Körmendi triplazápor és fordítás a hajrában!

A Kaposvár egy nagyon jól sikerült első negyedet követően a harmadik negyed végig jól sáfárkodott az előnyével, ám a negyedik etapban jött a mindent elsöprő triplazápor és a hősies körmendi fordítás!

NB I, A-csoport, Felsőházi középszakasz, 2. forduló - 2013. március 16.

Lami-Véd Körmend - Kaposvári KK 89 - 77 (15-31, 21-16, 23-16, 30-14)

Körmend, Szentély Aréna 2000 néző      Vezette: Földházi T., Papp P., Pozsonyi L., (Szaniszló)

Körmend: Ruják 5, Ferencz 21/9, Fodor G. 2, Austin 22/3, Shaw 11/6   Csere: Grebenár 7, Kutasi 14/12, Sonyák 3/3, Farkas 4

Kaposvár: Dunn 26/6, Drahos 2, Swanston 15/3, Hendlein 13/9, Spica 12  Csere: Dávid 9/3, Szőke 0

Hencsey Tamás: – Nagy öröm hogy ismét győzelemhez tudok gratulálni a csapatomnak. Nagyon rosszul kezdtünk, nem sikerült a csapdás védekezésünk és nagyon jól dobott a Kaposvár. Mi viszont nagyon rosszul. Ezen és a védekezésen is tudtunk változtatni, két kulcsembert ki tudtunk venni a vendégek játékából. Köszönjük a biztatást!

Fekete Ádám: – Csak gratulálni tudok a Körmendnek, a második félidőben extra dobóteljesítményt nyújtottak. Ehhez persze kellett a mi gyengébb védekezésünk is. Ez egy nyerhető mérkőzés volt, de csak 20-25 percig koncentráltunk.

Hiába vendégként érkezett a Kaposvár a Körmendi katlanba ez egyáltalán nem látszott meg a játékukon, hiszen az első negyedben tisztes előnyre tettek szert Dávid Gergelyék  főleg a jó védekezésüknek és támadásaiknak valamint Dunn extra formájának köszönhetően. 15-31 pontos somogyi előnyt könyvelhetett el a mérkőzés ellenőre tíz perc játék után.

A második etapot viszont agresszívebben kezdték Hencsey Tamás fiai bár a szorongató eredmény továbbra sem fenyegette a KKK legénységét. Austin szinte egyedül cipelte hátán a vasi csapatot, de a Spica, Dunn, Hendlein hármas fogat nagyon élt, míg a Körmend nagyon sok apró hibát vétett támadó és védő oldalon is. Hajtós, pörgős, igazi rájátszás hangulatú mérkőzést láthattak a kilátogatók, felváltva indultak az ígéretesebbnél ígéretesebb támadások azzal a különbséggel, hogy a Kaposvár javarészt értékesítette helyzeteit még a hazaiaknál a rossz passzok, helyezkedési hibák és kimaradt távoliak voltak ekkor a jellemzők. Jól jött hazai részről a szünet, ami 36-47-es vendég vezetéssel kezdődött.

A Körmend indíthatta az első támadást, ami egy szép centerezéssel közelről faragtak is hátrányukból. Feléledtek a vendégek is és rögtön felvették eddigi domináns játékukat. Lepattanózásban és védekezésben egyaránt Fekete Ádám fiai voltak határozottabbak. Hendlein hosszú passzából Dunn dobott egy demoralizáló hármast, időt kért Hencsey mester. Bizony kellett is mert a védekezés ismét nem muzsikált a legjobban. Eztán szigorodott is a védekezés, de sok esetben csak faultal tudták megállítani az ellenfél támadóit. A kitartó küzdelem megtérülni látszott öt perccel a harmadik negyed vége előtt. Olyannyira felszívták magukat a hazaiak, hogy egy pontos előnyre tettek szert mikor már 16 pontos hátrányban is voltak a mérkőzés korábbi szakaszaiban. Ekkor 68-67-es állást mutatott az eredményjelző köszönhetően a sok síkerekes kinti dobásnak főleg Ferencz Csaba közreműködésével. Ennek ellenére ekkor még minimálisan a kaposváriak vezettek 59-63.

A szédületes harmadik és negyedik felvonásnak köszönhetően a vasi piros-fekete csapat örülhetett pedig a nagyszünetben még 11 pontos hátrányban voltak. Hendleinék jól elszórakozták az elején megszerzett előnyt, így lógó orral kellett távozniuk a Körmend otthonából 89-77.

A hazai klub, és csapat, az alábbi üzenetet tette közzé hivatalos honlapján, a bckormend.hu oldalon:

"A fiúk ezt a győzelmet a három Józsa fivérnek ajánlják, akik nagyon régóta a csapat elkötelezett barátai, támogatói. Ma sajnos nem lehettek itt, mert tegnap vettek végső búcsút édesanyjuktól. Reméljük, hogy a fiúk mai megalkuvás nélküli küzdelme és sikere egy nagyon picit segített enyhíteni a fájdalmukat. Velük érzünk, és osztozunk gyászukban!"