Levy remekelt volt csapata ellen

Mindkét csapat légióscserékkel készülődött a tévés összecsapásra, ráadásul a dolognak pikantériája is volt, hiszen a paksi újonc, Jonathan Levy épp az ellenféltől, a szombathelyi gárdától érkezett új csapatához. Igaz, egyelőre csak egy hónapra, amíg a sérült Nick Williams fel nem épül, de ki tudja? A nem túl meggyőző produktumot nyújtó Willams-et egy-két jó teljesítménnyel talán nem reménytelen dolog kiszorítani a csapatból. Sérülés is akadt a hazai oldalon, a válogatott Körtélyesi továbbra sem léphetett pályára, ráadásul az U-23-as csapat centere, Czinger Zoltán is lesérült az utánpótlás meccsen. A túloldalon Janou Rubin és Zeljko Zagorac voltak az új fiúk, bár azt hozzá kell tenni, hogy a Pécs elleni vesztes mérkőzésen ők már pályára léptek. Nem is teljesítettek rosszul, ketten együtt 44 pontot, 17 lepattanót, 5 gólpasszt és 2 blokkot lapátoltak be a közösbe, ám az üdvösséghez ez is kevés volt.

Ezzel együtt is izgalmas mérkőzésre lehetett számítani, én nem is csalódtak a kilátogató, valamint a tévé elé leülő nézők.

Atomerőmű SE - Szova-Trend Optika Szombathely  85-65 (23-13, 23-22, 21-20 , 18-10)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 800 néző

V: Kapitány G., Benczur T., Hegedűs T. (Szabó)

ASE: L. Williams 12, Levy 22, Vojvoda 18/9, Kámán 7/3, Tóth 7. Csere: Kovács 4, Idlet 12, Eilingsfeld 3/3.

Szombathely: Kálmán 2, Rubin 10, Will -, Ivosev 15, Zagorac 15/3. Csere: Jancsikin 15/9, Harazin 4, Simon -, Váradi 4, Szanati -.

Jonathan Levy rögtön kosárral is mutatkozott be a hazai publikum előtt, mindössze 10 másodperc telt el, amikor elsüllyesztett egy duplát, majd nem sokkal később Vojvoda talált be a vonalon túlról. A válasz sem késett sokáig, Zagorec előbb egy duplát, majd egy triplát küldött a helyére. Sőt, nem sokkal később Jancsinkin is eredményes volt a hárompontos vonalon kívülről, majd a büntetővonalról, így egy 9-0-ás rohammal magához ragadta az előnyt a Szombathely .A válasz joga ezúttal Kámán Tamásnál volt, ő pedig nem is volt rest beemelni egyet a védjegyének számító triplák közül. Lassan összekapta magát az ASE, a védekezés is kicsit keményebb lett, aminek eredménye egy szerzett labda, majd egy gyönyörű Levy zsákolás volt, Williams légpassza után. Egyelőre jól muzsikált az új igazolás, ami a túloldalon a helyére hozott Rubinról nem volt elmondható. Azért a szombathelyi szurkolók számára is jutott örömteli mozzanat, a fiatal Váradi Benedek kosara legalábbis mindenképp ebbe a kategóriába tartozik. A negyed még hozott egy Idlet és egy újabb Levy kosarat, így az ASE magabiztos, 10 pontos előnnyel várhatta a folytatást. 23-13

