Majd 20-as soproni diadal a Pécs ellen

A vártnál talán nagyobb különbséggel nyert a tartalékos Sopron a szintén nem teljes kerettel felálló Pécs ellen, a fiatal Takács Norbert most kezdőként is bizonyított.

Mindkét gárda két légióssal játszott. Sopronban még nem találták meg Watson utódját és Molnár Andrásra sem számíthatott még Meszlényi Róbert vezetőedző, aki mellől ezúttal hiányzott a kórházban kezelt Patonay Imre.

A pécsi csapatból a kezdő centerre, Todd Hendley-re, valamint a második számú játékmesterre, Halász Ákosra nem számíthatott sérülés miatt a Csirke Ferenc-Czigler László kettős.

Takács előbb igen rövidet dobott, majd blokkolta Kovács dobását. A túloldalon pedig Vesztergomot szerelte szintén látványosan Legion. A hazaiak egyértelműen a palánk alatti játékot erőltették, Nagy Krisztián a 3. percben 2 hibánál járt. A befejezések azonban nem igazán sikerültek a hazaiaknak, Tóth Gergely a büntetőket is kihagyta. A pécsiek pedig több labdát eladtak, így a 4. percben 2-2 volt az állás, amikor Tóth Norbert révén átvették a vezetést a vendégek. A negyed közepén egy mélységből indított, majd kijátszott labdából Takács hármasával egálról az SKC lépett el, a Pécs azonban Legion bravúros kosaraival nem engedte ellépni a hazaiakat. A 8. percben Takács és Tóth G. révén két akciót is triplával fejeztek be a hazaiak, jött is a pécsi időkérés. Utána Vesztergom indításból elért találatával 10 pontra nőtt a soproni előny. Barovics szabálytalankodott, majd az első soproni személyit megtapsoló Csirke Ferenc technikait kapott. A negyed Gombás hármasával s 13 pontos SKC vezetéssel zárult.

A második Kovács triplájával indult, erre egy igen hosszú - visszaszerzett támadó lepattanóval bővített - akció végén Barovics felelt. Zónára állt át a Pécs s ezzel alaposan megzavarta az SKC-t, a hazaiak több labdát is eladtak. A Pécs Kovács és Bödör kosaraival csökkentette hátrányát. A vendégek zónáját Bus dobta át triplával, majd Vesztergom indításból szerzett kosara után visszaállt a 10 pontos különbség. A szakasz közepén Legion próbálta versenyben tartani a pécsi csapatot, miközben a hazaiaknál Tóth Gergely rontott hagyott ki több tiszta helyzetet távolról. Az SKC-t egy ügyes Barovics-Takács akció mozdította el a holtpontról.

A félidő végén Csabay szerzett két kosarat s közben egy labdát. A félidő Takács triplájával, Tóth Gergely blokkjával - Bödört szerelte - és 9 pontos SKC-vezetéssel  zárult.

Tóth Norbert dobta a második félidő első kosarát. Erre az első 20 percben mezőnyből nem is próbálkozó Thomas felelt triplával. Utána a hazai Tóth is dobott egy igen-igen szerencsés hármast. Jól védekezett s némiképp szerencsés kosarakkal 15 ponttal lépett el a Sopron, hiszen Barovics "palánkdöngető" labdáját Vesztergom pöckölt vissza. Takács jól őrizte Legion-t Csabay triplájával zárkózott a Pécs. A szakasz közepén ellaposodott a játék, sok volt az eladott labda mindkét fél részéről, s ez a vezető hazaiak malmára hajtotta a vizet. Megint jött a pécsi zóna, s a hazai "görcsölés", körülményes, lassú játék. 12 pontra jött föl a Pécs, amikor a negyed hajrájában Meszlényi Róbert kért időt. A szakasz végén tartotta előnyét az SKC.

Legion kosarára Keresztes felelt, majd az amerikai triplát, dobott, ezt Takács "adta  vissza". Keresztes zsákolásával és Takács újabb tripláival s Bus szóló kosarával 18 pontra nőtt a hazaiak előnye, ezen faragott Tóth Norbert hármassal.

A küzdelmes, de már nem igazán izgalmas végjátékban Bus büntetőivel és Keresztes kosarával tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét a Sopron.

Soproni KC - PannonPower Pécsi VSK 80-61 (28-15, 14-18, 13-9, 25-19)

NB I, A-csoport, alapszakasz, 19. forduló, Sopron

Vezette: Benczur T., Hegedűs T., Balog Gy. (Görgényi)

Sopron: Thomas 13/3, Vesztergom 10, Takács 17/15, Tóth G. 8/6, Barovics 12. Csere: Gombás 4/3, Bus 9/3, Keresztes 7.

Pécs: Loesing 4, Kovács P. 5/3, Legion 20/6, Nagy K. -, Tórh N. 17/3. Csere: Horváth B. -, Bödör 4, Csabay 11/6, Bíró -.

Meszlényi Róbert: - Sikerült megvalósítani, amit elképzeltünk. Nagyon keményen játszottunk, a palánkok alatt domináltunk, s ennek köszönhetően jöttek a tiszta helyzetek kintről.

Csirke Ferenc: - Gratulálok a Sopronnak, az első félidőben remekül dobtak a hazaiak. Tőlünk fontos játékosok hiányoztak, Legion sérülten vállalta s annyira nem vagyunk még erősek, hogy az egységünkből ennyien kiesnek akkor Sopronban nyerni tudjunk.