Magabiztosan nyert a Sopron Jászberényben

A Sopron már az első negyedben ellépett a Jászberénytől, s noha sokáig nem volt nagy a távolság a felek közt, az 5 triplát értékesítő Tóth Gergely és a légiósok főszereplésével szépen lehozta a végjátékot is az SKC ezen a rangadónak is beillő összecsapáson.

TOP COP Security Jászberényi KSE - Soproni KC 73 - 91 (19-27, 22-19, 14-19, 18-26)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 9. forduló, Jászberény

Vezette: Benczur T. Ádám J. Pozsonyi L. (Farkas Z.)

Jászberény: Rakics 17/9, László -, Markovics 20/3, Soós 2, Dramicsanyin 11/3. Csere: Horti 12, Szabó 6/6, Török 5/3.

Sopron: Thomas 20/12, Wise 19, Vesztergom 2, Tóth G. 21/15, Barovics 19. Csere: Molnár A. 7/6, Gombás 3, Takács -.

A találkozó elején Dramicsanyin és Barovics váltottak kosarakat, akik egyébként egymást őrizték. A harmadik perc elején Thomas már a második hibáját kapta meg, a negyedikben pedig az addig csak az eredmény után futó Sopron Tóth Gergely hármasával átvette a vezetést. A játékrész közepén a palánk alatt többnyire szépen megjátszott Barovics, valamint és a triplát, duplát dobó Thomas vezérletével megugrott az SKC, időt is kért Földi Sándor. Horti, a támadóidő lejártát jelző dudaszó pillanatában dobott kosárral köszönt be, Tóth hármassal felelt rá. A negyed végére Wise is magára talált, a jászberényieket pedig Rakics próbálta versenyben tartani.

Horti duplájával kezdődött a második negyed, az előnyben lévő Sopron pedig kapkodott támadásban. A hazaiak Horti és Markovics második szándékból dobott kosarainak köszönhetően 6-0-ás rohammal zárkóztak fel, időt is kért a soproni szakvezetés. Vesztergom erőszakos ziccere egy 8-2-es soproni roham kezdetét jelentette, visszaállt az első negyed végi különbség, és ekkor Földi mester kért újra időt. A Jászberény megtörte a Sopron lendületét, Dramicsanyin, majd pedig Rakics hárompontosa ragadtatta vastapsra a hazai publikumot, ismét kettő pontra jöttek fel a hazaiak. Soproni időkérést követően Barovics passzát Tóth zsákolta a hazai gyűrűjébe. A negyed hajrájában Tóth és Markovics dobópárbajába szólt bele Thomas egy triplával. Ekkor már az SKC is zónázott és ezzel megzavarta a hazai csapatot. A félidő végén 5 pontos soproni vezetést mutatott a tábla.

Tóth hármasával indult a második félidő, ezt követően a palánk alá rendre remek ütemben belépő Markovics kosaraival hamar beérte a Jászberény a vendég együttest. 54-52 után azonban a soproniak palánk alatti kettese, a Tóth - Barovics duó egy 10-0-ás futást repesztett. Előbbi távolabbról volt eredményes, utóbbi pedig a palánk alatti pozíciós játékban bizonyult tarthatatlannak. Ezt a tíz pontos előnyt tartotta meg a negyed végéig az SKC.

A záró szakasz elején Rakics és Horti vezetésével még próbált zárkózni a hazai együttes, ám hét pontnál közelebb nem tudott a soproniakhoz kerülni. Molnár, kívülről igen szerencsésnek tűnő palánkos hármasa demoralizálónak tűnt, erre azonban még Rakics azonnal felelt egy triplával. Egész pályás letámadással jött ki a Jászberény, mellyel okoztak is némi zavart a soproni sorokban. Két - három labdát eladtak a vendégek, de Tóth újabb hármasa átlendítette a holtponton a vendégeket, ám bónusz büntetőt kihagyta. Ha már a büntetőknél tartunk, mindkét csapat játékosai pontatlanul céloztak a vonalról. A meccs hajrájában pedig az SKC már könnyedén játszotta át a hazai letámadást, egy ilyen akció végén Gombás kosara megadta a kegyelemdöfést, az addig szívósan, harcosan küzdő hazaiaknak. A végjátékban Molnár és Thomas hármasai tették fölényessé a Sopron győzelmét. A hazai drukkerek számára némi gyógyírt jelenthetett Szabó hármasa, melyet a dudaszó pillanatában a félpályáról dobott be, ezzel húsz ponton belülre jött a vendéglátó. Összességében egy rövid időszakot leszámítva, végig a soproni csapat irányította a játékot. Bár a különbség a játék képe alapján némiképp túlzónak tűnik, megérdemelte a győzelmet a vendég csapat.

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője:

Gratulálok a Sopronnak! Szétdobtak minket. Mi rossz döntéseket hoztunk, nem a legjobb helyzetben lévő játékosainkat próbáltuk megjátszani. Csapnivalóan büntetőztünk, emellett a vendégek gyorsindításait sem tudtuk megállítani. Köszönöm, hogy közönségünk végig lelkesen buzdította a csapatot és kitartott mellette.

Meszlényi Róbert, a Sopron vezetőedzője:

Végig a kezünkben tartottuk a játék irányítását, és a szünet után sikerült védekezésben kijavítani az első félidei hibákat. Nagyon örülök az értékes idegenbeli sikernek.