MAFC-bravúr született Debrecenben!

Az ex-debreceni Fodor Márton "múltidéző estjén" visszavágott korábbi hazai vereségéért a MAFC a DEAC-nak idegenben

DEAC - Budapest MAFC 71 - 87 (22-23, 20-15, 14-27, 15-22)

DEAC: Jones 18/9, Deshields 9/3, Lilov 7/3, Bognár 11, Armwood 11.
Csere: Molnár A. 4, Velkey 5/3, Kósa 6/3. Vezetőedző: Berényi Sándor.

MAFC: Hot 12/6, Fodor M. 28/18, Misek 4, McCray 23/6, Cvetkovics 17/6.
Csere: Lakits -, Lakosa Zs. -, Peringer 3. Vezetőedző: Garai Péter.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A két gárda első idei találkozóján magabiztos játékkal nyert a Debrecen az akkor még Jovica Arsics mester vezette MAFC otthonában, azóta viszont több változás volt mindkét oldalon, hiszen Deshields személyében negyedik légióst is szerzett a DEAC, míg az edzőmenesztést követően újra Garai Péter edzette fővárosiak keretében volt több jelentős csere is (McCray, Peringer és Katona érkeztek, Lakosa felépült sérüléséből, míg Neighbour és Debreceni távoztak), ráadásul Davis sérülés miatt még ezen az estén sem álhatott a vendégek rendelkezésére, így a budapestiek három légióssal indultak csatába.

Noha az első negyed nem indult nagy tempóban és jobban is kezdtek a hazaiak, a MAFC alacsony szerkezete hatékonynak bizonyult, s az egyébként is kiváló formában lévő egykori debreceni játékos, Fodor Márton is nagy kedvvel játszott, így gyorsan egyértelművé vált, ide ma győzni jött a MAFC Debrecenbe, minden nehézsége ellenére is.

A hatos vereségszériában lévő hajdúságiak a második negyedben engedték el először a vendégeket (30-36), a dupla duplázó Armwood (11 pont, 11 lepattanó) védése kiválóan sikerült a Cvetkovicséknak, a délszláv magasember ráadásul pontszerzésben is vezér tudott lenni (17 pont, hibátlan mezőnymutatóval), ám ekkor kapcsoltak a Farkas Attila nélkül felálló vendéglátók és a nagyszünetre ők mehettek négy pontos előnnyel.

A fordulás után érződött, hogy nagyobb a nyomás Jonesékon, a Fodor-McCray páros főszereplésével pedig kiszakadt a zsák a MAFC-nál és sorra jöttek a fővárosi triplák, a korábbi válogatott hátvéd egymaga hatot szerzett kilenc kísérletből és a negyedik negyed elején már 12 ponttal vezető Garai-legénység onnantól nem is adott esélyt az alapszakaszt remekül kezdő, de mára a kiesőzónához is közel kerülő DEAC-nak, ezzel megszakította rossz szériáját (hét vereség zsinórban) és elmozdult a tabella utolsó helyéről.

Fotó: sport.ujbuda.hu