A második felvonásra az új fiú nélkül érkezett vissza a Paks, ám a jó védekezés kitartott, a lendület pedig nem tört meg. Steven Idlet, a meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújtó amerikai ezúttal a jobbik arcát mutatta, és ha már Tóth Ádámmal együtt történő szerepeltetése kikerülhetett a palánk alatti darálóból, neki is állt törleszteni a bérét. A hazaiak legnagyobb bánatára azonban ezt mindössze négy perc erejéig tehette, ugyanis ennyi idő alatt sikerült összekapnia három faultot az ellenfél magasemberein, így mehetett a padra, ahol eddig Eilingsfeld csücsült. Ezzel kissé meg is akadt az ASE szekere, a vendégek pedig remekül kihasználták a bizonytalanságot. Ivosev pillanatok alatt beszórt hét pontot, Rubin és Zagorec is betalált, így máris csak 6 pont volt a szombathelyi hátrány. Ekkor a csapatkapitány, Kámán Tamás vette hátára az övét, és higgadt megoldásainak köszönhetően újfent 10 pont fölé növelte a paksi előnyt. A 10 pont körüli különbség állandósulni látszott, és bár a vendégek már nem mutattak be olyan rövidzárlatokat, mint az első negyedben, nem nagyon tudtak közelebb kerülni. Annak ellenére sem, hogy Tomiszlav Ivosev, a mezőny egyik legjobb légiósa hatalmasat küzdött, sorra harcolta ki a faultokat, amelyek után rendre mehetett a büntetővonalra. Sajnos azonban ott már több alkalommal is elfogyott a tudománya, az alig több, mit ötven százalékos célzás tőle elfogadhatatlan. A hajrára még maradt egy paksi időkérés, egy-egy elrontott támadás mindkét oldalon, végül pedig egy időn túli Zagorec tripla, ám az ASE így is hozzá tudott tenni egy újabb pontot első negyed végi előnyéhez. 46-35

A második felvonás Tóth Ádám szép duplájával indult, majd ezt rögtön meg is fejelt egy újabbal. Természetesen a vendégek gladiátora, Ivosev továbbra is folytatta a küzdelmet, és szép kosarakkal igyekezett meccsben tartani csapatát. Ehhez Braniszlav Jancsikin is hozzájárult egy triplával, majd miután Jonathan Levy-re igencsak érdekes módon sportszerűtlen faultot fújtak a bírók, hosszú idő után először tízen belülre jöhettek volna a vendégek.  Ivosev ismét hibázott a vonalról, ám nem sokkal később Jancsinkin a sikeres elsüllyesztett triplája után megítélt büntetőnél már nem tette meg ezt a szívességet, így nem csak hogy tízen belülre kerültek, de hétre faragták a hátrányt. A honosított bedobónak híresen jól megy az atomvárosiak ellen, eddigi minden alkalommal megkeserítette az életüket. Ezúttal 15 pontnál járt a harmadik negyed hajrájára fordulván, a hazai hívek pedig elkezdhették tördelni az ujjaikat, hogy vajon hol áll meg. A játékrész zárása azonban két jó védekezésnek köszönhetően ismét a piros-kékeké volt, így a sormintát követve még egy ponttal előrébb jártak, mint 10 játékperccel korábban. 67-55

A zárófelvonás kihagyott lehetőségekkel kezdődött mindkét oldalon, majd közel két és fél perc elteltével Zo Williams megunta a dolgot, és bemutatott egyet a szokásos, hazai szinten gyakorlatilag védhetetlen betöréseiből. Ezt követően a ráadás büntetőnél sem hibázott, újabbat lökve a paksi szekéren a győzelem felé vezető úton. 15 ponttal ment ekkor az Atom, a játék képe pedig nem arra utalt, hogy itt komolyabb változás bekövetkezhetne. Bencze Tamás is érzékelte a dolgot, és gyorsan magához hívta tanítványait, amolyan utolsó esély gyanánt. Annyi változás mindenképp beállt a játékban, hogy a visszatérő Idlet beszedte ötöd faultját is, így mindössze 11 játékperc után, 12 ponttal a tarsolyában volt kénytelen befejezni a meccset. A helyére visszatérő Tóth Ádám sem állt sokkal jobban, 4 személyi hibája volt, és ez felcsillantotta a reményt a vendégek számára. Vojvoda azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket egy hármassal, amellyel mondhatni bebiztosította csapata győzelmét. A hátralévő 3 percben érdemi változás nem történt, az ASE megérdemelten nyert meg a találkozót. A Szombathely nem bírta el irányítója, a 2 ponttal, és mindössze 4 gólpasszal záró Kálmán László betlijét, valamint a bizonyítási vágytól égő Levy remek játékát. 85-65