Magabiztos kecskeméti siker a NYKK ellen

A KTE-Duna Aszfalt a Marso Nyíregyházi KK elleni edzőmeccsén nem sok mindent bízott a véletlenre, a félidőben már 24 ponttal vezetett Sztojan Ivkovics legénysége. A második félidőben aztán kozmetikáztak az eredményen Sitku Ernőék, akik összességében nem vallottak szégyent az erősebb ellenfél ellen, 77-66 lett a vége a KTE javára.

2014.09.15., Kecskemét, Felkészülési mérkőzés
KTE-Duna Aszfalt - Marso Nyíregyházi KK 77-66 (23-8, 20-11, 18-29, 16-18)

Nagyjából négy percig volt szoros a találkozó, 8-6 után ugyanis pillanatok alatt, még az első negyed végéig elszakadtak a kecskemétiek az ellenféltől. Gyakorlatilag aki pályára került, az betalált a hazaiaknál - legtöbbször betörésből vagy a center posztról érkeztek a kosarak -, míg a nyíregyháziak képtelenek voltak pontokat pakolni a táblára, így már az első 10 perc végén 15 ponttal vezetett Sztojan Ivkovics legénysége (23-8). A 18. percig úgy tűnt, a nyírségiek összeszedték magukat, hiszen nem nőtt tovább a távolság (35-18), ám a félidő utolsó két perce megint a hazaiaké volt, 9-1-re nyerték ezt a szakaszt, így 25 ponttal vezetett a KTE a nagyszünetben (44-19).

A fordulást követően azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak Sitku Ernőék, jóval jobban kosárlabdáztak - főleg támadásban -, mint tették azt az első 20 perc során - ez mondjuk a félidben dobott 19 pont miatt nem volt nehéz -, és majdnem a felét lecsípték hátrányuknak (61-48). A záró játékrészben aztán nem tudtak már közelebb érni a hírös városiakhoz, mindössze kétszer tudtak 10 ponton belülre kerülni - egyszer a 37., egyszer a 40. percben -, végül pedig 77-66-os vereséget szenvedtek, második félidei játékukra azonban alapozhatnak a jövőben is.