Listavezetőt vert a Jászberény!

Sokan várták, hogy a jó formában lévő Jászberény komoly ellenállást fejt majd ki a listavezető Alba Fehérvár ellen. A mérkőzés hazai szempontból nagyon jól indult, annál rosszabbul folytatódott. Azonban a harmadik negyedben megrázta magát a vendéglátó együttes, fordított, és a záró etap közepére tíz pontos előnyt alakított ki, melyből öt egységet megtartott a lefújásig.

TOP COP Security Jászberény – Alba Fehérvár 75-70 (19-20, 9-15, 26-18, 21-17)

Jászberény      Vezette: Cziffra Cs., Török R., Németh Cs., (Major)

Jászberény: Rakics 24/12, Soós 0, Markovics 15, Dramicsanyin 16, Horti 5   Csere: Mladenovics 6/6, Török 6, Szabó P. 6/6 , Varga 0

Alba Fehérvár: Moore 12/3, Wood 5, Hollis 10/6, Szabó Zs. 11/3, Keller 9    Csere: Lekli 8, Juhos 2, Medve 8/6, Bódi 3/3

Annak rendje és módja szerint nem is kezdett megilletődötten a JKSE. Rakics és Dramicsanyin pontjaival egy 5-2es futást repesztettek két percnyi játék után. Wood és Moore megmozdulásai nyugtatták le a kedélyeket, amivel ha nem is vették át az irányítás, tartották a lépést ellenfelükkel. Nem működött jól a fehérvári védelem ez első percekben. Egymás után kapták a könnyű kosarakat, így nyolc pontos előnyre tett szert a hazai egység bő két perccel az első negyed vége előtt. Hollis némiképp aktivizálta magát a játékrész végén, majd Medve rámolt be egymás után hat pontot, ezzel pedig semmi perc alatt oda lett a kilenc pontos hazai előny. A hirtelen jött kosáresőt Juhos fejelte meg egy ziccerrel, majd Medve tett ugyanígy, ezzel egy pontos vendég vezetés birtokában kezdődött a második felvonás (19-20).

A periméteren továbbra sem muzsikált jól a jászsági legénység. Bódi talált be most nagyon messziről majd Horti büntetőből szépített. Tíz perc alatt sokat változott a játék képe, nem a hazaiak szája íze szerint. Amit az első etap derekán még nem ért el Dzunics serege azt a 13. percben minden további nélkül, vagyis tisztes vezetés birtokába kerültek leginkább gördülékeny támadó játékuk révén. Végül a játék képe már nem sokat változott, hét pontos előnyt harcolt ki magának a fehérvári különítmény, 20 perc játék után 28-35 volt az állás.

A berényiek kezdték agresszívebben a harmadik játékrészt, olyannyira, hogy rögtön hét pontot tettek az ellenfél hálójába. Egyenlítés lett a jutalmuk, amit kb. 30 perccel korábban láthatott utoljára a nagyérdemű. Innentől kezdve egy szoros játék vette kezdetét, felváltva estek a kosarak szigorú védekezés kíséretében, de az egál körüli eredménytől egyik csapat sem tudott elszakadni. Percekig nem esett kosár majd Rakits unta meg és gyorsan bevágott öt pontot, vesztére Lekli és Szabó közös erővel ugyanezt a produkciót másolta le. Rakics ma nagy kedvel játszott büntetőből növelte csapata és saját pontjait, ami ekkor már 21 egységet jelentett. Nagy adok kapok tört ki ismét az utolsó másodpercekre, amiből Törökék jöttek ki jobban. Egy pontos előnnyel vághattak neki az utolsó tíz percnek, semmi sem dőlt még el ekkorra!

Dramicsanyin törte meg hosszan tartó kosárcsendjét és a festékből szerzett két pontjával növelte csapata előnyét. Moore egy betörés után állhatott a büntető vonalra, nem is hibázott. Ekkor megtorpant kicsit az Alba. A pad végéről előhozott Szabó Péter egy jó ütemű triplával jelezte, hogy jó öltet volt becserélni, ezzel hét pontos előnyt kovácsolt, de még mindig hátra volt hét perc. Ha valaki nem foglalkozott ezzel a ténnyel az Rakics volt. Nemes egyszerűséggel szabadon hagyták a tripla vonalnál és élt is a kínálkozó lehetőséggel tíz pontra növelve ezzel a csapatok közti különbséget. Még mindig volt hátra négy perc, de a pontkülönbség soknak látszott főleg az utóbbi 15 perc brusztolós játékát látva. Mikor vissza jött volna a Fehérvár mindig volt valaki a hazaiaknál, aki tolt egyet a csapat szekerén. Ez olyannyira összejött, hogy öt pontot megtartottak előnyükből, és ezzel nagy skalpot gyűjtött a TOP COP Security Jászberény csapata (75-70).

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Köszönöm ezt az újabb nagy győzelmet a fiúknak és nagyszerű szurkolóinknak is. Ezzel megnyílt előttünk az ötödik hely megszerzését jelentő kapu, de ezen még át is kell lépnünk.

Braniszlav Dzunics, a Fehérvár vezetőedzője a lefújás után: "A jászberényiek megérdemelten nyerték meg a találkozót. A második félidőben sajnos mi csak futottunk az eredmény után, de nem tudtunk fordítani."