Magabiztosan győzött Debrecenben az Alba

15 perc után még egálra állt a hajdúsági gárda a bajnokkal, a második félidőben viszont egyértelmű volt Lóránték fölénye.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 16. forduló
DEAC (6-10) - Alba Fehérvár (11-5) 65-83 (19-22, 19-23, 16-23, 11-15)

DEAC: Jones -, Lilov 17/9, Molnár 5/3, Farkas 12/6, Armwood 12.
Csere: Bognár 11/3, Velkey 5/3, DeShields 3, Kósa -, Kozák -.

Alba Fehérvár: Hill 9/3, Simpson 10/6, Harris 7/3, Lóránt 20/3, Keller Á. 8.
Csere: Horton 12, Keller I. 1, Mohammed 16/12, Filipovity -, Kovács -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán Farkas Attila révén kezdett meglépni a hazai alakulat, és a magyar magasember 3+1-es akciójával a negyed feléhez 9 pontos DEAC-fórral érkeztek a felek (15-6). Itt aztán összeszedte magát a bajnok - Harris és Simpson triplákkal jelentkeztek, két cseréjük, Horton és Mohammed pedig nagyon hasznosan játszottak, és leginkább nekik köszönhetően fordított a felvonás végére az Alba (19-22). A második játékrész elején Farkas és Lilov hármasai után még vezetett is a hajdúsági alakulat (25-24), de jött megint Horton és Mohammed, és hat ponttal újra megugrott a vendég gárda. Armwood és Velkey pontjaival egalizált a negyed felére Berényi Sándor együttese (33-33), a félidő utolsó öt perce azonban a kezdőit visszaküldő Albáé volt, amely gyorsan meglépett hat ponttal, és lényegében ezt tartotta a nagyszünetig (38-45).

Az első 20 perc során egyébként nem volt sok különbség a két csapat között a statisztikát nézve, egyedül az eladott labdák számában volt jelentős a differencia (6-1), az Alba pedig a több dobáslehetőségét használta ki ebben a szakaszban - a triplamutató ugyanolyan volt mindkét oldalon (4/12), a büntetőket pedig még gyengébben is dobták a vendégek (6/9 - 5/10), a duplákban viszont mennyiségi fölényben voltak (10/21 - 14/25).

A fordulás után begyújtotta a rakétákat a címvédő támadásban, nagyon szépen eloszlottak a terhek és a pontok is a vendégeknél, akik a 14. perc elejére 13 pontosra hízlalták előnyüket, időt is kért a hazai csapat (43-56). Lóránt kifejezetten jó volt ebben a felvonásban, de Mohammed is beszórt két újabb hármast, ezzel már 4/4-nél járt - a hazaiak megpróbálták tartani az iramot, de ennyire futotta erejükből, 14 ponttal voltak lemaradva 10 perccel a vége előtt (54-68). A DEAC-nak volt tartása, a negyedik negyedben sem engedték el a mérkőzést a vendéglátók (mondjuk a felvonás első pár percét egyik gárda sem teszi ki az ablakba), vissza is jöttek egyszer 11 pontra (60-71), de igazából egy pillanatig sem fért kétség ahhoz a második félidő során, hogy a székesfehérváriak behúzzák ezt az összecsapást. Végül 83-65-re győzött az Alba Fehérvár.