Legyőzte az ASE a Körmendet

Jól kezdett a Paks, azonban a második negyedet nagyon megnyomta a Körmend, így a félidőben náluk volt az előny. A második félidőben a magára találó Williams vezérletével fokozatosan felőrölte ellenfelét az ASE, és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Atomerőmű SE - Lami-Véd Körmend 94-78 (24-18, 19-29, 29-15, 22-16)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 500 néző

Vezette: Benczúr, Jakab, Balog

ASE: Williams 21/12, Levy 10, Vojvoda 15/9, Körtélyesi 6, Tóth 13.

Csere: Idlet 8, Kovács 15/9, Kámán -, Eilingsfeld 6, Kerpel-Fronius -, Illés ,- Czinger -. Vezetőedző: Schmidt Béla

Körmend: Ruják 19/3, Fodor 6, Ferencz 11/9, Austin 11/3, Grebenár 13.

Csere: Farkas 11/3, Kutasi 2, Sonyák -, Sömenek 3/3. Vezetőedző: Hencsey Tamás

Maradt ok az izgalomra a középszakasz utolsó fordulójában is, hiszen annak ellenére, hogy a Paks a harmadik helyről se előre, se hátra nem mozdulhatott, nagyon nem volt mindegy, hogy a Körmend, vagy a Jászberény lesz az ellenfél a rájátszás első körében. Ha az ASE el akarta kerülni Földi Sándor legénységét, akkor mindenképpen le kellett győznie a Körmendet. ennek ellenére meglehetősen álmosan kezdett az atomcsapat, rendre a vendégek szedték le a támadólepattanókat, így nem volt meglepő, hogy 2-6-ra meg is léptek Grebenárék. Ekkor magéhoz tért a vendéglátó, és Tóth, valamint az elmúlt mérkőzéseken roppant enerváltan játszó Kámán Tamás helyén kezdő Körtélyesi jó játékával megfordították az állást. Az elmúlt időszakban jól játszó Fodor Gergely most sem okozott csalódást, okos passzokkal, és szép középtávoli dobásokkal tolta előre csapata szekerét. A negyed felénél az edzők is elkezdték kevergetni a kártyákat, érkezett Idlet és Kovács, valamint Farkas és Kutasi, az ASE pedig szép lassan elkezdte kiépíteni előnyét. Vojvoda ismét szenzációs volt, ezúttal egy emberről dobott nyolc méteres hármassal vétette észre magát, amely után Hencsey Tamás időt is kért. A negyed hátralévő részében állandósult a hat pont körüli hazai vezetés, ami meg is maradt a végéig. 24-18

A második felvonást egy Idlet találattal az ASE kezdte jobban, ám ezt követen három duplát is elsüllyesztett a Körmend, amely után mindössze kettő pont volt már csak a körmendi hátrány. Schmidt Béla időt kért, hogy rendezze egy kicsit a sorokat, ami rá is fért fiaira, mert a Körmend igen szép támadásokkal araszolt előre. A pauza után szigorított a védekezésén a Paks, Kovács dobott egy triplát, majd Idlet egy újabb kettest, és máris visszaállt a hét pontos hazai fór. A Körmend azonban nem omlott össze a paksi nyomás alatt, továbbra is játszotta a saját játékát, amelyet időnként élvezet volt nézni. A piros-fekete játékosok képességekben talán kissé gyengébbek, mint a paksiak, azonban a Hencsey Tamás által megálmodott figurákat rendre pontosan, és eredményesen játszották végig. Az eredmény nem is maradt el, ott loholtak a Paks nyakán, sőt, a 38. percben a vezetést is átvették Ferencz triplája és Grebenár 2+1-es akciója után. A következő támadásból a körmendi nehézbombázó, Ferencz Csaba ismét betalálta vonalon túlról, így hiába értékesített két büntetőt is Zo Williams az utolsó percben, a Körmend így is négy pontos előnnyel mehetett a nagyszünetre. 43-47

Parázs jelenetekkel kezdődött a második félidő, a hazai publikum igencsak zokon vette a sípmesterek egy-két ítéletét, ám a Körmendet ez nem zavarta, Ferencz és Ruják révén újabb hárompontosokat szereztek, és őrizték az első félidőben megszerzett előnyüket. Az paksi játékosok a félidőben minden bizonnyal megkapták a fejmosást, a második félidőben láthatóan odatették magukat, és annak ellenére, hogy a Körmend továbbra is eredményesen játszott, láthatóan jobban hajtottak. Körtélyesi és Tóth kibrusztolt kosaraival előbb utolérték ellenfelüket, majd a vezetést is átvették. A találkozó kimondottan feljavult az első félidőhöz képest, mindkét fél érezte, hogy egy esetleges jászberényi siker miatt komoly tétje van az összecsapásnak. Schmidt Béla a mérkőzés során először Eilingsfeld Jánost is pályára küldte, és a hazai hívek legnagyobb örömére hosszú idő után először Zo Williams is úgy érezte, hogy kosárlabda mérkőzésen van. Az amerikai irányító remekül játszott, ami meg is mutatkozott a csapata teljesítményén: a negyed végén ismét a Paksnál volt az előny! 72-62

Az utolsó negyed következett, a Körmend pedig láthatóan felszívta magát! Parázs csaták zajlottak a parketten, az egyik után meg is kellett állítani a játékot, mert Grebenár Péter a földön maradt. Szerencsére nem lett komolyabb baja a korábbi válogatott centernek, és a saját lábán hagyta el a játékteret. Érdekes módon a közjáték nem a Körmendet, hanem az Atomot zavarta meg jobban, előbb Farkas, majd Austin is betalált, Schmidt Béla pedig kénytelen volt időt kérni, hogy megállítsa a körmendi rohanást. Az intelmek megtették a hatásukat, Kovács és Williams is bevert egy-egy trojkát, a Paks pedig ismét két számjegyűre növelte előnyét. Sajnos időközben kiderült, hogy Grebenár nem tudja folytatni a játékot, így a vendégeknél Sömenek is a pályára került. Újabb vendégidőkérés következett, ám a játékban ez már sok változást nem hozott. Sömenek szép tripláját mindenképp érdemes megemlíteni, talán több lehetőséget érdemelne ez tehetséges fiatal játékos, de elmondható ez a túloldalon Eilingsfeld Jánosról is. A végén már kissé hitehagyottan játszott a Körmend, nem volt benne ekkora különbség a meccsben, de a paksi győzelem mindenképpen megérdemelt volt. 94-78