újfent a vasi közönség keze emelkedhetett a magasba (79-72).

Gáspár és Hudson azonban nem hagyta, hogy körmendi örömjátékká váljon a meccs és gyorsan újra kiélezetté tette a derbit. Sőt, Baki már egy pontra faragta a hátrányt.

A Körmendnek erre is volt azonban felelete: Austin, aztán Fodor Geri és Shaw saját maga harmadik triplájával ismét tetemesebb előnyt brusztolt ki a hazaiaknak. A 37. percben tehát 8 ponttal ment a Körmend. Újabb egy perc elteltével ismét közelebb volt a ZTE a vendéglátóhoz, hiszen Hudson egy, Kovács pedig két büntetőt dobott be (86-81). Ekkor Kyle Austin ismét vezérré lépett elő, és kétszer is mattolta az ellenfelet, amely kosarai között Copeland "csak" két büntetőt tudott felmutatni (90-83). S másfél perc vissza...

A hibák és a kölcsönös kosárcserék után sem tudott ennél sokkal közelebb férkőzni a ZTE a Körmendhez, amely szívósan tartotta előnyét. Ugyanakkor az utolsó percben Kovács Ádám nagyon fontos triplát dobott, vagyis még mindig maradt izgulni való (91-89) - előtte Austin közeli kísérlete maradt ki, ami után maga a hármast dobó Kovács szedett lepattanót. Ferencz faultot erőszakolt ki, amelyet Gáspárra fújtak rá, s egy büntetőt bedobott a kettőből. Ám a második után (ez maradt ki) visszaszedte a támadólepattanót, s Krayemhez passzolt, aki ellen ismét faultoltak a vendégek. Ez meg a Körmendnek kedvezett. Krayem mindkettőt bevágta, Copelandnek meg volt még egy távoli kísérlete, de kimaradt. Nagy küzdelemben, de nyert a hazai pályán továbbra is nagyon erős Körmend.

A Körmend csapatában Fepu (Ferencz) és Austin is remekelt, a ZTE-ben viszont Copeland egymaga kevés volt, mivel Simovic a végére elfáradt.